HONCKA: Takový dojem bych zase vyvolal nerad. Spíš bych to řekl tak, že LEGO mělo problém v tom, že mělo dvě robotiky - jednoduché WeDo pro první stupeň a pokročilé mindstorms, které se ve druhé (NXT) a třetí (EV3) generaci zaměřilo na využití technicu a pokročlé konstrukce. Tím se však postupně vytvořila mezera, kterou bylo těžké překročit pro děcka, která nikdy nezkoumala LEGO Technic.
Tu mezeru celkem dobře začali vyplňovat když vydali LEGO Boost, které je primárně určené pro použití se systemem či starým technicem (tj. technic bricks oproti současným technic beams). Krásně to zakomponovali do Powered Up! (pracovní názem Power Functions 2.0), kterou navíc udělali kompatibilní s WeDo 2.0, pak vydali pokročilejší hub pro Technic Control+ a představili ještě integrovanější Spike Prime. Oba mají 6 univerzálních portů a integrované tříosé gyro/akcelerometr. Spike Prime navíc má dobíjecí baterii, buzzer, 5x5 LED matrix a nějaká tlačítka. A po posledním updatu také přímou podporu microPythonu.
Nebyl jsem sám, kdo očekával, že nakonec představí ještě nějaký další stupeň, který bude novou generací Mindstorms. A asi bych akceptoval, že home verzi Spike Prime zařadili do Mindstorms, protože touhle sadou se vrátili k původní myšlence Robot Inventor Kitu z první generace a popravdě, mně se ta koncepce toho setu líbí. Jediná pachuť je z toho, že nikde není známka toho, že by plánovali vydat další stupeň, který by byl opravdovým následníkem EV3 kostky.