• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MILAZAJICEKs detmi a pro deti ...tvorba, volny cas, rodicovstvi, cinnosti, vyroba, uceni, vychova
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    MERTLI: doporučuju půjčit knížku


    jinak co si tak vybavuju, u nás hodně frčelo>
    - povídat říkadla s pohybem (do zblbnutí:) Kovek kovej kováříčku, Vařila myšička, Kolo se nám polámalo
    - všechny formy zkoumání tvarů, uchopování atd...takže např. vytáhnout na kupu vařečky-naběračky a podobné velké náčiní, které je možno zkoumat i okusovat, u nás taky hodně frčelo nářadí, ale to muselo být pod bedlivým dohledem
    - taky jsou fajn takové ty nafukovací válečky s kuličkama uvnitř, dělá to rachot a je s tím sranda, nebo hračky na které se dá šplhat/lézt/zkoumat jejich podstatu jako např. minimotorka, míče atd.
    ELANORKA
    ELANORKA --- ---
    MERTLI: Kolíčky - pokud možno hodně kolíčků :-). Ale naše malá se v osmi měsících (ale to koneckonců i dneska) nejraději zapojovala do domácích prací. Podávala mi prádlo, kolíčky, nádobí z myčky, dokázala stát mnoho minut před zapnutou pračkou a koukat na prádlo, jak se točí :-).
    MERTLI
    MERTLI --- ---
    Ahoj, poradite mi nejake aktivity, ktere bych mohla delat s osmimesicni dcerou? Vim, ze je to tu o tvoreni, coz zrovna v jejim veku jeste neni uplne aktualni, ale nejake hry pro rozvoj by mohly byt... Zatim ji vedu k hudbe, ktera ji hodne bavi, pak klasicke bourani postavenych kostek, kutaleni si s micem, atd. Snad nebudu moc OT. Diky!
    TULENI
    TULENI --- ---
    NACITALKA: u nas na hriste uz odpo nesvitilo ale stejne me to strasne nabilo cely odpoledne, skoro az do tmy, venku :)))
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    NACITALKA: přesně tak .)
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    _AMBRA_: dneska je krasne, nez se deti venku vyradily, vyslunila jsem si pihy a dobrou naladu :]
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    na polamane voskovky...

    Poppy Sparkles: Recycling Wax Crayons
    http://poppysparkles.blogspot.com/2011/03/recycling-wax-crayons.html

    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    NACITALKA: dnes jsem zlomila hůl nad snahou něco tvořit...
    nejdřív satánek spolikal vodu z mističky na štetec =konec vodového omalovávání,
    pak se bavil tím, že může rozkousat voskovy, všechny pastelky si polámál, když se je snažil roztřískat o stůl, a vůbec. cvičit nechce, číst nechce, až se obludka vyspí vyženu ho do lesoparku, ať se trošku vyřádí, jinak z něj doma zešílím :/
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    LEPEK: levny nejsou, taky jsem na ne sporila a nikdy nelitovala jejich nakupu - na okna jsme kreslili - vlocky, kytky..., na tabuli, zrcadlo, papir, skleneny plochy, na lino, vajicka, kameny, hracky, nehty etc.... barvy jsou skutecne syte, dobre se umyvaj [akorat nemalovat na topeni, tam se to vpilo do laku ;] - nebo se daj stetcem rozetrit jako akvarelove, dobre se drzi, chce to ovsem koupit baleni s orezavatkem... uz je mame pres tri roky a zatim jsem nedokupovala a to s nima kresli casto, Anicka je tajne namaci do kelimku...

    uplne to nahradilo voskovky, kterych jsem dostala hodne a nektere vubec nekreslily, lamou se...
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    _AMBRA_: u nás třeba trvalé bydliště,návrat do práce .. pak ještě starší sourozenec,co už tam chodí
    LEPEK
    LEPEK --- ---
    Ty pastelky jsou super, akorat u nas v pap. Maj jednu asi za 30 kc...
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    jo, proc jsem se vlastne hrabala ted dve hodiny snad v tom archivu, chtela jsem
    TULENI: ukazat jak vypadal Mirecek s modryma bublinkama, davala jsem to sem nekdy v roce 2009 ale uz to neni mezi prispevkama...

    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    joo! tyhle pastelky jsou skvely, jsou to maly tlusty stabilo, da se s nima kreslit na cokoli a jsou rozpustne ve vode!

    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    :]]

    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    stouram se v archivu, nasla jsem pracovni list co jsem delala pro nakladatelstvi, ale nemuzu najit podklady...

    TULENI
    TULENI --- ---
    NACITALKA: jezis to je super, to se bude Eri urcite moc libit ! :)
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    a zpet k tem rulickam, jak jsem byla nadsena, ze udelame zviratka atd., mno, lepidlo zahadne nechtelo vytekat, a to jsem koupila dve lahvicky Pritt tekute bile lepidlo, i pres propichovani se to neustale zacpavalo a neslo me vyndat ten naustek, ze bychom to alespon nanaseli stetcem, takze zitra vylovim kleste... chjo, alespon jsem udelala takovou jakoze zabicku, nesmejte se :]]]

    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    _AMBRA_: musis byt zamestnana nebo OSVC, alespon u nas...

    jinak, nakoupila jsem lepidla, barevny papiry, zlatou a stribrnou fixku a tempery [Mireckovi se strasne se strasne libej ty domecky od TULENI, a vsecno uz nam doslo] tak az dopiju kafe jdem na to, dodelame ty trubky jedny toaletni!!! :]
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    ZEMINO: já? a jaká kritéria??
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    jee ty tiskátka jsou dobrý nápad..
    já tu už nějakou dobu sbírám roličky na tohle..)
    Zvířátka z ruliček od toaletního papíru | Předškoláci.cz - omalovánky, pracovní listy
    http://www.predskolaci.cz/?p=7854
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    _AMBRA_: ve školce vůbec nechtějí vědět jaké dovednosti děti umí..to je až ve škole.. náš Maty neumí ani pořádně mluvit..vydává "zvuky a skřeky" a byl přijat,protože bylo místo :)
    kriteria spíš musiš splnovat ty :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam