• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    EMMET
    EMMET --- ---
    ZELGARIS+KAERO: Já jsem zvyklý spíš na study, na Kladně používají knoby, český překlad, který asi niko nepoužívá je výstupek
    KAERO
    KAERO --- ---
    ZELGARIS: knoby - ja nevim. ja pouzivam "čudlík" uz od sveho detstvi a ucim to i sve deti :)
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    KAERO: tez mi to prislo divne
    Jinak "knoby" se bezne pouzivaji u ceskych AFOLu? (also jak jsem to ted psal tak zena koukala pres rameno a pta se, co to jsou knoby :))
    KAERO
    KAERO --- ---
    EMMET: me tam zas vadi ta nulova snaha psat cesky. upcyklace, no budiz, i kdyz to je pochybne pri jedne rozrezane petce kterou pak dite hodi do kose. ale spis:

    1x plate* 4x8 knobů
    kruhový plate 2x2 s plochým vrchem
    1x brick 1x2 s křížovým otvorem
    2x dlouhý "Technic" brick
    bricky, platy

    ja vim ze tomu kazdy rika jinak, a je to misty problem. Ale "bricky" jsou snad kostky, "plate" je deska atd.
    GREW
    GREW --- ---
    GREW
    GREW --- ---
    KAERO: Jenom se mi proste ty X wing motory zdaj hnusny tim, jak maj v sobe ty diry :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    GREW: prumer hlavni 'trubky' soyuzu je 2.68 m. to je v meritku 1:110 cca 3.045 cudliku/studu. Pokud z pasu udelas neco o prumeru 3 cudliky, tak v tom budou diry jako vrata. To uz bych radeji videl "tlusty" soyuz z toho osmiuhelniku s 3.5 cudliky prumerem. Ale bohuzel i ten vypada hnusne tlusty, zkousel jsem si to. Proto je ten 3 cudlikovy valec (motorova godnola pro X-wing) nejlepsi pro soyuz, voschod, vostok, sputnik a celou R7 rodinu.
    EMMET
    EMMET --- ---
    BESH: Tak jestli účastníkům soutěže nevadí, že dávají souhlas s bianko pravidly soutěže... Rozklikli jste si s jakými pravidly to souhlasíte?
    GREW
    GREW --- ---
    KAERO: No teoreticky by pomoci toho pasu sel udelat i mensi prumer, ne?
    BESH
    BESH --- ---
    Postavte si – online workshop
    https://postavtesi.cz/
    KAERO
    KAERO --- ---
    GREW: asi nechapu souvislost? ale nemam zvuk tak nevim co ve videu rika. jen tam vidim jednu z mnoha metod jak udelat valec. ale na soyuz v 1:110 je to prilis velky prumer. moznosti jak udelat v legu valce je hromada, viz treba:
    https://kaerodot.gitlab.io/lego-rocket-mocs/index.html#MOCnicholasriveaucylinders
    GREW
    GREW --- ---
    KAERO: Jak sme "resili" ten Sojuz, ohledne meritka k Saturnu. https://youtu.be/-q-6PjcMCO8?t=313
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    SHMADE: Za me to JE nadhera!
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    Zítra jdu na procházku s dvěma kámoškama, každá má malýho kluka, tak jsem jim udělal, jen tak narychlo, nějakou zábavu na cestu... Žádná nádhera, ale účel to splní. :)

    KAERO
    KAERO --- ---
    Hlasim ze set kreativni zabava 11005 je uz v brne vyprodany minimalne ve dvou albertech. ostatni sety tam jeste vidim. neprekvapive, protoze cena za dilek u toho setu se slevou vychazela na 0.5 Kc/dilek (nejlepsi pomer jsem podle bricksetu nasel u jednoho setu za 3.5 centu/dilek v USA - tam maji lego obecne levnejsi nez jinde a prepoctem to dava 0.8 Kc/dilek).

    Uz vidim ty zpravy v televizi: Slevova horecka vrcholi, davy AFOLu berou alberty utokem a vyjimkou nejsou ani rvacky rodin o posledni krabice lega.
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    KAERO: si myslim, ze by nam treba Dixie mohl zakrouzkovat v tom letaku ty kriminalni polozky ;)
    BATY
    BATY --- ---
    KAERO: na hraně, řekl bych...
    KAERO
    KAERO --- ---
    Ha, tak vsechno funguje, plus za koupi lega dostanete taky body. takze uz uspesne zacinam plnit druhou karticku.

    Jinak vcerejsi plny regal lega byl dneska rano poloprazdny. Akce na maslo hadra :)

    RAINBOF: rict to tady to je jak krestan co si dobrovolne stoupnul do kolosea plneho lvu :)
    GREW
    GREW --- ---
    BEZVLIV
    BEZVLIV --- ---
    K těm bodům... Vyplatilo se mi tam v minulé akci přijít v podvečer, když už nejsou lidi. Kluk za pokladnou se zeptal, jestli sbírám body a za můj nákup v hodnotě do 500 mi dal asi 60 bodů :D Bylo to už teda asi dva týdny do konce akce, tak je možný, že už to tolik nekontrolovali...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Mozna, mam pristup k jistym bodum...
    KAERO
    KAERO --- ---
    Ha, tak jsem nakoupil nejaka mlika a caje, par veci navic, dohromady 230,- a dostal jsem 8 bodu!

    RUTHLESS: si delas srandu, ale je to v mem zivote poprve co se ucastnim nejake slevove akce a jsem nervozni jak duchodkyne pri slevach masla! :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam