• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MILAZAJICEKs detmi a pro deti ...tvorba, volny cas, rodicovstvi, cinnosti, vyroba, uceni, vychova
    ANNAMARIE
    ANNAMARIE --- ---
    VERONIKA22: vodou - nejlepsi je zalit a pockat az se sama rozpusti (5-30hodin) da se to urychlit rozdrobenim, michanim...
    a priste skladovat dobre zavrene, nebo vyuzit ze to tuhne a vystavit - casto se ale vyrobek rozlame/rozdrobi, je treba s tim pocitat.

    tyhle nemastne modeliny maji obrovskou vyhodu ze se daji odstranit (vydrolit, vyluxovat, vymyt) z uspinene veci... klasicka mastna modelina dela trvale fleky ;)
    SEIBEI
    SEIBEI --- ---
    Krásný den, snad nebudu úplně mimo téma. V našem divadélku Kampa budeme pořádat Příměstský tábor s indiánskou tématikou. Na programu jsme si dali opravdu záležet tak budeme rádi, když se zůčastníte :) Pokud budete mít zájem o konkrétnější informace, obraťte se přímo na mě, nebo mi napište, či zavolejte na jeden z kontaktů :) Děkuji :) [ Příměstský tábor Kampa / ostatni / 20.8.2012 / CR - Praha - Divadlo Kampa ]
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    "pady a odrazy" [2010]

    SANTAL
    SANTAL --- ---
    NACITALKA: JJ, na Trenčianském hradu měli loni taky, i foto za peníze se dalo udělat, jen syn, tehdy 3r, se bál.

    Tenkrát nám řekli zajímavou věc: Ti ptáci tam seděli jak ubožáci, bez pohybu... jenže ne proto, že by jim bylo špatně, ale proto, že dravci takhle prosedí klidně 23 hodin denně - nepromrhají energii, která je pro ně vzácná, a šetří si ji jen na útok... na lov. a takhle by se chovali i v přírodě (sytí)...

    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    Na Prazskeam hrade, v zahradach, je vystava velkych ptaku, za 50Kc lze podrzet a pohladit! takovy dvojsmysl ;]]

    ovsem, sova je neuveritelne hebounka, peri ma nadychane, jsem rada, ze jsem si take sahla :]

    SANTAL
    SANTAL --- ---
    Dnes jsme dělali bitvu s vodníma pistolkama... zatímco jsem sbírala do veder zlaté nugety (padlá jablíčka, enormní množství :-( ) a mladší syn v dětském domečku dělal "policajta", tedy hlídal, občas - starší (4r) - bandita - se plížil zahradou po břiše a přískokama na "dostřel" - pokud mě nemohl trefit (nebo já jeho).
    Jak tady bylo horko, trička ihned usychali...
    Bandita měl výhodu, měl palné zbraně v každé ruce, já (a policajt, bude mít 2r) jen po jedné.
    Pes to radostně schytával od každého :-)
    FOXOVA
    FOXOVA --- ---
    NACITALKA: tak to je slusny :)
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    Nevim už kde, někde jsem narazila na soupis různých jednoduchých pokusů:

    Pokusy_-_popis.pdf (244685 B)
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    Skrýš pod stolem na včerejší svatbě ")

    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    MEDOULKA: :)))) ale jsem taky prisna a silene chaoticka zaroven ;) musela by ses zeptat mych deti jaky to je mit me za mamu :)
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    NACITALKA: nejvic! uprimne lituju, ze jsem se ti nenarodila!:)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    Fler MAG: Vyrobte si s dětmi budku s ptáčky
    http://www.fler.cz/magazin/vyrobte-si-s-detmi-budku-s-ptacky-799
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    NACITALKA: a nesmim zapomenout na hudebni stranku! ruzne naplnene sklenice, varecka, ladeni, prelevani, skladba, resonance...
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    nejaky ten sobotni experiment [nez pujdem do muzea na Vynalezce a vynalezy]

    takze:
    rozpustnost - prasek vs. tekuta barva
    v horke vs. studene vode - brownuv pohyb, michani
    zkouseni reakci se stribrem, citronem, chlorem, octem - dozoruju a vysvetlim bezpecnost prace
    prunik, odraz a lom svetla - odraz klidne a zcerene kapaliny, zrcadleni uvnitr nadoby - podlozila jsem sklenici minci, "zmena zobrazeni" predmetu uvnitr vody - vnoreni varecky

    u toho mala pocitala kolik mame sklenic, kolik zelenych, cervenych, kolik varecek, kolik pulek :]] ma rozpuleny citron a ze dve poloviny = cely jeden citron

    nasledovat bude asi experiment za jak dlouho se barva vymyje z kuze ;]

    stopky na telefonu jsou uzitecne



    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    tak jsme dělali panáčky,zajímavé je,že Maty dělal ty 2 vlasáče uprostřed - toho druhého,ale odflákl,až mě to překvapilo :)
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    Dneska jsme pekli koláč... s dětma (4,5 a necelé 2). Starší cokoli poctivě naleje/nasype do mísy, stojí při tom na podnožce... :-)

    Jednoduché těsto:

    2 vajíčka, vyšlehat s vanilkovým cukrem
    přidat hrnek cukru, vyšlehat,
    1/2 hrnku oleje, vyšlehat,
    1 hrnek hrubé, jeden hladké mouky, prášek do pečiva a hrnek mléka - zamíchat a poté zašlehat

    Vylít na plech potřený olejem + vysypaný hrubou moukou, jemně všude roztáhnout (je to hodně tekuté těsto)

    Navrch poukládat (dělají děti, i to mé malé) jakékoli ovoce, my měli na měsíčky nakrájené meruňky, broskve a na kolečka banán... jak to udělají, tak to je, někde převládne to nebo ono... já je nechám, jen ať je všude hustě něco.
    (ovoce se dá použít jakékoli, jabka, hrušky, jahody, borůvky, půlky švestek... cokoli máte, i kompot, v zimě).
    Povrch posypat skořicí a dát na 25 minut do trouby na 180.

    Lahůdka... a hrdé děti :-)
    MEDOULKA
    MEDOULKA --- ---
    PETJULE: pecka!:))
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    PETJULE: povedly se!! jsi šikovná.
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    MEDOULKA: tak nakonec jsem cvičky nepoužila ;) vyrobili jsme je z plsti, ponožek se zdrsnělou podrážkou, vlizelínu a gumy...
    http://img232.imageshack.us/img232/1749/botytrpaslika.jpg
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam