• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    KACIR
    KACIR --- ---
    Neměl jsem možnost porovnat s klasicky vařeným pivem příslušného typu...
    To samodomo je z polotovaru, mám za to, že to hlavní je v tom už hotový, ale nevím, neznám technologie, já jsem jen "uživatel"... :-)
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    kdyz ja si furt myslim, ze v malym se proste pivo varit neda, kdyz sme to delali ve skole, tak to dycky skoncilo tragicky
    KACIR
    KACIR --- ---
    O víkendu jsem okusil dvě pivečka z kamarádova domácího mikropivovaru - bavorskej ležák a irský černý (přesný názvy nevím) a musím říct, že velmi vážně přemýšlím, že napíšu Jéžiškovi o dáreček... :-)
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    kdyby jste nekdy nahodou patrali ;)
    http://pivni.info/mapa/
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    a Březňák je také výjimka.o)))
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    samozřejmě chutnaly....
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    KACIR: Protože Dětenice mi chutnali.o) víš, že i Weizenbier s Tebou ráda vypiju.o)
    KACIR
    KACIR --- ---
    MUFLONEK: Muflonku, hluboce se mýlíš, já Plzeň velmi rád, ale tu maj skoro všude, raději si dám jiné značky méně běžné. Ty jsi plzeňský fundamentalista proto, protože odmítáš jiné doporučované věci ochutnat. Když ochutnáš a řekneš, že to je hnusný, fajn, je to tvůj názor, který ti rozmlouvat nebudu. Překvapuje mě, že jsi neprskala v Dětenicích... :-))
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    BTW: Nejedete někdo 15. listopadu do Humpolce na vyhlášení nejlepších piv? .o)
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    BUKIN: Kacíř si zvykl.o) On Plzeň nemusí, a mě nazývá plzeňským teroristou.o)))) - protože nepiju Svijany.o) resp. se v hospodě vždy ptám po Plzni.o)

    KACIR
    KACIR --- ---
    BUKIN: Už ne, už jsem si zvyk :-)
    BUKIN
    BUKIN --- ---
    KACIR: A že se plzeň jmenuje Pilsner Urquell tě nesere? :-)
    FRANCIMOR
    FRANCIMOR --- ---
    HERRICH: slo by to nak poslat na dobirku do Australie?Ono to preci jenom nakou tu korunu stoji posilat neco na druhou stranu zemekoule...down under :)
    Myslim ze kdyby se to poslalo v termovaku zmrazeny(daj se zivy kultury zmrazit'?) tak by to doslo tak akorat abych to zase soupnul do lednicky.
    kdybys to nak zjistil a dal mi vedet na kolik by to poslani prislo bylo by to super.
    co to vlastne mas za kulturu k dispozici?
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    ja bych za to kazdopadne nechtel nic, ale asi by to nestalo malo a buhvi jak dlouho by to cestovalo aby poceste nezdegenerovaly
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    daj se pouzit kazdopadne....akorat je musis poradne proprat, dela se to tak, ze nechas tyct praminek vody do nadoby s kvasnicema.......ty lezej na dne

    pilsner je druh sladu a piva z nej vyrobenyho, nejedna se vylozene o Urquelle
    FRANCIMOR
    FRANCIMOR --- ---
    HERRICH: ty jo tak jsem se ptal v pivnim shopu tady u Melbourne a maj tam zivy kvasnice v lednici.Mezi jinymi i Budejvocky a ceskej Pilsner za 16 dolacu takovej malej kontajner.Prej se to da rozdelit na tri dily a pouzit na tri procesy.Mam barel na 23-25 litru.Zajimalo by me zda se zivy kvasnice daji znovupouzit.Bohuzel ted tu zacina leto a nemam zadnej sklep takze experimenty se spodnim kvasenim nechavam na zimu a dnes budu deñlat pilsner se svrchnim kvasenim a susenejma kvasnicema (ja vim ze to nebude pravej pilsner)
    myslis ze by se dali ty kvasnice u vas z pivovaru nak poslat aby prezily?treba v termovaku.... i kdyz by me to vyslo asi stejne draho :( 16 dolaru je docela hodne za tak malou porci.kolik kvasnice stoji v cechach?
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    je to jejich vynalez........
    KACIR
    KACIR --- ---
    HERRICH: Pokud je to náchodskej Weizenbier, tak ten m i chutná dost a sere mě jen ten skopčáckej název :-)))
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    jojo dětenické pivo je mnam.o)
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    AXUOH: to je podle starejch pojmu, ktery uz neska jsou imho uplne mimo, protoze svrchni kvaseni se temer nepouziva a dneska to jesi je svrchne nebo spodne na tom nic nemeni, hlavni je aby melo obsah zivy kultury;)

    weisse bier je predevsim z psenice, to je ten hlavni rozdil a proto se tam pouziva svrchni kvaseni, kazdopadne doporucuju abyste to ochutnali a pak uz nebudete chtit, teda aspon me weisse vubec nechutna......ma to dost divnej vocas
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam