• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    GREW: já žiletkou
    GREW
    GREW --- ---
    BESH: Ja je lepil a v miste spoje kosticek sem je rozriznul skalpelem :)
    SLAVIDAN
    SLAVIDAN --- ---
    To bylo jedno z leg, nad jejichž obrázky jsem nejvíce vzdychal jako malý při prohlížení mého úplně prvního katalogu lega. :)
    NTR23
    NTR23 --- ---
    BESH: Moje první lego.
    BESH
    BESH --- ---
    KAERO: Tak treba na klasicky hasicsky stanici je taky. Vetsinou ji ale nikdo nenalepil.

    BONGI
    BONGI --- ---
    KAERO: Ano, je přes dvě kostičky. A skutečně se to dělalo, mám několik starých stavebnic, kde to je.
    KAERO
    KAERO --- ---
    KAERO: ech, blbe jsem to napsal. kulate jsou prave 3, osmiuhelnikove jsou leve 4.
    KAERO
    KAERO --- ---
    vybiram si kterou dalsi raketu si postavim. navodu je hromada, ale zadny MOC neni idealni. Ty na obrazku vlevo jsou kulate, a prijde mi ze raketa musi byt kulata. ty ostatni jsou v prurezu osmiuhelnik. Kulate jsou ale sirsi, nez by mely byt, ty osmiuhelnikove maji zase prilis malou trysku 2. stupne, to je trapne, protoze druhy stupen ma vzdy mnohem vetsi trysku.

    GREW
    GREW --- ---
    SHMADE: Jenze v roce 1978 se vyrobila prvni minifigurka, tak jak ji zname dnes, ale pred tim (od roku 1975) uz existovala minifigurka s toudle hlavou, ale bez pohyblivejch rucicek a nozicek https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?M=old013#T=S&O={%22iconly%22:0} A odhaduju, ze prvni set, kde tadle kostka (zluta hlava) byla pouzita a byla tam pouzita jako hlava te nepohyblive verze minifigurky je tendle https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?S=148-1#T=S&O={%22iconly%22:0}
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    Jinak zajímavý použití tech hlav minifigů na mašině, byly už vůbec v tý době? Nebo byla nejdřív hlava a pak až minifig? :)

    Nedalo mi to a hlava byla dřív, než tělo. Mašinka je z roku 1976 a první set s minifigem až v roce 1978.
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    Mašinku nemám, jen mám hromadu těch starejch kol. :)
    FACEDANCER
    FACEDANCER --- ---
    KAERO: STAMP (Stickers Across Multiple Pieces)
    jinak už dlouho se tomu lego snaží vyhýbat
    list takovych setu nemuzu nikde najit, takze nejsem schopen nejak jednoduse potvrdit kdy se to objevilo naposledy
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    KAERO: stopro se to dělalo. měl jsem takto shellku a hasiče snad. jak je to teď nevím.
    KAERO
    KAERO --- ---
    BONGI: ten napis Thatcher Perkins je nalepka pres nekolik kosticek?
    Delam si totiz ted obtisky pro svoji A4 a Falcona, a premyslim jestli muzu 'oficialne' udelat obtisk pres vice kostek, nebo to neni 'koser' :)
    BONGI
    BONGI --- ---
    BATY: Já tu mašinku mám, ale motorizovat jsem nezkoušel. :D
    BATY
    BATY --- ---
    BONGI: A kdo z vás to má?
    BONGI
    BONGI --- ---
    Nezkoušeli jste někdo motorizovat tu prastarou mašinku z roku 1976 - Lego 396 Thatcher Perkins Locomotive?

    GREW
    GREW --- ---
    Mall dny - 20% na vybrany lega, ale nenasel sem tam nic zajimavyho, u ceho by ta sleva, v porovnani s jinejma eshopama, byla realna. https://www.mall.cz/mall-dny-201?pagination=2 Kdyby nekdo neco nasel, dejte vedet.
    KEJML
    KEJML --- ---
    BATY: Já vidím sbírku brouků
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam