• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMONO_BURUBojová plemena - výměna zkušeností, zážitky ... ,,Bojová plemena” - výměna zkušeností, zážitky ...
    Tyto stránky jsou věnované výměně názorů, zkušeností a zážitků s "bojovými plemeny".
    Diskuze se neomezuje pouze na standardní plemena - pitbul, staford ..., ale je otevřena i jiným, netradičním "bojovým" psům.
    Vystavujte dle libosti foto Vašich miláčků, zanechávejte linky na stránky s touto tématikou.




    rozbalit záhlaví
    LOULOU
    LOULOU --- ---
    BUTCHER: tak to by fungovalo na Binu (mam ji odmala a je pomerne klidna, dobre odvolatelna, sice povely flaka, ale vi a poslechne - neni nebezpecna), ale Homera ne (mame ho z utulku a je na nem znat, ze se musel chvili starat sam o sebe, posloucha lepe nez Bina, ale spatne se odvolava, takze je na navijaku). Stalo se nam, ze jsem oba pustila, aby si hrali s fousatyma koliema, taky par. Bina si hrala se psem a Homer s fenou, ta na nej pak skarede vyjela a Homer uz ji prohanel a chtel ji zpracovat, ja za nim rvouci povel "ke mne" (ze strachu ze me pak dal prioritu povelu)... on proste nesnese, aby po nem evidentne kdokoliv vyjel (pes, fena, maly, velky, stary, mlady). Jakoby rikal, "dovolujes si? Chytím Tě pod krkem." :-D
    BUTCHER
    BUTCHER --- ---
    cetl jsem docela zajimavou teorii o tech voditkach..jakmile jsou dva psi na voditkach nebo aspon jeden a druhej je na volno a zrovna se sobe moc nelibi je vetsi sance ze se do sebe zahryznou, je to proste ten pud kdy si mysli ze jsou v ohrozeni a jeste diky tomu voditku maji omezeny pohyb..pokud je pry pustis na volno je vetsi pravdepodobnost ze si to vyrikaji s mensimy sramy..a pokud pes neni vychovany na privolani radeji bych to nezkousel,]
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    No já toberu všeobecně. Teleskop nosím i normálně, paralizér ne:) to bych měl paralizér na venčení a aobuch na jindy, to už bych v tom měl chaos:)))
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    a můžeš paralizovat i majitele :))
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    BRUKEV: a proto hlásim elektrika nejlepší
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    BUTCHER: jj
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    No moje slovo do pranice. Když k vám doběhne cizí pesan ( a tím myslím něco typu 15kg+, páč menší moc problému neudělají), je kasr na nic. Ti psi bud budou na sebe vrčet - a v tu chvíli je třeba psa spíš odehnat - nebo se rovnou na sebe vrhnou. Pokud se vrhnou, je kasr na nic, v tom klubku je už nepoužitelný. Když jen vrčí, tak opravdu raději spíš dělám nějakou pantomimu, at čokla odeženu - řvaní se moc neosvědčuje, max se oženu rukou, nohou. A šmátám po teleskopu. Tím v nejhorším zamávat, je tu stejně 50% šance, že se něco semele. Agresor je často vyhecovaný "klackem" v mé ruce, nehledě na to, že vlastní pes cítí ohrožení smečky a taky začíná povrkávat. Když už je konflikt, co nejrychleji tahám čokly od sebe. Velmi pravděpodobně vás neco škrábne, nebo hryzne, ale asi tu všichni jsme ochotní spíš nechat porvat sebe, než naše psí dětičky. Proto nejdřív skáču po agresorovi (svého psa už uklidním i povelem, hlavně udržet agresora). Bud hned chytit za obojek, nebo přiškrtit svým vodítkem, nebo škrtit teleskopem (taky nemám moc svědomí, přelámat agresorovi tapky obuchem). hlavně to je maso po nervové stránce, hodně často je šok z toho konfliktu a člověk si až pak vyčítá, že měl reagovat jinak.
    BUTCHER
    BUTCHER --- ---
    LOULOU: hlavne se nestresovat a nepanikarit..ty psi to vyciti a jsou pak agresivnejsi
    LOULOU
    LOULOU --- ---
    Musim vsak uznat, ze kdyby mi sel nekdo na psa s necim jinym, nez rukama, tak bych po nem skocila. :-D
    Mam psy jako deti a chranila bych je stejne. Proto jsem myslela ten obusek, protoze tim zamavas, vetsina psu vezme drahu. Ucinnejsi spis nez si vyrvat hlasivky a drazdit vlastni psy.
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    LIBANEC: jo to jo ale přece jen je to účinné
    jak říkám mojí pipinku bys tím jen víc vydráždila

    taky myslim že se dá poštelovat level takže nemusíš hned posílat do bezvědomí ale třebas jen kopnout

    už sem tu říkal žesem nasobě zkoušel el obojek a tobys nevěřila co je to zamrdu když si to dáš namax

    musíš zvážit klady a protiklady možná rizika

    př: já s niki - útočí ty stříkáš ona zabíjí v případě žebys jí poslala el šok by sic mohla dostat zástavu kdyby byla nemocná ale zase by vám nic neudělala

    můj pes je pochopitelně v klidu a funguje na odvolání

    BUTCHER
    BUTCHER --- ---
    jistota je jistota
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    LOULOU: :D no jo tak v mlýnci bylo hodně lidí ... a hodně flojdů :D
    LOULOU
    LOULOU --- ---
    ZWL23: Ty mas teda zazitky. :-D Cvicne si budu strikat peprak a pak budu Terminator hadr. :-D
    LIBANEC
    LIBANEC --- ---
    ZWL23: hele sama jsem kardiak proste se paralyzeru bojim.
    LOULOU
    LOULOU --- ---
    ZWL23: Z Prahy jsme, ale policajty se resila pouze kvuli autu. Jinak se vyhybam :-D
    Co se tyce toho voditka, tak na Pyramidou je park, kde je volne pobihani psu dovoleno, takze to, ze mam voditko je jen moje pojistka. Psa vodim na voditku vzdycky krome aportovani. To ho ale nic nezajima a ani pes, co se priblizuje. Navic nekdy delam to, ze kdyz bezi pes a vypada dominantne, tak pustim Binu, aby ho zabavila a jdu se psem pryc. Bina zacne pred psem tancovat a predvadet se. Pokud neni pes blbej, staci mu to a bezi pryc, ale to uz mezitim panicek vi, ze ma psa stahnout, takze se uz neco deje.
    LOULOU
    LOULOU --- ---
    RAVNOS: Hlavne ten zazitek, vzdycky se klepu, tep a dech jak pri behu na 800 metru a strach, ze tentokrat se neco stane
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    LIBANEC: nn fucka sprej ... přiď ho vozkoušet na mojí čubu a uvidíš co stebou udělá až jí to začneš stříkat doksichtu ......
    to zabere na mírný a bojící se pesany ale na bojovníka ..... ty ho oslepíš a vtu chvíly se vněm probudí ještě větší agrese

    naposled když si okus železa roztrhla celou hubu ani to nezaregistrovala a to je kurva bolest oproti kesru kterym když sem dostal potřetí tak už mě to ani nějak nedeprimovalo a myslim si že na podesátý bych byl už imuní ...... si vzpomeňte na cztk 2005 jak se vtom nejdřív nedalo dýchat ani koukat a pochvilce už sem tam běhal jakoby nic
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    a žádnej pes není tak blbej aby se nechal omráčit víc jak třikrát
    LIBANEC
    LIBANEC --- ---
    ZWL23: nemyslim ze je sance mala v dnesni dobe.... tak nejak porad stojim za tim sprejem no.
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    jinak člověk od kterého nikitu mám používal ten paralizér skor furt teda ze začátku pže oni když se dosebe pustili tak stačilo zajiskřit a byl klid
    voni její rodiče se rvali mezi sebou furt ..... i naní je to znát že je hodně dominantní
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    LOULOU: no počkej počkej pokud si z prahy tak psa máš mít navodítku jen ve veřejné zeleni
    za 2 spousta polišů má bulíky rotvíky maj dokonce i jako služebáky
    jednou když namě někdo zavolal bengoše že týrám psa tak sme nafinále parádně pokecali niki sejim moc líbyla a nechápali co dokáže toho bych se nebál
    za 3 pokud nebudou svědci tak ten paralizér omráčí cca na 5minut i člověka :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam