• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LETTADLOSBĚR LYSOHLÁVEK mykologická poradna
    _PLWI_
    _PLWI_ --- ---
    DAWYT: ani jedno nejsou lysohlavky, ale můžeš to prubnout, estli chceš.
    DAWYT
    DAWYT --- ---
    DYSTOPIK: no myslím, že obr. 1) a 2) jsou určitě jiné houby, 3) a 4) myslím, že stejný druh. Ale jestli to jsou lysiny to nevím.

    _PLWI_: Ok, sázel jsem na 4) obr., že by tam mohla nějaká být.

    Budu rád, když se někdo ještě vyjádří
    _PLWI_
    _PLWI_ --- ---
    DAWYT: ne
    FARGO
    FARGO --- ---
    Pozdrav od Blanska :)

    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    kopinatky z minulýho víkendu / šumava







    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    DAWYT: mě přijde, že tenhle typ, kterej lidi často zaměňujou má takovej tenší klobouk, než ty správný. Navíc z mejch zkušeností bejvá (za normálních podmínek) většinou vlhkej.
    DAWYT
    DAWYT --- ---
    Prosím zdejší odborníky o vyjádření, jsou toto lysohlávky? Dávám 4 fotky, roste nám to na skalce. Na 3 a 4 fotce se vyskytují stejné houbičky.

    1) 2) 3)

    4)
    ACCROCHE
    ACCROCHE --- ---
    NICETOMS: On už neleží sníh? Chystám se příští týden, spíše odpoledne, rychlovka na mých místech.
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    v bástru už jedna várka odrostla a uschla, a najdou se i novější skupinky na vlhčích místech.. ale zaměnitelných roste taky plno
    VELADA
    VELADA --- ---
    lesní proces u potoka koncem října na vysočině

    HUZWA
    HUZWA --- ---
    NICETOMS: kamos byl u Jindrichova a prej celkem dobry..
    NICETOMS
    NICETOMS --- ---
    Ahoj nebyl někdo v Jizerkách okolí Tanvaldu nebo Jablonce ? ? o víkend se chystáme prolézt sjezdovky...
    YOHNOUS
    YOHNOUS --- ---
    Zdravím, do okolí Soběšic teda radši až příští víkend? Mam to přes celou republiku, tak se musim rozhodnout, jestli zejtra, nebo až za tejdne. Díky. Y.
    KAREN
    KAREN --- ---
    _BENNY: v tech sobesicich to bylo jeste docela vlhky, ale spis moc teplo. ted se ochlazuje a snad se i nakejten mrazik postesti pristi tyden, a ted o vikendu snad i zaprsi. jinak budem asi o vikendu testovat pernstejnsko, tak jsem zvedava - zima tam byla uz festovni a proschly to snad nebude...
    ILIBOR
    ILIBOR --- ---
    Nedávno jsem byl na jednom "mojem" místě a nikde nic a navíc naházené dvě hromady nějakých větví, když jsem je odkryl tak pod nimi bylo malé houbičkové království. Tak mě napadá, že tam někdo ten růst notně podpořil, tak by mě zajímalo, jestli někdo nevíte jaké větve je nejvhodnější použít... A taky mám v plánu pár těch prorostlých větví odnést do jiného vhodného lesa...
    ANDYSS23
    ANDYSS23 --- ---
    FARGO: je to na 10000% jen je prostě nacucaná vodou ;)
    FARGO
    FARGO --- ---
    KHAARL: To nevylucuju, ale to, ze zmodra neni jev jenom u lysohlavek...to uz se tady myslim resilo
    KHAARL
    KHAARL --- ---
    Ale lysna to je..zmodrala hezky jak ostatní při sušení...
    FARGO
    FARGO --- ---
    _BENNY: To jsi asi nebyl v lese posledni dobou :)...na morave prselo docela dost a znamy rikali, ze rostou jak divy...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam