• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    PRASOPES: Jsme v Corku, úplně na jihu.. takže tady jedou Murphy´s .. stejně budu chodit na budvara.. na ty jejich splašky fakt nemám chuť :D
    PRASOPES
    PRASOPES --- ---
    KINGFISHER: Jako to, že je tam Budvar celkem chápu ale Pramen??? Ti už tam můžou rovnou točit Holbu :D Jestli ste v Dublinu tak doporučuju Guiness muzeum ;)
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    PRASOPES: to ne :-) .. na budvara jsme narazili náhodou. prostě jsme bloudili centrem a: "hele, budvar !!" :-) .. a staráče nám řekli kluci, který nás zatáhli na ten Beer fest..
    PRASOPES
    PRASOPES --- ---
    JJ klidně po čuchu :D
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    no plánujem tady bejt rok, tak si asi budem muset zvyknout :-) .. btw. už víme kde točej budvar a staráče :-))) .. no jo, češi si prostě to svý najdou ...
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    PRASOPES: Aneb clovek si zvykne na vsechno..
    PRASOPES
    PRASOPES --- ---
    KINGFISHER: To je možná spíš tím, že seš zvyklej na něco jinýho, j si to sice taky myslím, že se to nedá srovnat s naším, ale vsadím se, že kdybys tam byl tak měsíc a pravidelně chodil na pivo tak změníš názor.
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    hh, dneska jsme přiletěli s kámošem do Irska, a už nás krajani zatáhli na Franciscan Well Easter beer festival.. http://www.franciscanwellbrewery.com/ .. Asi 30 druhů piva k ochutnání.. měl jsem akorát nějakej Weiss a kámoš nějakej Imperial stout (btw. fakt děsnej teda).. ten Weiss byl zase takovej limonádovej nahořklej.. jako nevim, to se s našima pivama vůbec nedá srovnávat...
    KACIR
    KACIR --- ---
    Včera jsem popíjel lahvovýho Weizna právě od Primátorů, proložil jsem na ochutnání jedním Schöfferhoferem, sice dobrým, ale Primátor je imho lepší :-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    no tak zrovna ho tady tedko dopíjím, erdinger...no, byl to trochu sok... to je proste kytkovy pivo..voni jako nejaky kytky, a ten ocas je taky takovej vonavej..kdyz se to pije, je to docela prijemny, ale jak rikam...dozvuk mě prekvapil...rekla bych , že rozhodne nepostrada "osobnost" a i kdyz s nemcema nemam velky zkuysenosti, rekla bych, že by bylo tezky si ho s nejakym jinym splest...
    kdovi, jak se to chova, kdyz by to clovek pil v hospode..mozna po druhym tretim by uz tu kytkovou chut tak nevnimal...
    je zvlastni a rozhodne tim nemyslim nic spatnyho, ale priste si zase radsi koupim Primatora. Koneckoncu ja jsem na pivo nácek a fakt cizi pivo jsem nejaky, ze bych z nej ulitla, fakt nepila.
    MIKEX
    MIKEX --- ---
    Erdinger a Paulener jsem si dával točenej ale nakonec stejně vždycky radši šáhnu po Franziskanerovi...
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    heh.. zapoměl jsem ještě na jednoho "lahváče" co mi zbyl v kumbále na ochutnávku z toho Německa :-)) ... je větší než ostatní, tak jsem si ho nevšiml, protože byl jinde .. :-)

    PRASOPES
    PRASOPES --- ---
    Tak včera jsem okusil zelený Starobrno. Chutná mě víc jak loni a vzhledem k tomu, že dneska mám poslední možnost v roce, degustace bude pokračovat na dalších litrech. Chuť naštěstí není nijak ovocná, ale ryze pivní. Je trochu víc hořký, ale na to že je to 13° je celkem vodová. Okusil jsem ale pouze v jedné hospodě takže nejsu moc objektivní
    LALINA
    LALINA --- ---
    KINGFISHER: jsou divny a delaj divny piva:-)

    nedavno jsem zakoupila pšeničnýho Erdingera, ale zatim ceka v lednici...potom povyprávím..
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    Tak teda ten Lowenbrau Oktoberfestovej... píše se na něm 6,1% alc a na první lok to neni moc znát.. pivo skoro bez bublinek, takže se pije docela dobře.. Chuťově připomíná pivo víc, než to předchozí co jsem koštoval, ale taky to neni žádná sláva.. Neni to nic výraznýho, takže to člověka fakt moc neosloví.. je to takový blátovitý, prostě slabota.. dávám 6/10 ... já nevim co to ti němci dělaj ..jestli tomu jejich pivu nějak nerozumim, nebo jsem zvyklej na to naše zlato.. nebo opravdu dělaj takovýhle divný piva..
    FESTER
    FESTER --- ---
    KINGFISHER: jo ?? to je snad este vetsi sracka nez emerickej budvajzr :)
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    FESTER: no, když jsme byli se střední školou (r.2000) v Řecku, tak jsme za něj byli rádi.. co se teda týče týhle Okotberfest edice, tak ještě nevim ...
    FESTER
    FESTER --- ---
    KINGFISHER: lowenbraun... jezis to je desna sracka
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    Dneska u mě doma probíhá poslední ochutnávka piv, který jsem si přivezl z Německa, když jsem tam byl na podzim se jen tak juknout na výlet..

    Zbyl Bischofshof a Lowenbrau (nějaká Oktoberfest edice).

    Momentálně mám otevřený Bischofshof. No.. dá se to.. Je to teda 12ka a vůně určitě neni typicky pivní. Chuť není nijak výrazná a v ústech moc dlouho nezůstává. Rozhodně to není typické pivo (jak ho známe z našich končin). Mám pocit, že tam přidali snad nějaké ovoce či co. Bublinek minimum, což dělá z tohoto piva takovou hořkou limonádu. Celkově bych dal asi 7/10. Není to propadák, ale ani žádný zázrak.

    V pozdějších hodinách až odezní to první pivo, tak otevřu Oktoberfest edici Lowenbraua.

    BATAILLE
    BATAILLE --- ---
    KACIR: Kromě jiných hospod to zelené velikonoční pivo točí nějaký čas i v oblíbeném Pivovarském klubu a musím uznat, že chutná docela dobře, i když ta výrazná zelená barva na sto procent nepochází jen z těch avizovaných bylinek...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam