• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    Z trochu jineho soudku:
    Jake mate metody k tomu primet deti uklidit lego?

    Nase deti (kluci, 5 a 8 let) maji asi 15 vytridenych krabicek (podle typu dilku) a velkou (format A2) krabici se smesi a koberec 2x3 m kde muzou mit lego roztahane (maji docela dost lega ;)
    Jenze to nefunguje, kosticky se soustavne rozsiruji z koberce do sireho okoli, krabicky s vytridenyma kostickama se povaluji vsude okolo, pozadavek na uklid totalne selhava. Uz jsem jim pred nejakou dobou lego tak na mesic sebral, bylo videt ze jim chybi, ale nepoucili se, dneska zase "uklizeli" lego cely den a nakonec jsem toho stejne vetsinu udelal ja a zabralo mi to sotva 15 minut (a to jsem docela tridil, coz oni maji ciste dobrovolne)..

    pomoooc ;)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    CHEWBACCA: O.O ono to má i písty... hustý ;) píšu si na seznam Must-have =)
    CHEWBACCA
    CHEWBACCA --- ---
    Jakozto milovnik motorek si stavbu HD Fat boye opravdu uzivam :)












    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    nevim jak v německu ale v USA určitě nemůžeš darovat jetý lego do nemocnice nebo domova. jedině nový nerozbalený.
    asi to ani nikdo nekoupí. takže na nadjezd je to dobrý.

    výhoda je že se rampy udělají přesně na míru, protože architektura je vždycky křivá.
    KAERO
    KAERO --- ---
    ROENICK: pokud to neprojde mrazem, tak verim ze to vydrzi dlouho. je to celkem masivni
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    to musi hlavne dost rychle odejit..
    KAERO
    KAERO --- ---
    ANDR3E: hezke, ale trha mi to srdce. ja za kosticky platim tezke penize abych si postavil raketu, a pani je tam placa na najezdy... chjo
    VACA
    VACA --- ---
    kdyby to staveli z teh cinskejch kostek co fejkovali lego sety 1:1 tak by mi to prislo mnohem sympatictejsi :D
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    GREW: bych nerekl ze ty kostky nekde chybi a z lega to je jednodussi nez ze dreva..neber to jako masovou záležitost, spis mi to prisel jako dobrej life hack a sympatický od pani v tomhle veku ze vyuziva lego
    GREW
    GREW --- ---
    ANDR3E: Za me zajimavej a chvalihodnej napad, ale na druhou stranu zbytecny plejtvani materialem, kterej by moh daleko lepe poslouzit jinde (treba detem na hrani do detskejch domovu, kdyz zustaneme u tech charitativnich ucelu apod.) a najezdy proste udelat ze dreva apod.

    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Tohle je super, 62-leta pani stavi pro vozickare najezdy z lega :)

    Ramping Up! German Woman Dubbed ‘Lego Grandma’ Makes Wheelchair Ramps Out Of Legos!
    http://www.youtube.com/watch?v=wtsx-kTVNV0
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    OMNIHASH: ja celkove po techto rytirich. Kdybych nemusel volit mezi porcelanem a legem, tak si to vše nechávám:)
    VIDA
    VIDA --- ---
    KAERO: Hmmm, vyzkouším.
    KAERO
    KAERO --- ---
    VIDA: hm, a nejde instalovat bez admina? uprimne na windowsech delam minimalne uz dlouhou dobu, takze nevim jake jsou dnesni moznosti. v linuxu si muzes nainstalovat programy jako uzivatel do sveho vlastniho uzivatelskeho adresare (presneji stud.io mi jede ve wine, ale to je jina pisnicka)
    VIDA
    VIDA --- ---
    Stud.io vypadá dobře, díky za tip.

    Blbý je, že na workshopu budou i lidi s počítačem z práce a ne každej má admina. V celým školení agilu je ten workshop úplně nejzajímavější věc, protože se přitom učíme spolupracovat a v praxi si zkoušíme sprinty, jak je důležitý se doptat na zadání, sladit se s ostatníma (na začátku občas lidi dělaj tu samou věc), jak plánovat a tak. A navíc je tam ta radost ze stavění. Přestavovala jsem si něco jako minecraft, to by mohlo pomoct nasimulovat tu situaci. Ale je potřeba online spolupráce, pokud možná ve stejném prostoru.

    Míň cool verze je, že si každej zbuildí (třeba nakreslí) něco u sebe a hodí to na sdílený canvas. Ale to mi zatim nepřipadá moc sexy.

    (Pandemie a já řešim, že si nemůžeme hrát s legem.)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    KANAREK1: po tom hradu jsem jako děcko strašlivě toužil!
    KAERO
    KAERO --- ---
    VIDA: mozna mecabricks? je to online a mam pocit ze tam je spolecne staveni. ale mecabricks je fuj.

    a spolecne staveni ma stud.io. to bych chtel nekdy vyzkouset. ale to se musi instalovat. jenze priznejme si to, instalovane graficke veci funguji obvykle lepe nez online bazmeky, zvlast v obdobi kdy vsichni pretezuji sit koukanim na netflix.
    VIDA
    VIDA --- ---
    Ahoj všem. Mám takový nelehká otázka. V reálným světě dělám workshopy s legem (lego4scrum, sego serious play). Pro lego4scrum hledám online variantu. Nemusí to být přímo lego, ale:
    * možnost něco dohromady online stavět, vytvářet
    * platit pokud možno jen za jeden účet (můj) a možnost pozvat účastníky zdarma, nebo za malý poplatek
    * aby to pro účastníky fungovalo pokud možno přes webové rozhraní bez nutnosti něco instalovat.

    Třeba vás něco napadne. Jinak se moc těšim, až zas vyndám všechny ty krabice lega a budeme stavět dohromady. Moc to baví mě a lidi taky. LEGO my love.
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    Dal jsem na sbazar nějaké lego inzeráty. Je tam i několik sesypů a jeden, kde jsou dle mého i speciálnější kostky, tak třeba byste to někdo využil: https://www.sbazar.cz/pavel.kucera05
    KAERO
    KAERO --- ---
    VACA: jee to je hezke foto, dik!

    VACA: nemam sajnu jak ovlada serva. nemam nove huby a motory. teda mame boost, ale to ted motoricky vytezuje nejstarsi syn a nemuzu mu do toho vrtat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam