• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    KAERO
    KAERO --- ---
    KEJML: ohledne motoru je vsechno tady:
    LEGO 9V Technic Motors compared characteristics
    http://www.philohome.com/motors/motorcomp.htm

    ve zkratce buggy motor ma 2x vetsi otacky nez L motor a to pri 2x vetsim vykonu. A pokud chces postavit vetsi auto, ktere jezdi aspon trosku rychleji, tak to je jedina moznost. paralelni zapojeni vice L motoru nepomaha, protoze ztracis vykon v ozubenych kolech.
    VACA
    VACA --- ---
    KEJML: Maj urcite mnohem vetsi "power", jak by rekli v top gearu :)
    KEJML
    KEJML --- ---
    KAERO: V čem jsou ty buggy motory speciální, oproti dnešním power functions motorům?
    KAERO
    KAERO --- ---
    VACA: buggy motory me prudi. moc drahe. asi se konecne dokopu k tomu rozebrat to stare rozlamane RC auto a vykuchat motor a narvat tam lego osy.
    VACA
    VACA --- ---
    KAERO: Lepin jsou podle me takový šméčka že to nekoupěj. To neni jejich styl.
    Jó kdyby zveřejnil svůj návod pro komunitu na rebrickable, to by asi byla jiná...
    A stejně nemaj ty buggy motory.. I když jasně, nikde neni psáno že by to mohli vydat bez nich.

    U lega se zase trochu obávám, že na to aby se toho ujali tam některý konstrukční postupy nepasujou do jejich filosofie..
    Ale model to je krásnej..
    BATY
    BATY --- ---
    Teď si od něj ten model za 100K koupíš a doma ti ho děti rozložej :D
    KAERO
    KAERO --- ---
    40 objednavek na bricklinku, ty vo.e... to je jen par tisic na postovnem a balnem.

    Ted je otazka, jestli to koupi Lego, nebo Lepin. Ale myslim ze Lego jako firma na to ma male koule/neni dostatecne pruzna, a v lepinu se o tom moc moc doufam nedozvedi driv nez skonci aukce.
    KEJML
    KEJML --- ---
    SHMADE: Jo o tom vím celkem kulový, jen jsem si přečetl popis a pár náhodnejch komentářů u tohodle videa: https://www.youtube.com/watch?v=PPb2Q0wRDI4&t=0s Většina peněz šla spíš do těch vzácnejch barev, která asi nepůjde moc shánět ve velkým, prej dělal 40 objednávek na BrickLinku, to už naskáče i na poštovným.
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: teda ne "ti", jemu samozřejmě.. :)
    Já teda absolutně nemam představu za kolik to chodí s tema reklamama na YT, ale na tom porshe má 66k, a na každym tom workshop reportu má tak 16-17k...

    Hipoteticky, když by jsi měl z reklamy 25centů (teď jsem někde zahlídnul 0,25 až 4$) za shlédnutí, tak x 66k = 16500$ Počítám správně? Ale klidně to může bejt i podstatně víc. Ale i míň :) Ale ňákou tu ticku to imho asi hodí :)
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    KEJML: Ok, jsem si myslel, ze to budou tyhle, ale cekal jsem ze budou drazsi, víceméně si cenu drzej, ja kupoval tri pred par lety za v podstate stejný peníze. Jen teda ted pravda to samy stojej pouzity, ale nemyslím si, ze by tam kupoval novy... Jsem docela zvedavej, za kolik se to vydrazi... Preju mu at za co nejvíc, ale tezky se toho takhle zbavit, kdyz na tom fakt "makal" několik let...
    VACA
    VACA --- ---
    KEJML: j to máš zase pravdu. Čas = peníze. Ale když to děláš pro svoji radost (dělal by jsi to stejně), tak to imho neni to samí jako když to dělat musíš a nechce se ti:)
    +ten čas na tom strávenej se ti trochu zhodnocuje už ze sledovanosti YT....

    Jako to nemaj bejt závistivý keci. Já mu to přeju! :)
    KEJML
    KEJML --- ---
    KEJML: Ty motory tam jsou 4
    KEJML
    KEJML --- ---
    SHMADE: https://www.bricklink.com/...atalogitem.page?P=5292#T=S&C=11&O={%22color%22:%2211%22,%22iconly%22:0}

    VACA: Říká, že je v tom za 1000 dolarů jen za díly. Plus strávenej čas a nejsem si jistej, jestli je to tak dobrej byznys. Ale tak pokud se ta cena ještě řádně vyšplhá... :)
    VACA
    VACA --- ---
    KEJML: To jo, ale za 55litrů!? No ale koukám že už tam má jeden bid.. :)

    No a jo, dyk von je taky tak trochu celebrita známá po celym světě...
    Ve finále ještě zjistí že to je celkem dobrej biznis. Vono se asi najdou šílenci který budou jeho modely chtít jen protože je stavěl ON, ten slavnej Sariel:) Natožpak když celej svět půl roku sleduje jak to staví..
    Tyhle placeba imho docela fungujou:)


    SHMADE
    SHMADE --- ---
    Co tam ma za motory?
    KEJML
    KEJML --- ---
    KAERO: Píše, že ho to stálo hrozně moc peněz kvůli vzácný barvě a motorům, tak že ho raději prodá, k tomu někomu pod komentář pod posledním videem na otázku "Proč?" sám odpověděl "need money."
    KAERO
    KAERO --- ---
    KEJML: huh, sariel ted zacal prodavat svoje vytvory? to je drsne... kdyby radeji vyrobil navod :| nojono ja vim.
    KEJML
    KEJML --- ---
    Tak kdo si koupí Sarielovo Proshe 917K? :)

    LEGO Porsche 917K custom unique big RC model | eBay
    https://www.ebay.com/itm/253860032570

    KAERO
    KAERO --- ---
    VACA: mno, to jsi trefil moji starost. mam skoro pripravene 3 projekty, a potreboval bych nakoupit na bricklinku. ale nechci zase resit ze tam budou primichane ne-lego kostky, jak se mi stalo na zacatku roku. tak rozmyslim.
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: Sakra, kdyz sem si to ted po sobe precet, tak bych nerad aby to vyznelo jako ze bych to horsi cpal detem v detskejch domovech :( :(

    Myslel jsem to tak, ze kdyby se ten Lepin treba stal celnim uradem zabavenej jako padelek, tak ze to uz by mi v takovou situaci prislo lepsi to dat alespon tem domovum, nez to treba rovnou skartovat..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam