• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    BONGI: Prosim, co je tohle za set?

    EMMET
    EMMET --- ---
    BONGI: Jak tak na to koukám - kdy se vlastně objevily oranžové kostky?
    BONGI
    BONGI --- ---
    Tak jsem dodělal poslední sérii City. Už se budu moct vrhnout na Ježíška. :D

    BATY
    BATY --- ---
    Pytlíček 5/11 hotovo. Někteří už možná tuší, co to bude... ;)

    Chyběla mi v pátém pytlíku kostka 1x6 Tile. Našel jsem jí v domácích zásobách rozpuštěných kostek, ale ne ve stavu brand new samozřejmě... To se mi ještě nestalo, že by mi něco chybělo, ještě ke všemu tak velká kostka. Prohledal jsem i další pytlíčky, kde se tato kostka bude ještě vyskytovat, ale nikde není navíc...

    TULEN
    TULEN --- ---
    Nepodarilo se mi dofiltrovat, tak snad jeste nebylo

    Red dwarf - Space bug [ kosmik ]




    BATY
    BATY --- ---
    Už se nám to rýsuje (druhý pytlíček).

    PEBAR
    PEBAR --- ---
    poradil by nekdo co za program na Mac nebo IOS ktery by dokazal otevrit navody s priponou LXF?
    diky
    KULHY
    KULHY --- ---
    EMMET: Uplne to rozumim. Taky jsem planoval s jednim dvema sety udelat Robina Hooda v mistnim detskem domove.
    EMMET
    EMMET --- ---
    KAERO: Mně přišly 2ks 76190, ale po objednávce hned naskočil email o odložení dodání z důvodu nedostatečné skladové zásoby - čemuž i věřím, protože lidi to braly útokem a skladové zásoby mizely pod rukama. Jako - jsem rád že jsem toho využil, na druhou stranu je mi trochu trapné, že jsem využil zjevné chyby, takže jednu ze stavebnic věnuji do soutěže na svém Twitchi.
    KULHY
    KULHY --- ---
    KULHY: Ja objednal par mensi co byly skladem, ale dostal jsem emailem kopacky. Coz je fer, ptotoze je to trochu czech style.
    KULHY
    KULHY --- ---
    KAERO: Coz neni pravda :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    tady tvrdi, ze se slevou prisly sety co byly na sklade:
    Díky za novoroční slevy, psali fanoušci Lega. Poté firma diskusi odstranila - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/lego-stavebnice-e-shop-chyba-zakaznici-pokracovani-kauzy-ctenar.A220113_140704_ekonomika_vebe
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    KAERO: pred par hodinami jsem to tam nahral v reakci/vysvětlení toho, co jsem psal drive + kdyby nahodou nekdo ze zdejsich neměl zajem
    Tvoril isem to pro syna na vanoce, jestli to pro svet nebude existovat me ted uplne netrapi ;)

    (ale na rebrickable to asi casem nahraju, pokud takove minimalni úpravy original lego setu nejsou v rozporu s jejich pravidly)
    KAERO
    KAERO --- ---
    ZELGARIS: zelgaris.com je hezka domena, ale pokud to nebude na rebrickable, tak je to ztracena uprava a pro svet jako by neexistovala :)
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    dneska dorazil Batmobil pro malyho k narozeninam, musim priznat ze jsem to predem moc nezkoumal az ted v tom videu a je tam peknej prosvicenej pruhlednej blok motoru a dalsi veci ktery se mu urcite taky budou libit :)

    LEGO TECHNIC The Batman Batmobile Review | Set 42127
    https://www.youtube.com/watch?v=ZYFLVVeEPaQ
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    FARIN: na technics syn má tyhle boxy
    Organizer Softmaster Junior, 375 x 67 x 292 mm, Stanley 1-97-483
    https://gola-sada-tona.cz/plastove-kufry/84449-box-sort-master-junior-3253561974830.html
    jdou měnit velikosti fochů, kufříky jdou stackovat
    když jsem to vybíral, tak jsem první přemýšlel o marsu, ale tam mě vadí, že to není tak blbuvzdorný, stává se, že se to vysype a je to dražší
    KULHY
    KULHY --- ---
    Ty kanony u lode jsou zlo. :) Vcera jsem hledal po cely loznici i sloupky od zabradli. :D
    ETHAN
    ETHAN --- ---
    FARIN: Pokud jde o skladování, tak mám tři formy:

    1) set je natolik hezký, sběratelka a podobně, že je vystaven v knihovně nebo na jiném rovném povrchu (synovi podle zájmu zapůjčeno na vyžádání z místa, kam nedosáhne)
    2) set je natolik oblíbený u syna a nesplňuje bod 1, že je dán synovi pod dohledem k dispozici, nesmí ho přimíchat do svého Lega, nesmí to rozebírat a ve chvíli, kdy si s tím nehraje to je na nějaké jemu přístupné rovné ploše
    3) už jsme se na to vynadívali, není to sběratelka a podobně a je to rozebráno a roztříděno podle barev a tvarů do dílenských skříněk (MARS skříňky), kde to pak slouží jako materiál pro nějaké MOCy
    KULHY
    KULHY --- ---
    Rano rikam synkovi (5): "Tak ted budes mit dlouhej den cekani a vecer zas budeme stavet." Zalezu si do sve houmofis klece, vylezu na obed a koukam kluk nevydrzel, a jede uz asi o 100 kroku dal. :D

    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    BATY: Eh, ja nic neprodavam.
    BATY
    BATY --- ---
    ZELGARIS: Za kolik ten vlak prodáváš?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam