• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MILAZAJICEKs detmi a pro deti ...tvorba, volny cas, rodicovstvi, cinnosti, vyroba, uceni, vychova
    MARKYTKAK
    MARKYTKAK --- ---
    chvíli Vás sleduji a musím Vám moc a moc poděkovat za inspiraci. Sama toho moc nevymyslím, nejsem tvořivá duše, takže se mohu jen opičit. Ale syn je nadšený, takže moc děkuji!
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    LEPEK: a kolik to jinak stojí??
    (od té doby, co máme děťátko jsem v Praze nebyla, chystáme se z jara do Zoo, Botanické a kouknout po oblíbených místech, tak abych byla v obraze:)
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    LEPEK: jj, ja jen myslela konkretne s detma, neco overene inteligentniho... :]
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    LEPEK: me tam taky s detma pustil, takovy starsi pan, vubec jsem nepocitala se vstupnym :/
    KEYA
    KEYA --- ---
    LEPEK: Tedy, tak to je od nich hezké :).
    LEPEK
    LEPEK --- ---
    já měla štěstí dneska a měla jsem prohlídku Zlaté uličky na Pr.Hradě zdarma!!! pánové viděli, jak tam nakupuju přes zábrany a pustili nás bez placení :)

    a jsem ráda, protože jinak bych tam nešla a to by mi sebralo zážitky, které jsme se synkem měli z rytířských brnění a expozice vybavení středověkých domečků...
    LEPEK
    LEPEK --- ---
    tady na nyxu je klubík "co je v praze zadarmo", ale nevím, jestli jste z Prhy..
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    Nevite kde zjistit dobre veci zdarma? Jako vystavy atd.
    SUNY
    SUNY --- ---
    8.3 je v Hopsáriu v ČB vstup za 50% :) a 30.března bude karneval masek.
    Kudy z nudy - 8.3. - Hopsárium přeje ženám
    http://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Akce/8-3----Hopsarium-preje-zenam-(1).aspx
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    mimochodem, kdo uz mate trosku vetsi deti, chtela jsem uz mnohokrat udelat nejaka "pravidla" souziti ve skupine - rodina - a dnes jsem narazila na neco, co se hned ujalo:

    Co si vezmu, uklidim.
    Co otevru, zavru.
    Co rozliju, utru.
    Co uspinim, ocistim.
    Nekdo mluvi, posloucham.
    Poprosim a podekuji.
    Jsem hrdy na svou praci.

    Jednoducha pravidla, deti doplnovaly konec vety intuitivne, syn bez vyzvani!!!! uklidil sve hracky z obyvaku, dcera zas svoje... zkousela jsem mezitim uz mnoho bodovych systemu, rozvrhu bla bla, tohle se da dodrzovat vzdy, nikoho neuprednostnuje, nikdo se nemusi citi menecenny, kazdy ma stejna pravidla a ta plati i mezi ostatnimi lidmi.

    Male deti to vsechno vetsinou delaji jeste rady, vse podavaji atd., u nas to zmenila prepuberta, ale dokazala jsem vytrvat a presvedcit jej, ze to neni boj, ale spoluprace, laska...

    jinak doporucuji velice knizku "Jak mluvit s demi, aby nas poslouchaly", alespon u nas se zmenou hormonu deti dost zmenily, a v tehle knize je jednoduse, pomoci komiksu nakreslena situace - predevsim kdyz mate cas se uklidnit jen behem par vterin, je to idealni, i syn si ji rad cetl...

    Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly | knihy - Computer Press
    http://knihy.cpress.cz/jak-mluvit-aby-nas-deti-poslouchaly.html

    poradila me ji maminka ctyr deti, bezvadna... alespon ja jsem se jiz ocitla v koncich, placici na zachode, zavrena a nevedela jak dal, tohle me rychle navedlo zpet na cestu pratelskou a ne plnou nepochopeni, konfliktu, kterou jit nechci. neocenitelna!
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    jsem rada, ze jsme to tu posunuly do jine roviny! dekuji Vam vsem damy, jste mi inspiraci :]
    MAKU
    MAKU --- ---
    MONJIE: vážně fajn odkaz, dnes u nás velký úspěch s "Potopí se nebo plave?" a kapáním (barevné) vody kapátkem :-) Zítra se chystám na studené/teplé a "Smyslovou krabici".
    KATJA
    KATJA --- ---
    tuto neděli pořádáme v DDM Spirála na Praze 8 Jarní bazárek dětského oblečení s podtitulem "Maminky maminkám", kde si můžete s ostatními maminkami povyměňovat nebo prodat/ nakoupit oblečky na novou sezónu.
    a je to spojeno s výtvarnou dílničkou pro děti, takže budete mít klid na nákup i popovídání u kávičky... tak jste moc zvaní, pokud bydlíte někde v okolí...

    více zde http://www.facebook.com/events/331484500237071/

    a případní zájemci o prodejní místa na douderova@ddmpraha8.cz
    MONJIE
    MONJIE --- ---
    jeden odkaz pro inspiraci: http://rustspolecne.cz/
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    MAKU: to vypadá dobře .)
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    my jsme včera byli na výstavě Krištofa Kintery v Městské knihovně (v Praze)
    Galerie hlavního města Prahy - Výstavy
    http://www.ghmp.cz/cs/web/guest/vystavy/-/vystavy/vystava/30557
    Konceptuální výstava výtvarníka Krištofa Kintery v Praze je zážitkem – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/kultura/260687-konceptualni-vystava-vytvarnika-kristofa-kintery-v-praze-je-zazitkem.html
    vřele doporučuju i pro děti, toničce se moc líbilo. je tam mluvící havran, pohybující se kyblík, skulptura z balonků či kol, chlapeček bijící hlavou o zeď... a mnoho dalšího


    MERTLI
    MERTLI --- ---
    _AMBRA_: dekuju za tip na knizku. k tomu, co popisujes jsme tak nejak prirozene dospely tim, ze uz ji jeji hracky moc nebavi, takze improvizuju se vsim moznym - posledni dobou nejoblibenejsi predmety jsou prazdna krabice od kleenexu a silikonove formicky na muffiny :)

    MAKU: lahve maji taky uspech :)

    diky oboum!
    MAKU
    MAKU --- ---
    _AMBRA_: já bych za nás ještě přidala:
    - prázdné petlahve / něco chrastivého strčené do prázdné petlahve
    - dá se "cvičit" na velkém gymballu (či jak se to jmenuje) - přidržovat a pohupovat různými směry na břiše, na zádech, v sedě pokud už sedí, nebo i zároveň s tebou na klíně
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    MERTLI: doporučuju půjčit knížku


    jinak co si tak vybavuju, u nás hodně frčelo>
    - povídat říkadla s pohybem (do zblbnutí:) Kovek kovej kováříčku, Vařila myšička, Kolo se nám polámalo
    - všechny formy zkoumání tvarů, uchopování atd...takže např. vytáhnout na kupu vařečky-naběračky a podobné velké náčiní, které je možno zkoumat i okusovat, u nás taky hodně frčelo nářadí, ale to muselo být pod bedlivým dohledem
    - taky jsou fajn takové ty nafukovací válečky s kuličkama uvnitř, dělá to rachot a je s tím sranda, nebo hračky na které se dá šplhat/lézt/zkoumat jejich podstatu jako např. minimotorka, míče atd.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam