• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    KAERO
    KAERO --- ---
    JOPS: a ten horni sikmy prechod cervene na cernou - kdyby ten cerny cheese byl stejne jako cerveny pripojeny pomoci 'headlight brick', a mezi cerny cheese a headlight brick bys dal cernou desku 1x1, tak tam nebude ta sikma mezera. no snad to nekdo pochopil :)
    BATY
    BATY --- ---
    JOPS: Jo jasně, že vim.
    JOPS
    JOPS --- ---
    hosi, i need help

    tusite co to je za kosticky, ktere jsou oznacene sipkou?

    KAERO
    KAERO --- ---
    BATY: ? dyt to objednat jeste nejde, pisou az od 1. 7.
    A jinak - co jsi nepochopil? Dyt jsem to napsal jasne - sejf a urychlovac! :)
    BATY
    BATY --- ---
    KAERO: Díky za připomenutí. Předobjednal jsem The Castle in the Forest!
    KAERO
    KAERO --- ---
    1. 7. zacne sbirani predobjednavek na Bricklink Designer program! Je tam:
    - LEGO Observatory Mountain View
    - The Great Fishing Boat
    - Sheriff’s Safe with Combination Lock
    - Pursuit of Flight
    - The Legend of the Bionicle
    - Kakapo
    - The Castle in the Forest
    - Particle Accelerator

    Takze si vsichni povinne predobjednate Particle Accelerator a Sheriff's safe, abych mel jistotu ze se to vyrobi! Je to asne? JASNE?

    Designer Program 2021 Invitational [BrickLink]
    https://www.bricklink.com/v3/designer-program/introducing.page
    NTR23
    NTR23 --- ---
    Lego Typewriter
    Typewriter 21327 | Ideas | Buy online at the Official LEGO® Shop US
    https://www.lego.com/en-us/product/typewriter-21327

    KAERO
    KAERO --- ---
    JOPS: aha. kdyz ta horni lamela uz je obema cudlikama v drazce, tak to studio pochopi ze jedina moznost je otacet celym objektem. kdyz ale das lamelu, ktera vycuhuje hornim cudlikem nad drazku do vzduchu, nebo tim cudlikem zasahuje do jine kostky, tak budes moci otacet jen tou jednou lamelou.
    studio meni moznosti otaceni podle toho co by (ne)zpusobovalo kolizi.
    JOPS
    JOPS --- ---
    JOPS: klic a pak se objevi ty dva symboly, kdyz kliknu na posun, tak je to v pohode, kdyz kliknu na to otaceni, vybere se vsechno...
    JOPS
    JOPS --- ---
    KAERO: okej, mam jeste debilni dotaz...

    vyberu tu jednu cast vrat, kliknu na ten klic a vyberou se mi vsechny objekty a otacim vsemi objekty... Nechapu proc... Kdyz to rucne odznacim, tak hybu pouze s jednou casti. Ale proc se mi to deje nechapu, nijak jsem to neslucoval, zadne submodely, proste novy cist model.

    KAERO
    KAERO --- ---
    JOPS: otacis lamelou a ve vhodnem uhlu se sama zastavi, tedy tam kde je akorat v drazce. ta vodici lista samozrejme nema zadne pripojne body. nevim jak vic to vysvetlit. nastroj connect nepouzivam a na ty vrata jsem je nepotreboval.
    JOPS
    JOPS --- ---
    KAERO: ty jo, ja to asi nechapu, ted jsem zabil pul hodinu a proste se do toho nedostanu. Podle tutorialu jsem pochopil nastroj CONNECT, ale mne se vubec nezobrazi na te vodici dlouhe kostce neobjevi body, ke kterym to jde pripojit.

    KAERO
    KAERO --- ---
    davat tam dalsi desticku, to je prasacke reseni, fuj. Spravna garazova vrata jdou az pod strop.
    Zpracovani dat tvra dlouho, tak jsem si to narychlo zkusil. Normalne se hezky lamely vrat samy od sebe pripojovaly nad sebe, jen prvni cervenou jsem musel pootocit, dokud sama nezapadla do drazky, a druhou pripojit a zas pootocit, dalsi modre zase zapadavaly samy od sebe.

    JOPS
    JOPS --- ---
    BONGI:
    KAERO:

    hmm, to by asi slo, uvidim, nejdriv zkusim KAERO tip a pak to udelam na hulvata jak pises ty :-D
    BONGI
    BONGI --- ---
    JOPS: Ve studiu nevim, ale v realu bych to resil tile 2x8 zasunutou do horniho brevna kolmo.
    KAERO
    KAERO --- ---
    JOPS: jde. dej si bokem brevno a ty dve kostky s vodicimi zarezy. pripoj dalsi modrou kostku ke stavajici. pak tam dej zpatky brevno a vodici kostky. pak si vypni collision control, a otacej a jemne posouvej tu modrou kostku dokud nebude spravne do zarezu. obcas si to zkontroluj zapnutim collision control.
    JOPS
    JOPS --- ---
    JOPS: ja tam proste nedostanu tu dalsi modrou kostku do toho zahybu, nevim, zda to jde :)
    JOPS
    JOPS --- ---
    hosi, dotaz na studio.io :)

    mam toto

    a potreboval bych nejak inteligentne zacpat tu mezeru mezi koncem vrat a "brevnem" Ta mezera me tam strasne sere a nevim jak se toho zbavit.

    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    Pěkná práce / Fantastics Beasts/ Niffler


    KAERO
    KAERO --- ---
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    ANGELFREE: To tam podle mě neuděláš, to šlo v SR 3d builderu, ale bohužel jeho vývojář před pár lety zemřel, takže už se dál nevyvýjí, ale i v té době byl na takovéhle věci použitelnej... prostě že tam fungovaly funkční vazby mezi díly

    SR 3D Builder - Download
    https://sr-3d-builder.en.softonic.com/

    SR 3D Builder Avanced Steering
    https://www.youtube.com/watch?v=0DDCJAusnQk
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    mě zas teda zajímalo, jak ve stud.io rozhýbat funkce? třeba úplná klasika, aby když otočím volantem (mustang), tak aby se otočila kola (tedy celý propojený systém)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam