• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    TULEN
    TULEN --- ---
    v navaznosti na debatu o trideni kostek. nechteli by jste udelat anketu?

    Poll - How do you organise your LEGO parts? | Rebrickable - Build with LEGO
    https://rebrickable.com/polls/9/how-do-you-organise-your-lego-parts/
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    PETJU: To je fakt solidní monstrum
    BATY
    BATY --- ---
    BONGI
    BONGI --- ---
    PETJU: Jojo, je to ten trailcat.

    CHIX
    CHIX --- ---
    delam to podobne. nebavi me hledat dilky. predem roztridim a pak jen vyzobavam.
    ale tolik prihradek teda nedelam
    BONGI
    BONGI --- ---
    BATY: Aha :D. Nejsem znalec Pottera. Ale když to nestavíš jako první model z originálních sáčků, tak to snad ani jinak nejde. Tohle je MOC - alternativa k Mercedesu 42129. Ale přiznám se, že to dělám i s originálními sáčky. Jde od toho odejít a klidně se po čase vrátit k rozpracovanému. Je to delší příprava a bohužel to musím absolvovat dvakrát - i při rozebrání. :D
    PJOTRIK
    PJOTRIK --- ---
    Je to zavist :D Ode mne teda urcite, zavidim misto, cas i ty kosticky
    BATY
    BATY --- ---
    BONGI: No jak to máš roztříděný :) Šprt je hláška, co říká Snape Hermioně v Harry Potterovi, když se pořád hlásí a na všechno zná odpověď. Když jsem ty tvoje roztříděné kostky viděl, tak to bylo první, co mě napadlo :)
    BONGI
    BONGI --- ---
    BATY: Teď se přiznám, že nerozumím. Proč šprt?
    BATY
    BATY --- ---
    BONGI: Neumíš se ovládat, nebo jsi pyšný na to, že jsi tak nesnesitelný šprt?

    ;)
    ANGELFREE
    ANGELFREE --- ---
    ha, bricklink vydal návody na první vlnu crowdfundigových 10k projektů

    Designer Program 2021 Instructions [BrickLink]
    https://www.bricklink.com/v3/designer-program/instructions.page
    BONGI
    BONGI --- ---
    Takhle to vypadá, když začínám stavět

    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    KAERO: OK
    KAERO
    KAERO --- ---
    ZELGARIS: tak uz se na ten rebrickable koukni, ne? ta cena 1300 je prumer ceny nove kostky, novych modrych se prodavaji momentalne jen 3 kusy, takze asi poslednich par dni tam visela jen ta jedna za 1300, a prumer se asi aktualizuje jednou za delsi dobu. pouzite kostky jsou mnohem levnejsi, a taky jdou na tom rebrickable videt, stejne jako na bricklinku:

    LEGO PART 6584 Vehicle Base, Train 6 x 24 with Two 1 x 2 Cutouts and 3 Round Holes Each End | Rebrickable - Build with LEGO
    https://rebrickable.com/parts/6584/vehicle-base-train-6-x-24-with-two-1-x-2-cutouts-and-3-round-holes-each-end/#buy_parts
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    KAERO: Ok, good to know, nezjistoval jsem, ale pak by me zajimalo, jak dosli k te castsce, kdyz to EZEEmu ukazuje 1300 CZK za kus, ale na BL to spousta lidi prodava kolem 100 CZK a zacina na to na 70 CZK (viz jeho a muj screenshot).
    KAERO
    KAERO --- ---
    ZELGARIS: dyt to na rebrickable pisou odkud to tahaj:
    Include BrickLink Stores
    Include BrickOwl Stores
    Include Independent Stores
    a dole je seznam lidi s odkazy na konkretni obchod
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    EZEE: To spise vypada, ze na rebrickable prodava mene lidi, nebo ty informace tahaji odjinud. Toho cloveka prodavajici modrou train base za 1300 CZK jsem nasel i na bricklinku jako nejdrazsi nabidku uplne na konci seznamu :)
    EMMET
    EMMET --- ---
    KAERO: Jj, snažím se renderovat s průhledným pozadím - dodat nějaké pozadí je mnohem jednodušší, než ho odstranit, když potřebuješ jiné:-)
    EMMET
    EMMET --- ---
    KAERO: Já dlouhodobě prosazuji vytvoření růžových technic kostek - holky prostě růžovou chtějí a já podporuji více holek v technických oborech. Kromě Elvisova cadilacu to vypadá, že jsou lidé, kteří mají těžkou pracovní techniku v růžové:
    11 Best Pink Construction 50th ideas | pink tools, pink truck, heavy construction equipment
    https://cz.pinterest.com/jessicaburattin/pink-construction-50th/

    Byť asi nejsmysluplnější je technika s reklamou na Růžovou stužku:

    KAERO
    KAERO --- ---
    EMMET: bacha, mas ten render s pruhlednym pozadim, ze? nevim uz jak si s tim bricklink poradi, ale matne vzpominam ze nejaky problem byl. navic treba ja mam nyx s tmavym pozadim, takze ta cerna kridla vidim na cernem pozadi, coz se ztraci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam