• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    BONGI
    BONGI --- ---
    VACA: No, fakt je to hodně individuální. Na jedné straně se dá sehnat Duplo z druhé ruky levněji, protože se ho lidé po určitém věku dětí zbavují, na druhé straně je to neperspektivní, pokud to děcko chytne. Také jsem příznivcem normálního lega, ale to asi musí posoudit rodiče.
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: teda kecám, nejmenší kostičky v tehdejším basic byly tyhle kytky:

    VACA
    VACA --- ---
    GREW: asi to bude hodne individualni. Ja jsem cca v tomhle věku začínal na lego basic. Je ale pravda že nejmenší kostka v tom byla tahle:

    A figurky vypadaly takhle:

    takže nic moc co by se dalo snadno zkonzumovat:)

    Ale cca v tom pátym roce už jsem dostal nějakýho malýho system hasičáka a tam už byly i ty malý součástky jako:
    GREW
    GREW --- ---
    JUNGLER: Ono je to ruzny, znam par capartu, ktery i v 5-6 letech maj radsi duplo, nez "system", protoze ten je na ne moc drobnej a "slozitej". Ono, dnesni duplo uz je celkem "detailni" a vetsina kostek se da do budoucna kombinovat se "systemem". A za 500Kc se da koupit oboje, treba https://www.morelega.cz/lego-10927-duplo-stanek-s-pizzou-10258.html a k tomu https://www.morelega.cz/lego-10692-classic-tvorive-kostky-lego-6407.html
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    GREW: duplo bych pro 4 letýho už nebral. Můj 3 leťák už by strašně rád stavěl z normálního lega a na návštěvách si s tím furt hraje. Doma ale nemůžeme, protože by ty malý kostičky požírala roční ségra. Tak musí chudák doma vystačit jenom s duplem
    GREW
    GREW --- ---
    AJIMIRA: Jak psal Bongi, pro ctyrletyho, zvlast, jestli je to prvni lego, bych volil naky set a to bud duplo, 4+ (pozna se podle "4+" na krabici, treba https://www.svet-stavebnice.cz/lego-4/3729-lego-city-60252-buldozer-na-stavenisti.html ), nebo lego juniors, easy to build https://www.goleto.cz/lego-juniors/lego-juniors-10755-pronasledovani-v-zaneove-nindza-clunu?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=PRODUKTOV%c3%81+KAMPA%c5%87+13.3.2018&utm_content=PRODUKTOV%c3%81+KAMPA%c5%87+13.3.2018 Kupovat pro tendle ucel nahodny mix v hrabarne, saviorybricks apod. nema podle me moc cenu, protoze tam maji mixy celkem "predrazene" (respektive, ne tak uplne predrazene, kdyz clovek vezme v potaz, ze na tom taky chteji neco vydelat atd., ale kdyz clovek koupi mix nekde na aukru apod. tak ho to vyjde vyrazne levneji).
    VACA
    VACA --- ---
    a co třeba tenhle set? https://www.mironet.cz/lego-classic-10715-kostky-na-koleckach-442-kostek-499-let+dp414015/?gclid=EAIaIQobChMIj4f8lI2A8AIVl9V3Ch1TNQG8EAYYAiABEgK8nvD_BwE
    Těh 25kč nad limit by se snad jště dalo. Sice neni součástí transportní kufřík, ale je tam 2x tolik dílků, což mi přijde rozdíl markantní. Přijde mi že tam u toho člověk zbytečně hodně zaplatí kufr na úkor kostiček pro stavbu
    BONGI
    BONGI --- ---
    AJIMIRA: Předpokládám, že jde o první lego, které bude syn mít. V tom případě nedoporučuji začínat nakoupeným mixem kostek, ale nějakou základní sadou lega, třeba https://www.svet-stavebnice.cz/lego-classic/3220-lego-classic-10713-kreativni-kufrik.html. Klidně se může stát, že z mixu nic uceleného nepostaví a dojde ke zklamání. Trochu mě udivuje, že u 4letého děcka začínáte legem a ne Duplem, ale je to možné.
    Pokud už ale nějaké lego má a chcete mít víc kostek na rozšíření a volné stavění tak:
    1. Nemá cenu chodit do Hrabarny. Ta je primárně určena k tomu, že potřebujete nějaké konkrétní kostky, či typy kostek a vyhrabete si je z hromady mixu. Ty vám pak zváží a řeknou cenu podle váhy. Cena za kilo se od tohoto stylu odvíjí 750KC za kilo, bez ohledu na to zda Vám je nasypou bez výběru, nebo si je vyberete.
    2. Normální cena za kilo slušného mixu se na našem trhu pohybuje od 400 do 500KC. Takový mix může obsahovat i figurky, má čisté kostky a obsahuje minimum padělků. Dají se sehnat i levnější mixy kolem 350KC za kilo, ale tam je větší procento padělků, zažloutlé a okousané kostky. Samozřejmě jsou výjimky.
    3. Mixy je nejlépe koupit u prověřené obchodníka, nejlépe na Aukru s Aukro zárukou, a osobní odběr či zásilkovna. Lego je oblíbené a tím se stává předmětem nabídky podvodníků - houfně na Sbazaru a Bazoši. Dá se také koupit na FB, ale chce to už mít zkušenost s prodejci.
    KAERO
    KAERO --- ---
    Vtipne. Lidi se poprali o Ulysses Space Probe (5006744). Prodane behem chvilky. A pritom uz je MOC ktery je hezci a vernejsi nez ta LEGO sonda.
    A LEGO asi hraje na 'exclusive', 'nedostupnost' aby to bylo vic frikulinske a hispterske. Ci co ja vim.
    LEGO Ulysses Space Probe (5006744) Release Debacle – The Brick Fan
    https://www.thebrickfan.com/lego-ulysses-space-probe-5006744-release-debacle/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+LegoEverlasting-LegoReviewsNews+(The+Brick+Fan+-+LEGO+Reviews+&+News)
    AJIMIRA
    AJIMIRA --- ---
    Bohužel, nemůžeme dát víc, ale to množství za takovou cenu je opravdu parádní!
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    AJIMIRA: já bych teda pár drobných přitlačil a koupil třeba tohle
    https://www.saviorybricks.cz/mix-druhe-jakosti-lego-kostek--2-5-kg-10/
    AJIMIRA
    AJIMIRA --- ---
    Budu to tady kontrolovat, kdyby někoho něco napadlo...
    AJIMIRA
    AJIMIRA --- ---
    Pražské číslo nefunguje a v Rakovniku to neberou... Takže asi nic... I tak, diky
    AJIMIRA
    AJIMIRA --- ---
    To zní skvěle, ale jak říkáš... I tak se na to zkusím mrknout...
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    AJIMIRA: pokud nevadi second hand, tak na smichove na plzensky je takova lego hrabarna za slusnej peniz: https://www.hrabarnalega.cz/
    ale obavam se, ze ted bude zavrena, ostatne jako vsechny podobny kramy...
    AJIMIRA
    AJIMIRA --- ---
    Ahoj, můj syn miluje lego a strejda mu na něj dal 500,- k narozeninám (4 roky). Můžete mi prosím poradit, kde bych sehnala a nejlíp osobně v Praze vyzvedla větší množství různých kostek za tuhle nebo menší cenu? Jsme tu do neděle. Díky moc
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    VACA: Času máš na stavbu dost, letos se nejede, další ročník bude až příští rok, ještě není teda ani jasne, jaká kategorie se pojede, protože kvůli kovidu ještě nebylo ani ofiko vyhlášení výsledků loňského ročníku, kde se vždy zveřejní, co se pojede následující sezónu... Dílu máš očividně dost, tak si jen tak něco zkousej, nemusíš rozebírat vše a ve finále můžeš i vyjít z podvozku těch crawleru... A jak píše KAERO, motory neřeš pf jsou v pohodě a stejně většina lidí trialovy auta tahá na kabelu, kvůli usetreni hmotnosti na baterkach, rekord mám, že byl model poháněné 4bb, tedy 24 tužkovek, to na autě tahat nechces... 😀
    KAERO
    KAERO --- ---
    VACA: motory nejsou zastarale. porad se s tim da vyborne jezdit. a nemuset pouzit mobil je casto vyhoda, proste jen jezdis a zatacis. na blbinky typu projet zatacku do nejakeho casu stejne potrebujes predpripraveny program ktery by sis pro sve MOC neudelal.
    (samozrejme treba pro obsluhu komplikovaneho bagru je mobil a program fajn).
    VACA
    VACA --- ---
    PETJU: jj, a urcite jsou i hezci technic sety. Pokud clovek neni vylozene vysazenej na nejakej industrial.
    Ja jsem ho tenkrat poridil za 3,8k novej v zaplombovany krabici, coz byla dobra cena troufam si rict. Imho to nebyl z nejzadanejsich technic setu takze jeden cas byl cenove dole.
    Ale ja to poridil hlavne jako bulk zajimavejch soucastek protoze jsem touzil po tom si nekdy sestavit nejakej stroj na lego trial cup. Ale bohuzel nikdy jsem se nedostal ani k tomu abych to cely rozebral a roztridil, takze zatim ho mam furt slozenej na skrini...
    To treba arocse nebo defendera mi prijde vic lito rozebrat pac jsou to celkem hezky modely. Ale je to jejich osud, az jednou, snad, na to budu mit cas...
    Ono stavba teh velkejch technicu je casove pomerne narocna. Zrovna tak jejich opetovne rozebrani.
    Ale konstrukce vlastniho stroje je na cas jeste mnohem narocnejsi. =Respect 2 Shmade=
    Az se trochu stydim sam pred sebou, protoze mam ve skrini jeste dalsi dva ty rock cravlery ktery mi pristaly teda uz sestaveny s navodama bez krabic ale za neodolatelny ceny... Dneska uz bych to asi neporizoval pac nejak to nezvladam.
    A teda mam jeste tretiho rock cravlera, ale na tom tretim je naroubovana kastle z unimoga (uz jsem ho tak poridil od jednoho lego modelare, krome pneumatik je to origo lego, mam to doma uz roky a nebyl jsem sto to vsechno rozebrat..



    Ty rock crawlery s tim unimog rock crawlerem jsem porizoval ciste a pouze jen jako vyhodnej bulk dilku. Protoze dlouhy tlumice, ty velky kulovy spoje, serva, rada motoru...
    A pak lego prislo s tim novym powered up, a vsechno je to razem obsolete nez jsem se vubec zmohl na to s tim neco udelat. Byla dobra doba, jsem zivnostnik. Dneska je v mojem oboru bida, a prece stejne na to zatim nemam cas. Vzdycky si rikam: tuhle zimu uz to vsechno rozeberu a zkusim postavit neco vlastniho. Hrozne bych se chtel nekdy zmoct na to se zucastnit lego truck trialu...
    Jeden rock crawler uz jsem teda rozebral a roztridil. Ale to rypadlo a dalsi. To samo o sobe bude rada hodin prace...
    VACA
    VACA --- ---
    KEJML; PETJU; SHMADE: no a nebo nějakou zasklenou vytrýnu.. Ale ne na přímym slunci jinak by byl za pár let žlutej...

    No já jsem s tim furt marnej, nebyl jsem furt ještě ani schopnej rozebrat to rypadlo:(
    Asi prostě budu muset počkat na důchod:D Lepení modelů mi nikdy nešlo, 3D RC vrtulníky jsem vždycky rozsekal, až jsem to pak radši vzdal, a poslední svůj t-rex 600 prodal v momentě když jsem ho dostavěl, protože mi ho bylo líto:D A taky v tom byl celkem už balík peněz v tý době, na to abych ho na třetim letu zase rozbil..
    Na tohle asi nebudu mít ani v důchodu protože hádám motorika lepší než teď nebude:D
    Takže si na důchod schovám aspoň to lego:D
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    PETJU: Já oprašuji štětkou na holení po dědovi. :)
    VACA
    VACA --- ---
    KEJML: díky to mi nějak uniklo tohle video..
    Dost dobrý, i ten cockpit.
    To bych ho měl asi vystavenýh v tý fázi kdy vyndavá teleskop ramenem z transportního prostoru.

    Naštěstí se mi to teď ale vubec nehodí pořizovat, ani časově;D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam