• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMONO_BURUBojová plemena - výměna zkušeností, zážitky ... ,,Bojová plemena” - výměna zkušeností, zážitky ...
    SHIVAFREETEKNO
    SHIVAFREETEKNO --- ---
    Dívka si vzala z útulku křížence staforda a pitbula, za pár dní volala o pomoc – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/...i-vzala-z-utulku-krizence-staforda-a-pitbula-za-par-dni-volala-o-pomoc.html
    SHIVAFREETEKNO
    SHIVAFREETEKNO --- ---
    Mate taky doma "Security system" ?

    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    Pozávnka:
    Pokus o rekord v setkání počtu bull psů :)

    "II. REKORD BULL SRAZ
    Koná se v sobotu 3. října 2015 v Praze 4-Pankrác, v Centrálním parku. Pokusíme se překonat loňský rekord – kdy se v červnu v Praze sešlo přesně 330 bull-psů a tento rekord byl oficiálně zapsaný v České knize rekordů. Přijďte i vy a pomozte vytvořit nový rekord!"

    Více info: http://www.haf-mnau.eu/akce-2/bull-sraz/
    LETTADLO
    LETTADLO --- ---
    FIFAJZ: nejsou, nikdy nebyl důvod...žádné problémy s koordinací pohybů jsme nikdy nezaznamenali....
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    LETTADLO: Nejaky zdravotni testy? Ataxie apod, u mamy a taty jsou?
    LETTADLO
    LETTADLO --- ---
    táta máma a děti :)
    LETTADLO
    LETTADLO --- ---


    ZELCA
    ZELCA --- ---
    Ahoj, máte někdo staroanglickýho buldoka?
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    LA_PIOVRA: tato verze je mi výrazně milejší, než verze prasátkovských bulíků :)
    XLOBOX
    XLOBOX --- ---
    KACJU: LA_PIOVRA: Tyjo super zdík za info, nedávno jsem kvůli tomu psal na francouzský zastupitelství v psychu kvůli článkům co kolují po netu a samo žádná odpověď. ..
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    JULYZ: urcite neni nahodna souvislost, ze Pakistan byl soucasti Britskeho Radze jen patrne ze diky izolovanosti a prdeni na FCI/vystavy tam neprobehl tlak na klabonostovitost.
    Jinak dle snavby tela mi prijde, ze tam, k nim prikrizili, at uz umyslne nebo samovolne, klasickeho parijskeho psa, coz myslim nemusi byt na skodu:
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    LA_PIOVRA: tak nejak si predstavujem že bulíci pôvodne vyzerali :o)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Bullterieri z Pakistanu






    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    KOMTESSA: presne, ty kategorie jsou smesny samy od sebe, na druhou jsou smesny podle toho, jak jsou rozdeleny a pojmenovany a na treti tim, jaky v jsou plemena a zejmena tim, ze i kdybych na tuhle pitominu pristoupil, tak plemena, ktery opravdu muzou bejt potencialne nebezpecny tam nejsou (napadaji me treba i nektery plemena francouzskeho puvodu:)

    Jak takova picovina muze vzniknout? Sociologum a spol. je tenhle mechanismus znamej uz dlouho a existuje k nemu obsahla litaratura:
    Moral panic - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Moral_panic

    Mimochodem podobny prepisy meli do nedavna v Italii, ale plemen podrobenejch restrikci bylo asi 90 a mezi nima treba i welsh corgi (sic!).
    KOMTESSA
    KOMTESSA --- ---
    LA_PIOVRA: díky za vyčerpávající info. Furt mi hlava nebere, jak někde mohou vůbec tohle vymyslet :)

    vůbec kategorie útoční a obranní psi je fakt více než směšná
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    KACJU: pokud myslis krizence/bez PP bullu, tak ti automaticky spadaji v pripade, ze vypadaji "bulloidne" do ty prvni kategorie, je to tak.
    Tyve, predstava, ze mam treba nemocnyho/poranenyho psa a nejakej picus resi papiry/vycvik/kastraci etc., tak by mi jeblo.
    KACJU
    KACJU --- ---
    LA_PIOVRA: kategorie jsou 3 zapomel(a) si na Krizence a to sou ti nejnebezpecnejsi :(. Do verejne dopravy nesmi zadny vetsi pes, pouze ty v krabici.
    Jinak uplne souhlas se vsim.
    Ziju v Reims s krizencem pita a stafa a jeste mam krizence podobny jako ma LA_PIOVRA. Problemy zadny jen hodne malo kdy lidi upozorni ze pes nema kosik, ale to je tak vsechno.
    Hraju si tu na turistu, protoze nemam potrebne nalezitosti jako je kastrace, vycvik, psychotesty atd. a prochazi to.
    Jedinej problem byl u veterinare, ale to byl blbec uz od pohledu. Misto aby resil zdravotni stav psa tak resil papiry od psa a vycvik :(.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    LA_PIOVRA: psi, ktery jsou predmetem restrikce jsou rozdeleny do dvou (naprosto nesmyslnych, cimz je podtrzena nesmyslnost cely tyhle restrikce psich plemen) kategorii.
    1. utocni psi
    2. obranni psi

    V pripade, ze mas stafbulku, tak je to tak, ze pokud ji mas s PP, spada do kategorie 2., coz je ta min prisna - s pejskem muzes do verejnych budov, pokud tam neni generalne zakazan pristup pejskum a do verejne dopravy (nevim jak je to s verejnou dopravou obecne, ja jezil jen vlakem a RER (obdoba S-Bahnu) etc. Mam pocit, ze do busu smi jen pes v tasce.
    Obe kategorie musi mit venku voditko a kosik - viz. dale. Psi kategorie 1. musi byt kastrovani.

    Na psy obou kategorii musis splnit predepsane povinnosti (souhlas samospravy tam, kde mas pobyt, cistej tr. rejstrik, vek nad 18, absolvovani vycviku...), proto jak uz tu padlo, bych se vzdy sebeklasifikoval jako turista/navstevnik, ne nekdo, kdo v miste zije. Na turistu se tyhle pravidla neuplatnujou.

    Celou nesmyslnost predpisu vyborne podtrhuje, ze jsem sice nevidel treba stafbulika, co by nemiloval lidi a nechtel by je umazlit k smrti, ale plemena na nejen lidi potencialne (velmi) ostra jako je BOM, NO nebo pastevecky psy muzes mit zcela bez omezeni.
    V praxi to vypada tak, ze kluci z periferie v teplakach s kapucama, co by v CR prostredi meli bull psy, chodej s malinakama nebo holandakama s vytloukacima nahubkama a pulmetrovejch voditkach.

    Stran osobni zkusenosti:
    Vyskytoval jsem se prakticky jen v 15. a 16. obvodu, coz jsou drahy parizsky ctvrti. Venku je povinnost mit psa na voditku, v praxi se na to ale prdi, je bezny, ze se pejskari (kterejch je min nez v Praze, ale nijak vzacni nejsou) varujou, ze nekde jsou policajti a picujou kvuli voditkum. Celkove uroven respektu k policii neni velka:)
    Po chodniku chodi 99% psu na voditku, ale imho je to spis tim, ze by samovolne vchazeli do silnice, nez z nejake ucty k zakonu.
    Jsou parky, kam je vstup s pejsky zakazanej generalne, ale prevazuji ty, kam clovek se psem muze, navic jsou to stejne ty hezci.
    Ve verejny doprave je povinnost mit psa na voditku a s nahubkem, ale i na tohle se prdi. Ja jsem zvyklej mit v takovy situaci psa nahubek a pruvodci ve vlaku z toho byl prekvapenej a ptal se, zda je Lila lidozrava.
    Psi jsou uplne stejny jako vsude jinde, nekteri hravi, nekteri netecni, nekteri oblezni, nekteri prudici.
    Subjektivni dojem je, ze v prumeru mene poslouchaji nez v Praze, ale je mezi nimi mene potizistu.
    Prevazuji psi mensi, vetsina vetsich psu jsou retrivri. Je vyrazne min vorechu nez psu "odrudovych".
    Lide se psy nemaji problem, naprosta vetsina si jich nevsima, coz nasi fence vyhovuje, ona si zas nevsima jich. Pokud se nekdo psa boji, tak orientalci, na druhou stranu je mezi nimi dost pejskaru. Nejposlusnejsi psy meli arabove. Nikdy jsem nevidel cloveka cerne pleti se psem.
    Byl jsem velmi rad, ze Lila vubec neresi bezce, mit psa, co je honi/vystekava, tak bych si to asi hodil, byli vsude:)

    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    KOMTESSA: ok, pokusim se, bud dnes dopo pokud to zvladnu nebo nekdy tesne po vikendu:)
    KOMTESSA
    KOMTESSA --- ---
    LA_PIOVRA: sem s tím, myslím, že bude zajímat i ostatní kdo má nějakýho bulla :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam