• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    KULHY
    KULHY --- ---
    Rano rikam synkovi (5): "Tak ted budes mit dlouhej den cekani a vecer zas budeme stavet." Zalezu si do sve houmofis klece, vylezu na obed a koukam kluk nevydrzel, a jede uz asi o 100 kroku dal. :D

    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    BATY: Eh, ja nic neprodavam.
    BATY
    BATY --- ---
    ZELGARIS: Za kolik ten vlak prodáváš?
    BATY
    BATY --- ---
    ZELGARIS: To je jasný, že jsou "Not for sale", potřebují prodat i zatáčky :o) Tohle mě taky sere, proč nedělají krabici zvlášť s rovnejma a zvlášť se zatáčkama? Na cenu výroby je to snad jedno, jestli je kolej rovná nebo zahnutá... Takhle vždy postavíme trať a rovný koleje mám spotřebovaný a zatáček mám ještě půl krabice...
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    Coz mi pripomina, kdybyste meli zajem o mirne modifikovany model 60051 (puvodni kola s kovovou osou nahrazena za ty nova plne plastova + nahrada IR systemu a Power Functions za Powered Up + drobna modifikace strechy, pac jsem proste nesehnal uplne vsechny kostky) tak mam i upraveny navod i studio soubor k nasdileni, zadarmo samozrejme :)
    CHIX
    CHIX --- ---
    ZELGARIS: ok dik za objasneni.
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    CHIX: Co se ruznych cen tyka:

    Pick a Brick:
    BRICK 2X3 Rodina Barev: Yellow
    Přesná Barva: Bright Yellow
    Kategorie: Bricks
    Podkategorie: Bricks
    ID Prvku: 300224
    ID Návrhu: 3002

    Cena: 4,57 Kč



    Brick and Pieces:
    BRICK 2x3 300224

    Unit price CZK 4.69



    Takze Pick a Brick levnejsi.

    Na druhou stranu

    Plate 1x2 w. spoiler 4504187

    Pick a Brick - neni vubec
    Bricks and Pieces za 6,64 CZK a dá se koupit

    nebo

    Plates w bows 2x2 (design 47457)

    Pick a brick jen v barve metalic warm gold (4286597/47457), 3,39 CZK
    Bricks and pieces za 3,42 CZK v barvě dark bluish gray

    Takze viz Kaero, jine ceny, pick a brick levnejsi o par haleru (aspon v tehle levnych pripadech, mozna je ten rozdil nekde o dost vetsi), ale zase daleko horsi vyber nez Bricks and pieces.

    Vysledek spojeni sluzeb muze byt i mensi vyber za vyssi cenu, ale to se snad nestane :)
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    CHIX: Pick a brick je sluzba, pres kterou si vyberes primo kostky a barvy, ktere potrebujes a jde ji spojit s normalnim nakupem a proste objednas. Je tam ale hodne omezeny vyber kostek.

    Bricks and Pieces je doplnkova sluzba AFAIK primarne urcena na to, pokud si chces dokoupit treba nejake chybejici dily (ve smyslu, nekde se mi ztratil, ne "nedorazil v setu") - jde vyhledavat primo podle elementu nebo i setu (ted jsem zkousel treba primo set 60051, a nasel jsem tam i tu unikatni kabinu vlaku, ale "out of stock".

    Pokud se nepletu, tak v pick a brick ta stejna kabina ani nebude ve vyberu.

    Ted jsem zkousel, zda si muzu pres obe sluzby koupit samostatne rovne koleje.

    Pick a Brick mi to vubec nenajde, zatimco Bricks and Pieces ty koleje najde, ale prozmenu s informaci "Not for sale" :D
    CHIX
    CHIX --- ---
    KAERO: chtel jsem slyset jaky je rozdil v tech sluzbach.
    KAERO
    KAERO --- ---
    CHIX: odkazy jsou primo v tom clanku, tak na ne klikni a vyzkousej to. nebo si kup neco pres bricklink.com
    CHIX
    CHIX --- ---
    KAERO: prosim jaky je v tom rozdil. ja bych chtel nejake technic dilky, tak kde to vzit. ? Dik
    KAERO
    KAERO --- ---
    ANGELFREE: "Pick a Brick" a "Bricks and Pieces" jsou ted 2 ruzne sluzby s ruznymi cenami. Ty budou sjednoceny.
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    KAERO: tady jsem úplně nepochopil v čem je háček/změna?
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    FARIN: tady je jeste ten problem, ze to byl darek... takze nejni uplne koser to prodat, ale zase kdybych to vymenil treba, premyslel jsem za chirona, nicmene ten build bude asi dost podobnej.. nebo ty penize pouzil na fakt hodne doboru veceri tak by ji to nemuselo vadit :)

    nebo neco jako pronajem... ale verit tom uze to nekdo pak rozlozi spravne? no to si fakt nedokazu predstavit, takze bych to musel rozkladat ja.. a to uz si predstavit nedovedu vubec...
    FARIN
    FARIN --- ---
    KALIBAN: tp je prosne ono, me to bavi stavet. Ale s tim dalsim jsou uz jen starosti navic. bud to nekde sladovat nebo snad rozebirat a resit prodej.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    BATY: dal jsem tam cenovku 6500,- zatim bez uspechu kdyz nepocitam nejakyho scammera. asi jsem pristupnej nejakymu vyjednavani :)


    PETJU: Bylo tam par mist, kde to nejak nefungovalo, ale kdyz jsem to zacal zkoumat tak jsem vzdycky prisel na to, zej jsem tam chybu udelal ja... fakt je ze clovek ma z modelareni nejaky navyky a mozna jsem to automaticky vyresil...
    nicmene vymena diffu proti bugyne kde to je sest sroubku protoze se to dela, bylo strasny peklo (a dat to pak popameti dohromady?? strasny :)
    BATY
    BATY --- ---
    KALIBAN: za kolik ho posíláš dál?
    KAERO
    KAERO --- ---
    dulezita zprava je taky tohle. premyslim jestli stihnout nakoupit pred unorem, anebo pockat.
    LEGO to merge online Pick a Brick with Bricks & Pieces starting February - The Brothers Brick | The Brothers Brick
    https://www.brothers-brick.com/2022/01/12/lego-to-merge-online-pick-a-brick-with-bricks-pieces-starting-february/
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    FARIN: ja jsem dostal siana k vanocum... rozhodl sem se, ze nechavat si ho nechci, je to obrovsky, to staveni me strasne bavilo nicmene vystavit si to nevystavim

    take ho zkusim prodat rozlozeny do krabic podle toho jak tam byly, jen to bude vyndany z pytliku, staveci zazitek stejnej jako kdyz to clovek koupi.. ale tezko to koupi najakej sberatel... a nebo dam 500slevu pokud si ho nekde vezme slozenyho :) nicmene to rozkkladani bude teda taky masakr, to snad dam i vic :)


    PETJU: chyby v manualu? ja jsem si snad nevsiml jediny... coz mi prijde jako totalne silenej vykon pri tom poctu a komplexnosti

    nicmene velkej bonus, dat zadni diferak obracene... to FAKT nechces

    KAERO
    KAERO --- ---
    ANGELFREE: se divim ze rusi LDD az ted. studio je mnohem lepsi uz 3 roky minimalne. taky me prekvapuje ze porad vidim nekoho v LDD stavet.
    zajimalo by me jak vypada ta interni verze, ze ji stale pouzivaji. nejak moc neverim ze je lepsi nez studio.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam