• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    TOOMIX: ty čelisti jsou tyhle, bylo pak znova v 90 letech na aqua setech: https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=4221&idColor=11#T=C&C=11 a spojovalo se to v "chapadla" tady tím a taky tím, ale ty spojovací díly se dost lámaly...
    ACID
    ACID --- ---
    ACID: možná spíš osmdesátky.. Něco jako 6822, 6880 atd..
    ACID
    ACID --- ---
    Pak nedržely na osickach
    ACID
    ACID --- ---
    KAERO: zoubky ne, ale praskaly podél, zvlášť slotted verze
    KAERO
    KAERO --- ---
    KEJML: to byl dobry dil. premyslim proc se neujal a byl nahrazen sadou dilu s ruznymi uhly. ze by se lamaly zoubky? Me se teda nikdy zadny nezlomil.
    KEJML
    KEJML --- ---
    KEJML: Tady přímo díl:
    LEGO PART 4273a Technic Axle and Pin Connector Toggle Joint Toothed [without Slots] | Rebrickable - Build with LEGO
    https://rebrickable.com/parts/4273a/technic-axle-and-pin-connector-toggle-joint-toothed-without-slots/
    KEJML
    KEJML --- ---
    TOOMIX: To první je podle mne dost generickej díl na spojování od pod pevným úhlem, řekl bych že v 90. letech byl snad v každým Technicu, který jsem měl
    ACID
    ACID --- ---
    TOOMIX: to prostřední bude nějaký devadesatkovy space
    ACID
    ACID --- ---
    To první a poslední najdeš v Lego technic Arctic setech
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Pomůžete mi prosím s identifikací dílů? Bratranec mi cca v roce 1995 dal svoje lego (tuším že všechno byl Technic), jak jsou tyhle dílky reálně staré netuším, tipuju sety tak 1985 - 1993. Díky

    FARIN
    FARIN --- ---
    ANDR3E: naše děti staví vlastní veci, ale taky jsme od mala stavěli vlastní věci spolu a ani kostky nemáme rozdělený podle modelů ale podle typu
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ZELGARIS: sakra, teraz mam chut kupit 2x traktor, aby som mal pekne kolesa!
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    Maly at dostane cokoliv, tak z toho chce postavit vlak/vagon nebo autobus/trolejbus - dostal nedavno 60287 traktor a prej hezke kola na autobus...
    KAERO
    KAERO --- ---
    ANDR3E: zalezi na diteti. u nas je lega hodne, ale nejmladsi mel dinosauri obdobi, tak dostal dinosaura creator, vsechny dinosaury postavil nekolikrat a jeste jsem mu natiskl nekolik dalsich MOC a ty taky postavil nekolikrat. Pro zmenu prostredni kluk na to vubec nesahne, a nejstarsi porad fnuka ze nema ty spravne kosticky a nejde z toho nic postavit (blbost, jen nema fantazii).
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    ANDR3E: zkousel jsem mu vytisknout nejaky MOC ale celkem bez uspechu..
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    HADIAK: ja dnesni deti v tomhle moc nechapu, my jsme meli lega hrozne malo ve srovnani s tim co maj dnesni deti ale staveli jsme z toho porad novy a novy veci,

    nas malej vetsinou postavi s velkym nadsenim podle navodu ten A model, kterej ho pak bavi tak tejden na hrani a pak skonci nekde ve skrini na par mesicu . pak to rozebere a uz z toho vetsinou nic nepostavi, takze jsme mu ted dali stopku na lego a bude si muset prat jiny hracky
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ANDR3E: to je divne.. city mi pride dost take modularne, aby sa z toho nedala spravit daka kulisa k ninjago, neverim.
    to by som skor obratene chapal; ak ma rad technik / city a dostane daco taketo imaginarne (ninjago / batman / etc), tak skor to do toho "realneho" zasadit.

    ale chapem, ze sa nemusia prisposobovat, ked je toho 100x viac ako pred 30r.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    VIDA: ja bych se taky zeptal, nas malej ted v deviti letech rekl ze Star Wars je pro maly deti a ze nic jinyho nez Technic uz stavet nebude...takze lepsi kupovat neco "na miru" nez koupit neco co se pak nekde bude valet v supliku....kdysi jsem koupil kamaradovymu synovy malej City set, ten ale nikdy nepostavil, protoze ho City nezajimalo, a stavel jen Ninjago tusim... dnesni deti jsou v tomhle vic rozmazleny, ja byl tenkrat s brachou vdecnej za kazdy Lego, kdyz ho rodice mohli koupit jen v Tuzexu :))
    ETHAN
    ETHAN --- ---
    Spíš bych se ho prostě zeptal. Náš syn třeba miluje Ninjago a to proto, že ho sleduje jako seriál na Netflixu.
    GONZA223
    GONZA223 --- ---
    VIDA: já si myslím že takový sety Lego City jsou pro 7 letý hároše naprosto ideální.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam