• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MILAZAJICEKs detmi a pro deti ...tvorba, volny cas, rodicovstvi, cinnosti, vyroba, uceni, vychova
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    MAKU: to vypadá dobře .)
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    my jsme včera byli na výstavě Krištofa Kintery v Městské knihovně (v Praze)
    Galerie hlavního města Prahy - Výstavy
    http://www.ghmp.cz/cs/web/guest/vystavy/-/vystavy/vystava/30557
    Konceptuální výstava výtvarníka Krištofa Kintery v Praze je zážitkem – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/kultura/260687-konceptualni-vystava-vytvarnika-kristofa-kintery-v-praze-je-zazitkem.html
    vřele doporučuju i pro děti, toničce se moc líbilo. je tam mluvící havran, pohybující se kyblík, skulptura z balonků či kol, chlapeček bijící hlavou o zeď... a mnoho dalšího


    MERTLI
    MERTLI --- ---
    _AMBRA_: dekuju za tip na knizku. k tomu, co popisujes jsme tak nejak prirozene dospely tim, ze uz ji jeji hracky moc nebavi, takze improvizuju se vsim moznym - posledni dobou nejoblibenejsi predmety jsou prazdna krabice od kleenexu a silikonove formicky na muffiny :)

    MAKU: lahve maji taky uspech :)

    diky oboum!
    MAKU
    MAKU --- ---
    _AMBRA_: já bych za nás ještě přidala:
    - prázdné petlahve / něco chrastivého strčené do prázdné petlahve
    - dá se "cvičit" na velkém gymballu (či jak se to jmenuje) - přidržovat a pohupovat různými směry na břiše, na zádech, v sedě pokud už sedí, nebo i zároveň s tebou na klíně
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    MERTLI: doporučuju půjčit knížku


    jinak co si tak vybavuju, u nás hodně frčelo>
    - povídat říkadla s pohybem (do zblbnutí:) Kovek kovej kováříčku, Vařila myšička, Kolo se nám polámalo
    - všechny formy zkoumání tvarů, uchopování atd...takže např. vytáhnout na kupu vařečky-naběračky a podobné velké náčiní, které je možno zkoumat i okusovat, u nás taky hodně frčelo nářadí, ale to muselo být pod bedlivým dohledem
    - taky jsou fajn takové ty nafukovací válečky s kuličkama uvnitř, dělá to rachot a je s tím sranda, nebo hračky na které se dá šplhat/lézt/zkoumat jejich podstatu jako např. minimotorka, míče atd.
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    _AMBRA_: bezva, krasny fotky!
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    Okej, takže náš volný čas .)

    1.březen 2012



    prosinec 2011
    nejlepší činnost je - hrát si s kámoškama s vláčkodráhou...

    ....a předčítat před večeří :))



    v zimě jsme chodili na cvičení



    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    velice experimentalne jsem zmenila natrvalo nazev, omlouvam se...
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    detmi vyfocena :]

    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    nevim do jake miry me jsou ty silnice, obe, mile...

    ELANORKA
    ELANORKA --- ---
    MERTLI: Nemusí i toho stát... ;-)
    Ale je fakt, že Eli v těch osmi měsících stála a začínala lézt jako drak...
    MERTLI
    MERTLI --- ---
    ELANORKA: hmmm, moje se zacala ted plazit, takze se stanim a podavanim veci to zatim zhavy nebude...
    ELANORKA
    ELANORKA --- ---
    MERTLI: Kolíčky - pokud možno hodně kolíčků :-). Ale naše malá se v osmi měsících (ale to koneckonců i dneska) nejraději zapojovala do domácích prací. Podávala mi prádlo, kolíčky, nádobí z myčky, dokázala stát mnoho minut před zapnutou pračkou a koukat na prádlo, jak se točí :-).
    MERTLI
    MERTLI --- ---
    Ahoj, poradite mi nejake aktivity, ktere bych mohla delat s osmimesicni dcerou? Vim, ze je to tu o tvoreni, coz zrovna v jejim veku jeste neni uplne aktualni, ale nejake hry pro rozvoj by mohly byt... Zatim ji vedu k hudbe, ktera ji hodne bavi, pak klasicke bourani postavenych kostek, kutaleni si s micem, atd. Snad nebudu moc OT. Diky!
    TULENI
    TULENI --- ---
    NACITALKA: u nas na hriste uz odpo nesvitilo ale stejne me to strasne nabilo cely odpoledne, skoro az do tmy, venku :)))
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    NACITALKA: přesně tak .)
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    _AMBRA_: dneska je krasne, nez se deti venku vyradily, vyslunila jsem si pihy a dobrou naladu :]
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    na polamane voskovky...

    Poppy Sparkles: Recycling Wax Crayons
    http://poppysparkles.blogspot.com/2011/03/recycling-wax-crayons.html

    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    NACITALKA: dnes jsem zlomila hůl nad snahou něco tvořit...
    nejdřív satánek spolikal vodu z mističky na štetec =konec vodového omalovávání,
    pak se bavil tím, že může rozkousat voskovy, všechny pastelky si polámál, když se je snažil roztřískat o stůl, a vůbec. cvičit nechce, číst nechce, až se obludka vyspí vyženu ho do lesoparku, ať se trošku vyřádí, jinak z něj doma zešílím :/
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    LEPEK: levny nejsou, taky jsem na ne sporila a nikdy nelitovala jejich nakupu - na okna jsme kreslili - vlocky, kytky..., na tabuli, zrcadlo, papir, skleneny plochy, na lino, vajicka, kameny, hracky, nehty etc.... barvy jsou skutecne syte, dobre se umyvaj [akorat nemalovat na topeni, tam se to vpilo do laku ;] - nebo se daj stetcem rozetrit jako akvarelove, dobre se drzi, chce to ovsem koupit baleni s orezavatkem... uz je mame pres tri roky a zatim jsem nedokupovala a to s nima kresli casto, Anicka je tajne namaci do kelimku...

    uplne to nahradilo voskovky, kterych jsem dostala hodne a nektere vubec nekreslily, lamou se...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam