• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    Prodáváte nekdo na bricklinku?
    Mam nejake minifigs a sety na prodej na pokrytí nakladu a chci to zkusit nacpat tam.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    JOPS: bacha nekdo tu psal ze udelal malou chybu u diferaku nebo ceho a rozebiral pul auta :)
    BATY
    BATY --- ---
    TOMBRIDER: Taky tam berou vždy do zásoby :)
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    BATY: dobrý vědět. Já to nasál pro kluka, sic bude mít narozeniny až v létě. Ale to nešlo nekoupit :))
    JOPS
    JOPS --- ---
    KOUDY: Ty jo, zatím mám nějakou nápravu nevím zda zadní či přední a vypadá to docela na dlouho. No a s tím místem uvidíme v nejhorším navstivim IKEA :)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    JOPS: Ti zavidim ze to mas kam dat tyvole :D...Uzivej! :)
    BATY
    BATY --- ---
    TOMBRIDER: Jo, tam maj někdy i 50% slevy, což je myslím maximum co lego povoluje...
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Včera v Chodovské wstfld Bambuli lego 60173 v akci za 699,-
    Sic žádná pecka, ale levnější jsem nenašel. ;)
    JOPS
    JOPS --- ---
    v patek jsem od Koudyho koupil Bugatti Chiron.

    Ty pico, to je masakr. Uz jenom, jakym stylem to je zabaleny :) Vcera jsem udelal zatim jednu napravu a vypada to, ze dalsi dva mesice mam co delat. Manual ma asi 600 stranek :)
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    Tak zda se, muj problem s citacem pozice se stane mene pravdepodobnym, pokud na zacatky pouziji PRESET ENCODER Ale stejne se to sem tam stane...
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    GLADILAF: v Praze jsou hrabárny lega. Já to řeším tam. Jinak krásné stavebnice :)
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    KAERO: Diky, zkusim se na to podivat a pokud to rozchodim na pocitaci, zkusim sniffnout co dela to lego prostredi...
    KAERO
    KAERO --- ---
    JANFROG: v programovacim prostredi k Boost je ikonka ktera motoru rekne ze ted je na uhlu 0. a vsiml jsem si ze kdyz se tablet pripojuje k boost hubu, nebo kdyz se spousti programovaci prostredi, tak se motor jakoby natocil nekam nadoraz (jde slyset bzuceni a po chvili to prestane). takze si myslim ze se casto nastavuje nulova pozice.

    no vic ti asi nepoumuzu :|
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    KAERO: Ja jsem se na to zbezne dival, ale zda se mi, ze to nepodporuje ty technic huby. Ono jedna vec je protokol, druha je podpora tech jednotlivych periferii.

    Ale co jsem si s tim vcera hral, tak jsem vypozoroval ze ty "discarded" prikazy dostavam pote, co "preskoci" ten citac pozice. To dava smysl, reknu mu ze chci na pozici 70, ale motor si mysli ze je na (treba) 200 ale na 70 se neotoci, protoze nemuze pres mechanicky doraz toho rizeni, takze to vzda.
    Takze ted jen proc preskakuje ten citac...
    WERT
    WERT --- ---
    BURKHAR: postav to na pocitaci virtualne... a seznam jak koupit ti to udela samo.
    EMMET
    EMMET --- ---
    BURKHAR: Klouby nejsou tak úplně technic - přišly spíš z bioniclu, později adaptovány na system. Nicméně - téměř všechny systémy jsou spolu propojitelné.

    Jak velká stavby by to měla být? Od toho by se asi odvíjelo řešení kloubů - jestli by stačily velké klouby, které se teď používají v pro zvířátka v Creatoru či větší mechy v Super Heroes, nebo jestli by bylo potřeba větších kloubů skládaných právě z ozubených koleček.

    U větších modelů bych asi doporučil designovat to v nějakém LEGO CADu (já osobně mám rád Stud.IO, ale budou zarytí zastánci Ldraw)
    KAERO
    KAERO --- ---
    JANFROG: :) zkusenost nemam, ale mozna by pomohlo podivat se jak to dela ta knihovna pro boost, kdyz ten komunkacni protokol je stejny?
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Zdar, LEGO mi jelo od 3 do 16 let hodně. Teď po pár letech bych chtěl zkusit vlastní tvořivost. Něco jsem už pročetl, ale stále si nejsem jist, jaké díly koupit. Chci postavit černou labradorku (psa) tak, aby se dala keyframama animovat, čili klouby, víceméně Technics věci.

    Poradíte prosím, kde začít?
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    KAERO: ok, tak doufam, ze "technic hub" to take kvalifikuje jako on-topic :-)
    ALL: Je tu nekdo kdo si s tim hral programove? Mam dva problemy, hlavne tedy se rizednim (L Motor).
    1) Obcas uplne preskoci ten citac pozice, treba se pohybuji -70 (levy plny rejd) +80 (pravy plny rejd) a najednou
    jdou ze senzoru cisla kolem 300, coz me (resp. ten program) naprosto zblbne.
    2) Cas od casu se nejake prikazy proste neprovedou, dostanu "discarded" v "port output command feedback" zprave.
    Nejak nechapu, jak mam zjistit, ktery prikaz neprobehl, prikazy nemaji zadna sekvencni cisla a ten feedback takze zadny neobsahuje. Ten protokol spec neco rika o stavovych automatech a ze si ho mam udrzovat atd. To jsem cetl, ale moudrej z toho (zatim) nejsem. Chape to nekdo?

    Ta offic lego aplikace s tim problem nema, nebo to nejak chyte kompenzuje, nevim (zatim neumim odposlechnout to BLE komunikaci mezi telefonem a hubem a nemam napsany dissector for wireshark)

    "kosticka", pro jistotu :-)
    KAERO
    KAERO --- ---
    JANFROG: vubec ne, dokud sem tam padne mindstorms, boost, kosticka, je to naprosto ontopic
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam