• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LETTADLOSBĚR LYSOHLÁVEK mykologická poradna
    KAREN
    KAREN --- ---
    IXTREMIST: to jemi homeopatie ;P
    E2E4
    E2E4 --- ---
    SQELX: Ne. Precti si co jsem psal o par prispevku niz.
    SQELX
    SQELX --- ---
    Zdravim vas, tieto som nasiel vcera. Podla atlasu by to mala bit psilocybe semilianceata po cesky kopinatka. Aj v atlase je jedna fotka s takto cervenou nohou. Ale nejak z toho nemam dobry pocit. Po utrhnuti z nej vytekala cervena tekutina. Je to spravna hribika? Inak co tie nalavo, toho sa neviem dopatrat zatial.

    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KAREN: kdo si chce zapamatovat na celek život, stačí ty správný rozkousat na kašičku čerstvý. Tělo si to nějak spojí a vůní člověk pozná dycky. Píšu to sem každý rok. :-))
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KILLERD2D: to se nesmi sbirat vaclavky? nebo to je neco jinyho?
    KILLERD2D
    KILLERD2D --- ---
    oprava do 10 plodnic...mám to nějaký rozsekaný ten noťas.
    KILLERD2D
    KILLERD2D --- ---
    Nezapomínejme že do 1 plodnic u sebe je to pouze přestupek...více je trestný čin tak pozor :D
    KAREN
    KAREN --- ---
    "lesní" lysohlávky = štiplavá vůně jak u ředkviček. to je pro mě záruka, když si třeba u některý nejsem vzhledově/konzistencí úplně jistá...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    DACUBE: dulezity je, ze je v klidu jedla. a pak taky lysohlavka spada pod limcovkovite
    ANDYSS23
    ANDYSS23 --- ---
    Jinak si myslis jak už tady pár lidí zminovalo níže ,že každý by měl jít na sběr s nikým kdo to opravdu zná a ví co a jak ... dost děla je jíst u toho :) to jak smrdi a drnčí a vypadaji atd :D .. je pravda že tech druhu je dost ke spletení ale pak když už víš , tak se nepleteš :) Myslím si že ten kdo je u toho párkrát jedl tak má jasno :D :D :D :D Jinak byl jsem klasika na Jihlavsku v okolních lesích , nějaké tipy na místa někde jinde ? blíže phy? klido zpráva rád se taky podělím o místa . Sběru Zdar
    ANDYSS23
    ANDYSS23 --- ---
    Tak v tejdnu super ;) musim říct že jich bylo dost .. Ale i dost malé takže pondělí úterý by se chtělo vrátit :)







    ARK3R
    ARK3R --- ---
    joo ja to videl hned jak jsem to odeslal..zajimalo co to je..prisla mi dost kysela..sorry hosi..brzy nahodim neco chutnejsiho
    ENGUMAZ
    ENGUMAZ --- ---
    ARK3R: nepřijde ti náhodou, že se ptáš na tu samou píčovinu, jako kolega 8 postů pod tebou? čtete to vůbec tady, nebo jen nahazujete fotky hub, který velikostí odpovídají lysnám?
    MAUGLI7
    MAUGLI7 --- ---
    jsem pro přejmenování klubu na:SBĚR VŠEMOŽNÝCH HUB,JEN NE LYSOHLÁVEK
    KOSZLIK
    KOSZLIK --- ---
    ARK3R: úúú, vždyt je to nejaká mochomurka zelená :p
    ARK3R
    ARK3R --- ---
    Co rikate na toto pls?

    DACUBE
    DACUBE --- ---
    POOWL: límcovka měděnková. Mám takový pocit, že se tu tak 5x za sezonu objeví. Prý tam malý obsah psychoaktivních látek je, ale fakt minimální
    E2E4
    E2E4 --- ---
    CRUSHEER: jj, ale i tak - habitat je jen jeden znak - tamtéž můžou růst i prašivky (viz ostatně většina fotek prašivek tady)
    CRUSHEER
    CRUSHEER --- ---
    E2E4: Ja bych za sebe jako za zacatecnika, ktery se lesni typy naucil sbirat az letos, dodal, ze nejvic se mi na uvadenych lokalitach typu Jihlava nebo Brno osvedcilo hledat biotopy, ktere mely vlhkou zem, listnate stromy ci kere nad sebou a zaroven tam rostl plevel typu malin nebo kopriv - coz znaci, ze puda na tomto miste je plodna.
    Podobne jako na vetsine mistnich fotkach...
    [ POHULEX @ SBĚR LYSOHLÁVEK mykologická poradna ]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam