• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    VACA
    VACA --- ---
    sakra, asi jsem mel nejaky zatmeni, slabou chvilku...



    je to prvni setkani s novym power functions, tak jsem na to zvedavej. Taky to ma zajimavy diffy a pneumatiky..
    Co jsem koukal tak (z mojeho pohledu) je to po delsi dobe zajimavej set obsahem vs cena...
    KAERO
    KAERO --- ---
    GREW: nejsem tak sebestredny, abych si myslel ze vsichni to vidi stejne jako ja. Vsak pisu svuj nazor, nikomu ho nevnucuji.
    GREW
    GREW --- ---
    KAERO: Chapu te, ale proste z meho pohledu to moc prozivas. Ty by si ocenil stejny meritko jako ma Saturn, ja (a myslim si, ze vetsina lidi, co si to budou chtit koupit) zase ocenim, ze model nebude tak masivni, takze se pro nej najde lip misto na vystaveni a hlavne, ze bude odhadem obsahovat cca o 35% kostek (materialu) min, takze teoreticky nebude stat cca 9000-10000kc, ale "jenom" 6500Kc. Jo, i za me by bylo pekny, kdyby to melo stejny meritko, ale zas tak dulezity to pro me (a troufam si tvrdit, ze i pro vetsinu lidi) neni, vidim v tom i pozitiva a veset se kvuli tomu rozhodne nebudu :D
    KAERO
    KAERO --- ---
    Jo, tady na videu jde poradne videt jak je to velke. Hnus, velebnosti:
    LEGO ICONS 10341 NASA Artemis Space Launch System
    https://www.youtube.com/watch?v=c0eaNvOygPw
    KAERO
    KAERO --- ---
    Cuju zradu. Na fotkach krabice SLS nikde neni napsane meritko. Vyska setu je dle lego stranek 70 cm. Jenze SLS Block 1 ma 98 m. Kdyby to bylo v meritku 1:110 (stejne jako Saturn V), tak jen samotna SLS raketa ma mit 89 cm. Jenze je tam jeste launchpad. Takze se me podezreni potvrdilo, a ti piiiiiiiip to neudelali ve stejnem meritku jako Saturn V. Jasne, beznemu clovekovi to je uplne jedno. Ja to beru jako zradu fanousku, zradu nejhorsiho zrna. Tohle si nekoupim.
    Ted nova vlna stavitelu zacne delat vsechny rakety v novem meritku 1:150 (odhad). Stejne jako kdyz vysel raketoplan Discovery, tak vsichni zacali delat sondy v meritku 1:70.
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    VACA: U myho auta kupodivu v pohodě, když nepočítám zanesení převodů bordrlem a díky tomu se pak na osmikolce točilo třeba jen pět kol, ale z 10 účastníků myslím 4 předčasně závod vzdali, že už to v polních podmínkách nešlo ani vyčistit, a následně opravit, aby mohli pokračovat.
    VACA
    VACA --- ---
    SHMADE: Tak v tvojem případě mě to moc nepřkapuje :)

    Btw, ty fotky z posledního LTT, to je fakt hardcore…
    Technika to ustála v pohodě?
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    Hele asi skvrny na slunci, vcera jsem na zadost syna vytahl 4x4 off road ze si udelame "zavody". Odjeli jsme par kolecek a najednou to prestalo jet.
    Predni motor nejel a kdyz to zkusim otocit "rucne" je do hodne ztuha. Normalne v telemetrii ten motor vidim, jde do nej stava, sensor na otacky funguje...

    No nic, ceka me rozborka a jestli to neni namotanej vlas nekde nebo neco, asi email do LEGA o novej :-)
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    je nekde seznam tech ohrozenych barev? vim ze starwars dark red a pak tmave hneda, ta je snad nejhorsi to se uplne drobilo na prach. light bluish jsem mel pocit ze trpi jen na zloutnuti. a konkretne ty starwars dilky je pak drahe dokupovat, bohuzel v te barve je dost veci k ninjago a cena je pak zbytecne vyssi.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VACA: Tohle mi přijde skoro jako nějaká výrobní vada, podle toho jak málo z toho je do bíla.
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    Já už ozubených kol rozlamal hromadu, jednou jsem dokonce prekroutil osu. Ale pravda, že na dílky kladu občas hraniční nároky. 😀
    FINGIS
    FINGIS --- ---
    VACA: Souhlas, mel jsem na mysli bushingy. Je pravda, ze jich bylo hodne a casto jsme je pouzivali dost nevybirave.
    VACA
    VACA --- ---
    FINGIS: Jako ty bushingy obcas praskly. Ale do dnes jich mam maraky z ty doby…
    Ale ozubeny kolo nepamatuju ze by se mi nekdy takhle rozpadlo.. asi jsem nedelal zadny hardcore veci.
    Ale v tom volvu to zadnej hardcore neni, je to OG lego design..
    KULHY
    KULHY --- ---
    Tyhle dilky z technicsu z 90s mam taky vsechny polamany.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MESHUGGAH: mám od bratramce technik z roku 1987 a už když mi ho v roce 1994 dával, tak tyhle dílky byly přesně takhle popraskaný
    FINGIS
    FINGIS --- ---
    MESHUGGAH: Co si pamatuju, tyhle dilky praskaly celkem casto.
    VACA
    VACA --- ---
    MESHUGGAH: Jj, taky jsem registroval, ale to jsem nechal bejt, protoze to je jen vymezovaci, -nic to nerzi.
    Ale tim spis mi to hlava nebere

    Ted jsem hledal, a je to teda 6let co jsem to sestavil (uff ten cas je fakt krutej jak utika, pocitove bych rek ze jsou to tak tri roky… )

    Ale bylo to funglovka, jednou sestaveny, naprostou vetsinu casu jen ulozeny…
    V devadesatkach jsem mel technic po odrostlym sousedovi, a drhnul jsem to furt, rozebiral a stavel..

    Az si trochu rikam jestli pro nektery dilky neni horsi, kdyz je to jen jednou slozeny bez pohnuti radu let…
    MESHUGGAH
    MESHUGGAH --- ---
    VACA: Tady je další...

    VACA
    VACA --- ---
    VACA: Akorat jsem vymenil to ozubeny kolo za jiny co mam z techniku z detstvi..

    (Je to skoro jako delat na skutecnym aute, kdyz clovek resi jak se k tomu nejlip dostane, a co vsechno musi pryc:D )

    Vic jsem to zatim nezkoumal, ale kdyz jsem ten model pred lety skladal, tak jsem si dal zalezet aby vsechny prevody chodily lehce, pretazenyho tam urcite nic nebylo.
    Ale ten cerstvost toho lomu vypada ze to drzelo uz jen na “vlasku”.
    To me trochu znepokojuje, u modelu kterej nebyl dlouhodobe na slunci, a nikdy moc v provozu…

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam