• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MILAZAJICEKs detmi a pro deti ...tvorba, volny cas, rodicovstvi, cinnosti, vyroba, uceni, vychova
    FOXOVA
    FOXOVA --- ---
    pardon, pisu s dcerou na kline a klavesnice ji zajima.. :))
    FOXOVA
    FOXOVA --- ---
    THE_MIRACLE: spis nevim proc chcete koupit novou sedacku, kdyz mate jednu do 18 kg? ja v tyhle sedacce vozim deti do skolkyjeste ted v 5 letecgh.... navic dcerka ti ted uz spis bude trochu hubnout, nebo nepribirat tak rychle. Takze ta stavajici sedacka ti urcite dlouho vydrzi.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    NACITALKA:
    FOXOVA:
    GINGERCAT:

    mate pravdu... diky za nazory...

    Žena a auto - Podsedák ano, nebo ne? - celebrity, horoskopy, informace, rady, řidičky
    http://www.zenaaauto.cz/podsedak-ano-nebo-ne/1007/clanek.html
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    THE_MIRACLE: já ti nevím, naše děti šly ze sedačky na podsedák někdy v šesti letech. A to jsou oba dost velký.

    Sedačka mi taky přišla velmi praktická díky stavitelným opěrkám hlavy, protože malé děti v autě často spí a na to podsedáku z tvého obrázku si to nějak neumím představit :-/
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    FOXOVA: no hele, jedine v cem vidim rozdil je, ze v te sedacce je dite kompletne obklopeno, ale to muze byt i nevyhoda - pri vyprostovani. Jako tohle jsou atestovane podsedaky prim o z vyroby, ale asi mate pravdu no. O penize za sedacku nejde. Na tom fakt setrit nebudu, jen mi prijde skoda to pripadne nevyuzit.
    FOXOVA
    FOXOVA --- ---
    THE_MIRACLE: vis co tohle je naprosta nouzovka na prejeti z vesnice do vesnice a jeste po polnacce, kde jezdej jen cyklisti... posadit do toho dite na jezdeni tak to ani nahodou. Bocni naraz do hlavickou dveri a pod jsou v ramci testu na vysoke dulezitosti. V pripade nehody ti mozna akorat neprolitne dite prednim sklem...
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    THE_MIRACLE: ja bych to teda neriskla, z boku a hlavu nic nechrani, radsi si sedacku dam v pripade nepotreby nekam do bytu, garaze, sklepa... brrrr... nechtela bych si rikat "kez bych tu sedacku mela"...
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    mozna trochu OT dotaz, ale snad ne tak moc. Mame dvou a ctvrt letou dceru, cca 15,5 kg a má klasickou autosedacku Maxi Cosi na tuto vahu. Tusim, ze je do 18-ti kg. A ted resime dilema. Mame v aute integrovane detske podsedaky, ktere jsou jiz od 12 kg. Vypadá to takto:



    Jelikož bychom během cca půl roku museli kupovat další sedačku, uvažujeme, zda ano, nebo využít tohoto. Má to své plus a logicky i mínusy. Nevýhody mě napadají dvě. Za prvé to asi bude méně bezpečné, i když i to je otázka a taky je nevýhoda, že pak není sedačka, když se jede jiným autem. Naopak výhoda je ta, že se nemusí kupovat a tahat v autě další krám a když se neveze dítě, tak v autě nic nepřekáží a nemusí se řešit co se sedačkou. Co si o tom myslíte?

    Díky
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    KOPRETKA: taky chodíme na vánoce zdobit stromeček do lesa,tak bysme letos mohli přidat i ty kaštany
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    VERONIKA22: hele já jednu dobu sbírala a jelikož za domem v krkonoších je lesík kde je krmidlo, tak na štědrý den při procházce se tam zašlo, vysypalo se to tam (tak ta igelitka toho bývala) a ještě se třebas ozdobil strom mrkvičkou a buráky pro ostatní zvířátka...
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    ZEMINO: když bydlim v berouně :o/
    ale máme tady medvědy - neví někdo co jedí medvědi? :oD
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    VERONIKA22: do zoo můžeš dovézt určitě taky.
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    VERONIKA22: taky nevim, my toho tu nasbirae akorat tak na sirkovy zviratka :]
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    úplně to sem nepatří ale nevim kde najít info :o/

    napadlo mě, že bych dítě na podzim zabavila sbíráním kaštanů a pak bych to ráda předala nějakému lesníkovi. ale nevím kde se takový lesníci hledají :o/

    nepomáhá taky někdo lesním zvířátkům?
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    KOPRETKA: dcera, predvadi jak lyje omylem vedle protoze je v soku ;]] domaci divadlo...
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    děláte někdo bublifuk?

    já zkusila:
    Destilovaná voda 10 dílů
    Jar 3 díly
    Glycerin 1 díl

    a nic moc :o/

    kupovaný je kupovaný. ale majlant v tom projet nechci :o/ tak bych ráda něco dělala podomácku.
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    FOXOVA: no ona ted bude chodit každý den tu v praze, loni sme to nestihli zařídit, tak jezdila na týden v měsíci do krkonoš do školky k babičce. bo tam patřila k těm co nikdy neusnou a nejsou schopní ani tu hodku na tom lehádku vydržet.. no já doufám, že jí dám do školy dřív a tak bych asi ve školce požádala o přeložení k předškolákům a tam už se taky nespí..

    v poledne sem to v roce vzdala, protože sem s ní ležela hodinu, a jedinej kdo usnul sem byla já a pak po zbytek dne nepoužitá. a když sem jí dala do postýlky tak tam seděla a ty dvě hodiny si hrála i bez hraček a rozhodně nějaký ukoukání u nás nepřichází v úvahu.( já prý taky od roku nespala, tak to má po mě

    NACITALKA: coto? z čeho? jak?
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    FOXOVA: no s tím nespaním se docela ted obávám u Matyho,přes prázdniny je ve školce jen dopo a vždycky pak jdeme něco dělat,takže nespí a nevěřím,že ve školce začne a vlastně ani nevím,jestli chci!Takhle je před půl9 tuhý a to máme za sebou i večerní čtení a zpívání,pak usne do 5-ti minut!S odpoledním spánkem to pak večer bývalo dost obtížnější!Takhle spíme do půl8 .. co víc si přát? :)
    FOXOVA
    FOXOVA --- ---
    KOPRETKA: mnojo mas nespavce, ale ona z toho vyroste. ja na holky taky musim zakricet ze uz je pozde at koukaj hnipat, kdyz je skoro 9 a slysim je zvanit. Totez v poledne . Nekompromisne do postele a odpocivat. vetsinou bez hracek at aspon lezej. vetsinou se ukoukaj.
    uz ti chodi do skolky? jestli jeste ne, tak bud v klidu, tam vetsinou ty deti spej vsichni. I ti nespavci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam