• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  QUITEMOC PEKNY KRAVINY TEDA - contemporary art je jako free techno párty zakončená snídaní u McDonald's
  QUITE
  QUITE --- ---
  Young, gay and homeless in L.A. County - Framework - Photos and Video - Visual Storytelling from the Los Angeles Times
  http://framework.latimes.com/2010/12/10/young-gay-and-homeless-in-l-a-county/#/0
  QUITE
  QUITE --- ---
  QUITE
  QUITE --- ---
  Metro v Brně? Zaplatí ho Pražáci, mají jasno filmoví tvůrci - www.lidovky.cz
  http://www.lidovky.cz/metro-v-brne-zaplati-ho-prazaci-maji-jasno-filmovi-tvurci-pz7-/ln-media.asp?c=A101209_170845_ln-media_mk


  Kolik mají mít jednotlivé trasy stanic?

  Svoboda: Celkem dvacet. Tolik je totiž obrazů Muchovy Slovanské epopeje. Každé z pláten bude zdobit nástupiště jedné z nich, čímž se vyřeší problém, kam s nimi. Metro je ideální obrazárna: panuje tam stabilní teplota a vlhkost, je tam obvykle dostatek návštěvníků, vstupné bude součástí jízdného, kustodky budou zároveň revizorkami.

  Obrazy budou také podél eskalátorů. S ohledem na to, že Brno a vlastně celá Morava je duchovněji založená než Čechy, počítá náš návrh s tím, že na stěně podél stoupajících eskalátorů budou obrazy křížové cesty od nějakého významného výtvarníka.

  Kolečko: Podél eskalátorů klesajících dolů do metra se budou zase symbolicky střídat fotografie interiérů brněnského Nevyššího soudu s obrazy Posledního soudu.

  ...
  PALO_FABUS
  PALO_FABUS --- ---
  QUITE: imho nejlepší je ta psychadelická tapeta :)

  QUITE
  QUITE --- ---
  [SERVER ERROR]
  QUITE
  QUITE --- ---
  [SERVER ERROR]
  QUITE
  QUITE --- ---
  Cenu NG 333 získala Juliana Höschlová za video Holka z cirkusu - www.lidovky.cz
  http://www.lidovky.cz/cenu-ng-333-ziskala-juliana-hoschlova-za-video-holka-z-cirkusu-plq-/ln_kultura.asp?c=A101209_201455_ln_kultura_kim

  Porota na její práci ocenila především spontánnost projevu a schopnost posunout konvence v uvažování o umění a o lidském těle.

  ...

  Juliana na videoautoportrétu ukazuje neuvěřitelné kousky se svýma ušima a krkem. Jak řekla novinářům, mezi přáteli je často za baviče. Název videa není náhodný. Její předkové skutečně pracovali v cirkuse.

  "Práce se nezabývá fenoménem autoportrétu jako takového. Například ve videu s názvem Krk je spíše zaměřena na efekt konkrétního detailu krčních svalů připomínající nechutného mimozemšťana," píše se v materiálech k soutěži. Na videu nepřirozeně hýbe ušima a krkem. "V podstatě impulsem k této práci byla jakási ironie a humor se slovy 'takové uši nikdo nemá' nebo 'takhle krkem nikdo nezakroutí'," píše se dále v materiálu.
  PALO_FABUS
  PALO_FABUS --- ---
  Yesterday for me as an [new media] artist it made sense only to talk to people in front of their computers, today I can easily imagine to apply to visitors in the gallery because in their majority they will just have gotten up from their computers.

  Olia Lialina, “Flat against the wall“, 2007
  QUITE
  QUITE --- ---
  WikiLeaks Founder Julian Assange Arrested in London
  http://mashable.com/2010/12/07/wikileaks-founder-julian-assange-arrested/
  QUITE
  QUITE --- ---
  SGNLR
  SGNLR --- ---
  QUITE: ma jeste dalsi poukazy az do 100 000,- . . . .
  QUITE
  QUITE --- ---
  SGNLR: super! ,)
  SGNLR
  SGNLR --- ---
  QUITE
  QUITE --- ---
  QUITE
  QUITE --- ---
  kim jong-il looking at things
  http://kimjongillookingatthings.tumblr.com/
  QUITE
  QUITE --- ---
  PALO_FABUS
  PALO_FABUS --- ---
  The Future of Art - Lifestyle bei 3min - dem kostenlosen Videoportal für professionelle Clips, Kinotrailer, Gamestrailer, Musikvideos und Kurzfilme.
  http://www.3min.de/video/lifestyle/the-future-of-art/12/162
  QUITE
  QUITE --- ---
  Porota ocenila inspirativní přístup k odkazu modernismu a postindustriální kultuře. Instalace složená z reliktů průmyslové produkce nalezených v opuštěné tovární zóně působí ironicky i nostalgicky. Ukazuje, jak hluboko je naše současné vnímání umění stále zakořeněno v utopických vizích 20. století, a jak nás tyto romantické ideály stále pronásledují. Artamonov a Klyuykov transformovali už nepotřebné formy do monumentální plastiky, natřením jejich povrchu základními barvami je dále vzdálili jejich původnímu účelu a sestavili je do nové konstelace. Porota dále ocenila mistrovský způsob, kterým kombinují plastické formy s malířstvím a instalací. Jakkoli je jejich tvorba plná odkazů k historii umění nabízí přesný komentář k naší proměňující se realitě.
  QUITE
  QUITE --- ---
  QUITE
  QUITE --- ---

  Dnes vyhlášení CJCH


  Cena Jinddřicha Chalupeckého
  http://www.cjch.cz/
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam