• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBLego - stavebnice pro vsechny generace
    EMMET
    EMMET --- ---
    Abych to doplnil - k diferenciálu jsou třeba dvě kolečka: velké žluté na zavření difetenciálu a malé tlusté žluté, kterým se na velké napojíš. Zatím se objevili jen v několika sadách.
    EMMET
    EMMET --- ---
    DURDIN: Žlutý difernciál má stejné tělo, ale byli stížnosti na divný převodový poměr, tak přišli se žlutými kolečky, které mají lepší převod (za cenu toho, že zatím k ničemu jinému nepasují snadno)
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    VACA: to je zase jiný diferenciál než tohle? A ty žluté ozubené kola patří do něj? Nebo je podobnost je čistě náhodná?

    EMMET
    EMMET --- ---
    KAERO: Jj, nejprve to bylo na rámečku 5x7.

    Dřív ro určitě používalo Clementoni nebo nějaký jiný přímý konkurent Lega na poli technických stavebnic, možná proto to LEGO nechtělo dělat taky.
    KAERO
    KAERO --- ---
    EMMET: jestli pamatuju dobre, ty soucastky se stridavym smerem der se nejprv objevily v legu jako obdelnikove ramy. To jsem si rikal proc takove nedelaji i nosniky. Pak jsem to jako nosnik poprve videl na nejakych jinych cinskych stavebnicich, a pak se to objevilo primo v legu.
    BATY
    BATY --- ---
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    VACA: Naopak vešly, S1 je omezana maximální velikosti pneu na 82mm průměr.
    EMMET
    EMMET --- ---
    Já mám pocit, že od doby, co lego začalo dělat součástky se střídavým směrem děr na piny, tak se pomalu vytváří něco jako Technic 3.0, protože díky tomu je mnohem snadnější spojovat konstrukce v různých směrech.

    VACA: Jo, to vícero lidí má pocit, že ty zackvakávací mohli nechat, jen přidat možnost pojistit to šroubky, ale už se asi nedozvíme, proč se rozhodli pro plně šroubovací variantu místo hybridu.
    VACA
    VACA --- ---
    OK, tak to chápu... :/

    Každopádně, když by tam nechali "zacvakávač" a šroubky byly "navíc", tak by to bylo supr.
    V zemích kde musej mít baterky zašroubovaný to měli splněný, a my ostatní bychom šroubky dali do kšá....
    Ale možná si to představuju trochu jako hurvínek válku...

    Jinak jak jsem ňáký roky nevidel čerstvej lego set na vlastní prsty, tak mi přijde že je to zase o kus dál..
    Dílčí věci jsou zesílený, poloosy, diferáky, huby festovnějc zapouzdřený. Dvojitej hřeben řízení, -z obou stran nápravy... Mám z toho skoro pocit jakoby to lego nějak pomaličku směřovalo do "plnohodnotnějších" RC modelů.
    Což by asi dávalo smysl.

    Celkově je ta konstrukce fakt fest provázaná, nebude jednoduchý to rozebrat.
    Když to srovnám s technikem z 90', tak tenkrát bylo rozebírání EZ
    EMMET
    EMMET --- ---
    VACA: To není výmysl Lega, původně to bylo nacvakávací, ale v nějakém státě to bylo označené jako nebezpečné, že musí být baterie zajištěné šroubkem. Tak v nových stavebnicích vydali šroubovací variantu.
    VACA
    VACA --- ---
    jako teda sory ale jednu vec musim vytknout hned z kraje, ohledne soucnasnejch powered up....

    Ze se k baterkam v hubu musi jen za pomoci sroubovaku, to mi prijde jako solidni designovej fail... :(
    Chapu u starejch PF iR ovladacu, kde ty baterky vydrzely vecnost.. Ale hlavni battery pack na srouby?
    VACA
    VACA --- ---
    n nic, já se teď asi na chvíli odmlčim :D

    btw ppříležitostně taky už pomalu rozebírám důlní rypadlo. Konečně po letech :D
    VACA
    VACA --- ---
    KAERO: no však právě! :) po všech stránkách...

    Koukám že to má i vylepšený huby s planetovou převodovkou, a mnohem menší vůlí..
    Ale ty diferáky jsou fakt next-gen... (kontext s klasickejma kolečkama, pro představu:)



    ...ty pneumatiky boží :)

    Škoda že maj jen 81,5mm, takže by se o půl milimetru nevešly do kategorie s1 v LTT ;D
    GREW
    GREW --- ---
    KAERO: Tak tak jsem to ani nemyslel :) Ja chtel jenom rict, ze asi dovedu pochopit lego, proc to udelalo v tomdle meritku a oznacit to za "hnus" mi prijde trosku prehnany :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    VACA: proc? recenzenti tvrdi ze to je povedeny set.
    VACA
    VACA --- ---
    sakra, asi jsem mel nejaky zatmeni, slabou chvilku...



    je to prvni setkani s novym power functions, tak jsem na to zvedavej. Taky to ma zajimavy diffy a pneumatiky..
    Co jsem koukal tak (z mojeho pohledu) je to po delsi dobe zajimavej set obsahem vs cena...
    KAERO
    KAERO --- ---
    GREW: nejsem tak sebestredny, abych si myslel ze vsichni to vidi stejne jako ja. Vsak pisu svuj nazor, nikomu ho nevnucuji.
    GREW
    GREW --- ---
    KAERO: Chapu te, ale proste z meho pohledu to moc prozivas. Ty by si ocenil stejny meritko jako ma Saturn, ja (a myslim si, ze vetsina lidi, co si to budou chtit koupit) zase ocenim, ze model nebude tak masivni, takze se pro nej najde lip misto na vystaveni a hlavne, ze bude odhadem obsahovat cca o 35% kostek (materialu) min, takze teoreticky nebude stat cca 9000-10000kc, ale "jenom" 6500Kc. Jo, i za me by bylo pekny, kdyby to melo stejny meritko, ale zas tak dulezity to pro me (a troufam si tvrdit, ze i pro vetsinu lidi) neni, vidim v tom i pozitiva a veset se kvuli tomu rozhodne nebudu :D
    KAERO
    KAERO --- ---
    Jo, tady na videu jde poradne videt jak je to velke. Hnus, velebnosti:
    LEGO ICONS 10341 NASA Artemis Space Launch System
    https://www.youtube.com/watch?v=c0eaNvOygPw
    KAERO
    KAERO --- ---
    Cuju zradu. Na fotkach krabice SLS nikde neni napsane meritko. Vyska setu je dle lego stranek 70 cm. Jenze SLS Block 1 ma 98 m. Kdyby to bylo v meritku 1:110 (stejne jako Saturn V), tak jen samotna SLS raketa ma mit 89 cm. Jenze je tam jeste launchpad. Takze se me podezreni potvrdilo, a ti piiiiiiiip to neudelali ve stejnem meritku jako Saturn V. Jasne, beznemu clovekovi to je uplne jedno. Ja to beru jako zradu fanousku, zradu nejhorsiho zrna. Tohle si nekoupim.
    Ted nova vlna stavitelu zacne delat vsechny rakety v novem meritku 1:150 (odhad). Stejne jako kdyz vysel raketoplan Discovery, tak vsichni zacali delat sondy v meritku 1:70.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam