• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GUMAGUARANGAZOVANE UMENI / umeni vs. politika a společnost --- aktivismus, propaganda, kritika, subverze NOVÉ: 666
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    S_TEJK: podpora pussy riot v cine...

    NOIK
    NOIK --- ---
    GUMAGUAR: moje vysněný zaměstnání
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    ... ještě ke kauze Pussy Riot :p

    S_TEJK
    S_TEJK --- ---
    Nápis na stěně DOXu



    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    Obsah neveřejného auditu Dopravního podniku Praha — Reportéři ČT: 20. 8. 2012 — iVysílání — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/212452801240033/obsah/215165-obsah-neverejneho-auditu-dopravniho-podniku-praha/
    GUMAGUAR
    GUMAGUAR --- ---
    S_TEJK
    S_TEJK --- ---
    Skupina Pussy Riot představila nový singl. Je znovu namířený proti Putinovi | zpravy.ihned.cz - Svět
    http://zpravy.ihned.cz/svet-rusko/c1-57096390-skupina-pussy-riot-predstavila-novy-singl-je-znovu-namireny-proti-putinovi
    JAKUBV
    JAKUBV --- ---
    AYOS: ok, nechme toho... nechci mluvit ani o americe, ani o fašistické povaze liberálních demokracií, to by bylo na dlouho. šlo mi na začátku spíš o to (a asi jsem to špatně formuloval), že případ MK je povahou blíž spíše PR než těm burgerům. a oběma je vzdálen tím, že nebyl mediálně sledován

    a určitě, jsem nevzdělanej, musím si toho přečíst hodně a hodně se učit.)
    JAKUBV
    JAKUBV --- ---
    AYOS: ad McD: já to chápu, mne jen překvapil ten evropský soud a ta relativně nízká pokuta

    ad USA: ale já netvrdím, že je USA rájem na zemi. já říkám, že je nějakým ideálům právního státu a lidských práv mnohem blíže než rusko... o těch jménech, pravda, toho tolik nevím (resp. toho prvního neznám vůbec) a nemám teď čas nic načítat. a daly by se vytáhnout další věci - třeba soukromé věznice, pořád si stojím ale za tou druhou větou


    AKONTRA: rozhodně je nahoře, rozhodně bych nemluvil o postoji "vládnoucí garnitury." pokud to s tím tuniskem takhle bylo, je to špatně, to je snad jasné. on se ale nikdo nezajímá ani o 99% ostatních případů v rusku, třeba o voinu. zas na druhou stranu je jasné, že zrovna my se budeme zajímat více o rusko. začal jsem ale na začátku trochu někde jinde, že

    Skupina Pussy Riot představila nový singl. Je znovu namířený proti Putinovi | zpravy.ihned.cz - Svět
    http://zpravy.ihned.cz/svet-rusko/c1-57096390-skupina-pussy-riot-predstavila-novy-singl-je-znovu-namireny-proti-putinovi
    -> nevím, to slovo "singl" mne nějak dostalo.)
    AKONTRA
    AKONTRA --- ---
    AKONTRA
    AKONTRA --- ---
    JAKUBV: no tak vzhledem k tomu, ze knize je stale predseda, min. zahranici i vicepremier tak je to porad dost persona, a ze kreje nekoho takoveho jako Kalousek, takze "jejich" je v poradku

    pravdu mas v tom, ze knize v tom ma jistou tradici, ale prave ze ta tradice je selektivni, pamatuju se napriklad jak jeho MZ vyslovene sralo pred rokem na Tunisko, kde zacali arabske revoluce, to byla prvni zeme, kde zacali strilet do demonstraci, a MZ se k tomu stavelo apaticky, nakonec podporilo tu revoluci snad jako posledni az po cele zapadni Evrope - jasna ostuda a jeden z dalsich dukazu jak vyberove pracuji, stat se neco takoveho nekde v Rusku tak se pretrhnou samou aktivitou

    zajimava pointa v tom Tunisku mohly byt i konexe mezi schlechtickymi rody, viz Saudska Arabie, ktera usilovne pracovalo na tom, aby tyhle vzpoury utlumila
    ZOOEY
    ZOOEY --- ---
    HIGHLIFE: jako diskusni tema zajimavy kazdopadne. co se tyce 'umelcu' jako takovych a jak to funguje a jak by melo nemam relevantni zkusenost, jen zkusenosti vlastni a dalsich grafickych designeru.

    nakonec neni nezajimava ani diskuse se zamestnanci tech instituci, jejichz rukama prochazeji ty casto podhodnocene honorare za jednorazovou akci. i tak byvaji ty honorare za x dni prace casto na urovni jejich mesicniho prijmu, coz jiste taky potesi. to slouceni zamestnancs GD - mea culpa. 'kulturni producent'... .-)
    HIGHLIFE
    HIGHLIFE --- ---
    ZOOEY: tak řeč je o nezaplacených "kulturních producentech" - myslím, že do téhle kategorie grafičtí designeři také spadají.

    Jasně že je externí, mluví se tu o externích spolupracovnících ... - "Své zaměstnance přitom oceňujete stejně jako všechny ostatní, kteří se na výstavě či projektu podílí (grafické designéry, kustody, veškeré externí služby atd.)". Jako popravdě je to jen příklad, když jsme to psali, prostě jsem si vzpomněla na to, co říkal PB a nikdo ze zkušenějších aktérů umělecké scény proti tomu nic nenamítal. Mohl tam být ale kdokoliv, třeba překladatel, který je externí, ale zaplacený je vždycky (moje zkušenost). Jestli jsou na tom grafičtí designeři stejně nebo podobně jako umělci, tak je to kiks a nemůžu než říct, že je to poučení pro příště....nerada bych stavěla umělce proti grafikům, měli bychom být na stejné lodi.
    ZOOEY
    ZOOEY --- ---
    S_TEJK: jasne, ok
    HIGHLIFE: v tom pripade - je pro tu vec prinosne generalizovat zrovna na zaklade informace od tohoto pomerne specifickeho grafickeho designera? jen ze to neni uplne reprezentativni vzorek, aby se na zaklade jeho pohledu dalo neco takovyho rict? respektive pokud se clovek zastituje nazorem jakehokoli jedineho cloveka, ('informace pochazi od PB'), je to vzdycky trochu, hm. nehlede na to, ze ani on nejspis neni zamestnancem kulturnich instituci, ale na volne noze, coz uz je technicka zalezitost. jinak mne to z te vyzvy jasne tak uplne neni bez ohledu na to, jestli a do jake miry souhlasim nebo nesouhlasim. jedine, co vzdy bezpecne zaznamenam, je argumentace pomoci grafickych designeru .-] nic.
    S_TEJK
    S_TEJK --- ---
    ZOOEY: netusim, dal sem to sem, ze by to mohlo zajimat vic lidi, detaily neznam
    HIGHLIFE
    HIGHLIFE --- ---
    ZOOEY: to není urban mýtus, informace pochází od Petra Bosáka, který mi tvrdil z vlastní zkušenosti (často dělal katalogy k výstavám), že grafický designer zaplacen bývá, zatímco umělec nikoliv. jinak si myslím, že je z výzvy jasné, že pokud zaplacen není, tak je to stejný problém.
    ZOOEY
    ZOOEY --- ---
    S_TEJK: odkud pochazi ten urban mytus, ze kulturni instituce nejak zvlast chteji (adekvatne) hodnotit nota bene graficke designery, viz treti odstavec? probehlo to uz v jinych diskusich k tematu. graf designeri jsou pro instituce velmi casto taky dodavatele zvenci.* mozna to neni ten nejrelevantnejsi bod, ale rozhodne graficke designery pusobici v kulturnim sektoru nepotesi tento zpusob objektove argumentace. plus neni to moc strategicky .-] jasne ze se mluvi o 'zamestnancich', jak je zmineno, ale temi prave dotycna skupina casto neni

    * ostatne mnohe kulturni instituce specificky si 'inhouse' grafickeho designera nemohou uz vubec dovolit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam