• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    PJOTRIK
    PJOTRIK --- ---
    EMMET: a sakra, tu musim mit taky :) chci rict malej ji musi mit
    EMMET
    EMMET --- ---
    JOPS: Můj kolega se teď začíná taky poohlížet po Duplu pod záminkou rodiných záležitostí a naprosto ho nadchla ponorka, která dělá bublinky:-)
    https://im9.cz/iR/importprodukt-orig/00d/00dec4281947a43d17cb2904a4880960--mmf1000x1000.jpg
    EMMET
    EMMET --- ---
    GREW: Tyhle licencované sety v nejvyšší cenové kategorii nemají model B
    JOPS: Já mám taky modely, které si chci nechat sestavené a pak mám stavebnice, které používám na součástky. Myslel jsem to spíš tak, že jsou lidi, kteří o legu uvažují tak, že se z něj dá postavit jen ten jeden model na který je návod a ty, u kterých je víc návodů to mají jako kouzelnou fíčuru
    JOPS
    JOPS --- ---
    GREW: mam synovce, je mu rok a pul a jsem se ted zblaznil do DUPLA :) uplne bozi vec. Za meho mladi duplo uplne jeste nebylo, ale ted si ty velke kostky uzivam. Koupil jsem mu nejake ty bedny s kostkama, protoze cim vic kostek, tim vic bordelu a tim vic moznosti stavet :)
    GREW
    GREW --- ---
    JOPS
    JOPS --- ---
    GREW: hele, dost pochybuji :-D
    GREW
    GREW --- ---
    JOPS: To vazne ani jednou nebudes mit chut minimalne si zkusit postavit aspon "model B"?
    BATY
    BATY --- ---
    Tak jsem si udělal radost k narozeninám. Tajně jsem doufal, že tenhle baráček jednou bude z lega a přání se mi splnilo :o)

    JOPS
    JOPS --- ---
    EMMET: clovece jo, treba ja. Nedokazu si predstavit, ze vezmu Buggati a budu ho rozebirat a delat z toho neco jineho :) ja si Lego kupuju jako vyzdobu no.

    Ale kdyz jsem byl malej fakan, tak samozrejme jsem mel nejgenialnejsi modely :-D

    EMMET
    EMMET --- ---
    SH_PANDA: MOC je My Own Creation - tedy doslova můj vlastní výtvor. Dává se tak na jevo, že nejdo o žádnou oficiální stavebnici.
    KAERO
    KAERO --- ---
    SH_PANDA: MOC - my own creation. Obvykle neco co postavis a pochlubis se tim nekde (na rebrickable.com nebo tak).
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    nevim co je MOC, sry, v tomto LEGO svete jsem novacik. jako nekdo kdo ma 2 male deti - 2 a 6 yo tak resim to ze mam krabici dupla a krabici lega a jestli jdou propojit a nebo ne. nikdy mne to nenapadlo zkusit, az nedavno jsem to googlil a tady je vysledek. predpokladam ale, ze tady to zna kazdy.

    KAERO
    KAERO --- ---
    EMMET: jo, u Mack Anthem je spousta system dilu u tahace, prives myslim zadne nema.
    SH_PANDA: :) ale uprimne nevzpominam si na jediny MOC kde by duplo kostka byla pouzita, treba jako vypln.
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    KAERO: to je jaksi jasny, ale duplo a system? to bylo teprve prozreni!
    EMMET
    EMMET --- ---
    RSZ: Tak já moc nepředpokládám, že na tomto auditku najdu lidi, co si staví jen jednou.-)
    RSZ
    RSZ --- ---
    Už jsem psal, postavených setu nám zůstává minimum, máme tedy hromady kostek a hraní mých dětí se myslím nijak neliší od mého.. snad jen jedou víc ve figurkách.
    EMMET
    EMMET --- ---
    KAERO: Zrovna u Macka dělal jen tahač a alternativní model, ten přívěs dělal jeho kolega a myslím, že je trochu znát, že je to jiný rukopis.
    Přiznám se, že tím, že mě hodně ovlivnili právě lidé jako Sariel, Milan Reindl, JK Brickworks (v IDEAS mu vyšlo pohyblivé bludiště a je spoluautroem vyklápěcí knížky), tak od začátku vzhlížím právě k tomuto stylu.

    Možná i proto se mi líbí řady jako Chima, Ninjago nebo Nexo Knights, protože obsahují zajímavé mechanismy, často technikové, obalené v systemu.
    KAERO
    KAERO --- ---
    EMMET: jasne, Reindl delal treba Mack Anthem, kde je spousta system dilku. Ale Reindl je trochu vyjimka ne? :)
    EMMET
    EMMET --- ---
    KAERO: Tak třeba Milan Reindl umí udělat karoserii z technicu, že vypadá jak system (je to jediný český designer, dělal třeba Hasičské letadlo nebo Defender)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam