• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    JOPS
    JOPS --- ---
    KAERO: tyy jo.. dalsi budouci lapac prachu, ale fakt to vypada nadherne
    VACA
    VACA --- ---
    EMMET: *a jeste: kladivka smerem k hraci, takze jakoze “anglicka mechanika” woow :D
    VACA
    VACA --- ---
    KAERO: Nenee, lego ted teda jede bomby. Ja jsem se zarekl ze uz do lega prachy davat nebudu. Ale tohle asi budu muset mit..
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    EMMET: Mas recht. Už koukam na fotky. Na instagramu to vypadalo decentně.
    EMMET
    EMMET --- ---
    NAGASAWA: Má to 3000 kostek a mobil se dá položit na klávesy jako notová osnova. Je to fakt velký model!
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    KAERO: To by mohli soupnout k těm jazzmanum
    EMMET
    EMMET --- ---
    KAERO: Bude to hrát přes aplikaci. Model vypadá nádherně, ale co neořezali na součástkách, to přidali na ceně.
    KAERO
    KAERO --- ---
    Tak pry to bude hrat. A vypada ze klaviaturu to ma stejne sirou jako puvodni navrh, takze to asi neni orezane:
    LEGO IDEAS - Blog - Introducing LEGO® Ideas 21323 Grand Piano
    https://ideas.lego.com/...09b6-0d4c-4307-9da8-3ee9f3d368d6/post/1fb8734e-ece8-4196-a490-05bca4ea94e7
    FREELA
    FREELA --- ---
    GOSHEWAN: uvazuju o tom pristi mesic
    EMMET
    EMMET --- ---
    ANGELFREE: Tak to přijde divný asi úplně všem. Jangbricks měl včera stream, kde se snažil rozebírat, co se mohlo stát... A závěr je takový, že prostě někdo v Dánský, kde sídlí kompletní technic team to asi dost pohnojil, protože V-22 Osprey je plně vojenský model, vyvinutý pro vojenské účely a i když bylo slíbeno využití pro civilní účely, tak civilní V-22 nikdy nebyl dál než u návrhu. Z těchto technologií vychází civilní záchranářský vrtulní, který ale není V-22, i když se mu podobá a používá barvy, které má LEGO model...
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    KAERO: měřítko je mi asi fuk, z fotek se mi líbí více druhá verze, ale ani první mě neuráží
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    CROSS, VACA, EMMET:

    Spíš mi teda přijde divný, že jim tak dlouho trvalo tohle zjistit. Takový model se musí vyvíjet poměrně dlouho se vším okolo. Vždyť už k tomu byl press release a všechno %-)

    //////////////////

    Here’s LEGO’s official statement on the set:

    The LEGO Technic Bell Boeing V-22 Osprey was designed to highlight the important role the aircraft plays in search and rescue efforts. While the set clearly depicts how a rescue version of the plane might look, the aircraft is only used by the military. We have a long-standing policy not to create sets which feature real military vehicles, so it has been decided not to proceed with the launch of this product.

    We appreciate that some fans who were looking forward to this set may be disappointed, but we believe it’s important to ensure that we uphold our brand values.


    LEGO cancels release of Technic 42113 Bell-Boeing V-22 Osprey [News] | The Brothers Brick | The Brothers Brick
    https://www.brothers-brick.com/...ego-cancels-release-of-technic-42113-bell-boeing-v-22-osprey-news/
    EMMET
    EMMET --- ---
    Z toho vyjádření to vypadá, že mírovým aktivistům se nelíbí skutečnost, že licencí od bell-boeing lego oficiálně začalo spolupracovat se zbrojařským průmyslem a začli vyhrožovat bojkotem...
    V tomto směru mi celkem jasně vyplývá, co je jinak oproti dřívějším civilním verzím válečných strojů - tentokrát by poprvé LEGO uzavřelo spolupráci s někým, kdo přímo vydělává na válečném průmyslu a to se obhajuje velmi těžko, když máte antimilitantní politiku...
    EMMET
    EMMET --- ---
    VACA: Model dělali podle záchranářské verze, ale je možné, že je teprve připravovaná.
    Každopádně tento drb se stal oficiálním prohlášením, byť ještě s nejasným výsledkem:

    "Apparently the German Peace Society has condemned LEGO's decision to produce what is fundamentally a modern military aircraft, even if the variation modelled is used for search and rescue.

    It claims that LEGO cooperates with arms companies and plans to stage demonstrations outside three brand stores in Germany this week. You can read more about its concerns and plans on a website called Love Bricks Hate War.

    What's most interesting, though, is that LEGO Germany has issued a statement in response: "The LEGO Technic Set 42113 Bell-Boeing V-22 Osprey was developed by us in relation to the aircraft's operations in rescue operations. The aircraft is mainly used for military purposes. We have long followed the principle of not designing sets with military vehicles. In this case, we have not strictly followed our own guidelines and high standards and will therefore review the plans to launch the product on August 1st."
    zdroj: https://brickset.com/article/52679/technic-bell-boeing-v-22-osprey-cancelled
    Bohužel tam není přímý odkaz na citovanou odpověď od lega, ale není to jediné místo, kde jsem viděl toto vyjádření.
    KAERO
    KAERO --- ---
    Ted je v uzkem vyberu Lego Ideas taky model Falconu 9. Autor nejprv udelal prvni verzi, ktera byla v meritku Saturnu V (1:110), ktera ale byla divna, proporcionalne uplne mimo. Pak udelal druhou verzi, ktera proporcionalne vypada mnohem lip. I ten model vypada dost dobre. Problem je, ze ten model je ted v meritku 1:84 (i kdyz porad v nazvu je Saturn V Scale, trochu mi to prijde jako podfuk).

    Koupili byste si takovy model? Vadilo by vam ze je v jinem meritku nez Saturn V?

    Podotykam ze existuje 5+ modelu falconu v 1:110 od ruznych lidi, ale ne kazdy nakupuje kosticky na bricklinku, neni to uplne trivialni, a nelze to koupit treba jako darek...

    druha verze v 1:84, spravne proporce:


    puvodni verze v 1:110, divne proporce:
    VACA
    VACA --- ---
    CROSS: No je pravda ze civilni osprey jsem asi nikdy v zivote nevidel. Imho neexistuje civilni varianta. Snad az ted 2020 jsou nejaky rumours ze by mohl bejt dostupnej v civilni verzi.
    Jen dodam ze osprey je letadlo s tak spatnejma statistikama nehodovosti, ze americky prezidenti meli vzdy zakaz vstupu na jeho palubu.. :)
    Ale to jsem trochu OT, sry..
    CROSS
    CROSS --- ---
    LEGO Technic 42113 Bell Boeing V-22 Osprey Helicopter postponed and possibly cancelled
    https://www.brickfanatics.com/...ell-boeing-v-22-osprey-helicopter-postponed-and-possibly-cancelled/

    Rumour že prej Osprey nebude, neb je to převážně vojenský stroj.
    KAERO
    KAERO --- ---
    ANGELFREE: https://www.facebook.com/groups/legospacebuilds/permalink/765903217148265/
    ale neni to finalni verze, Adam Wilde na tom porad pracuje. vnitrni konstrukce je predelana taky z duvodu vnejsich zmen.
    velky obrazek srovnani (ale neni tam poznat vsechno):
    Dropbox - MOC Adam Wilde vs stock Saturn V.png - Simplify your life
    https://www.dropbox.com/s/bimj2rb5o416tjd/MOC%20Adam%20Wilde%20vs%20stock%20Saturn%20V.png?dl=0
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    KAERO: a co je tam za hromadu chyb?
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    my jeden dali tatovi k narozkam a je stale nerozbalen :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam