• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    BRUN: fuck da gambrinus !!!
    :-)
    BRUN
    BRUN --- ---
    ha, zajimavy auditko.
    takze jednak doufam, ze je tady dostatek lidi patricich do klubu "fuck da gambrinus"

    dvak nevim, jestli vite, ale privatizace budvaru je na spadnuti... a kdo uhadne, kdo nasadil priblizne petkrat vyssi nabidku, nez je trzni cena pivovaru, vyhrava... ehm, neco proste vyhrava, ale musi si to sam koupit ;))
    ale zase tak vtipny to neni.
    KACIR
    KACIR --- ---
    Ve Strahovském klášterním pivovaru začíná První setkání českých sládků, budu průběžně informovat ... ;-)
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    KACIR: Nevím jak časté je podtáčení, ale asi docela časté je, že v pokročilejší hodinu přepíchnou sudy a točí něco levnějšího.
    KACIR
    KACIR --- ---
    SAMMAEL: Zaujala mě ta zmínka o podtáčení - jak časté to asi je...? Splést si Z s G asi není tak těžké, Z je sice o třídu - ale právě jen o třídu lepší než G, asi si někdy zkusím tzv. slepý test, co jsem schopnej rozeznat já, zázraky nečekám... :-)
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Článek z HN: "Heineken dobré pivovary neohrozí" - http://hn.ihned.cz/2-23592210-500000_d-82
    LULU33
    LULU33 --- ---
    DNES asi dalsi minuta za rozlite pivo...
    delam v hospode (v Dublinu) a nesla jsem tri piva na BEER GARDEN (venkovni kuracky prostor), no a nak me neposlechly litacky, ktere jdou jednou rukou fakra blbe otvirat...
    mno, kazdopadne to byla debylni Carlsberg shandy a dve 'normal' Carlsberg, tak to tak nezamrzi ze...;))
    - mi ten Carls neprijde - na to, ze 'K výrobě piva byla vyšlechtěna kvasinka Sacharomyces Carlsbergensis Hansen', az tak echtovni pivo teda...
    - uz jenom proto, ze je hodne presycene
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    HERRICH: studovanou devatenáctku? :-)
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    SAMMAEL: jako, studenou dvanactku, co vypije pivo za tri vteriny musim mt doma
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    KINGFISHER: Právě jsem se zamiloval :)
    CARODEJNICE
    CARODEJNICE --- ---
    Byli jste nekdo v nove udelane expozici v Plzni v Prazdroji? Cca mesic nova trasa? Co si o ni myslite?
    KACIR
    KACIR --- ---
    MIKEX: Jedním ze spolumajitelů je prý i Jiřina Bohdalová... Zajímavou úvahu na Pivním deníku http://www.pivnidenik.cz/clanek/3210/Jeste-jednou-Heineken-a-nas-maly-pivni-rybnicek.htm jste asi četli už všichni...
    MIKEX
    MIKEX --- ---
    Sem slyšel že Svijany se budou/se prodali někomu většímu... máte někdo něco nebo to je fáma, so si pamatuju z mojí návštěvy tak je vlastnil spolek asi 20 lidí a rozhodovali se jestli zvednou výrobu (modernizovat pivovar, zadlužit se, všechno překopat - kvalita a chuť ohrožena) a nebo se budou držet maxima za současných podmínek a jenom zdražovat (to bylo těch 6-7 let zpátky), se současným nárůstem popularity Svijan na tom možná něco bude...
    LALINA
    LALINA --- ---
    KACIR: g je sila zvyku...taky me dalo velkou praci se z toho dostat...
    brala jsem to tak, ze hlavne na cestach, když jsem nemela naladu experimentovat, tak gecko byla taková jistota...gecko a pochopitelne Plzen.

    jako lahvac po nejakym narocnejsim jidle jsem si kupovala G i ted, tam mi pripada porad docela dobry..ale dneska jsem ochutnala lahvacovýho Pardala (zacali ho u nas prodavat) a myslím, že je to jasny...
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Jasně lidi si zvykli, na pivo, kterého mužou vychlemtat i patnáct kousků a pak pomalu ani nenadýchají. Jen prdí, protože je to natlakované CO2.
    Což mimochodem jsem zjistil, že ani onen slavný objev Prazdroje - pivo z tanku - není všude stejný a někde je to dokonce i mírný bolehlav. Nevím jak je to možné.
    PRASOPES
    PRASOPES --- ---
    Co mě ale udivuje je to, že se v ČR roztáčí hlavně desítky. Všude v Evropě si zakládají hlavně na dvanáctkách. Já osobně si myslím, že desítky sou až moc vodový a dvanáctky zase už moc nahořklý. Proto dávám přednost jedenáctce.
    KACIR
    KACIR --- ---
    Průšvih je, že lidi si na vodový géčka zvykli a dobrý pivo nechtěj - příklad je tady u nás jeden bárek - tři čtvrtě roku tam točili vedle géčka i dobrou desítku Klášter, i když byl Klášter levnější, lidi kupovali o třídu horší G, takže Klášter byl pro neúspěch zrušen - jako na potvoru zrovna v době, kdy jsme se sem nastěhovali... :-(

    Na Heineken v Kutné Hoře a Březnu jsem zvědavej, přece (snad) nevysolili takový peníze jen proto, aby zničili konkurenci a měli kde blíž zákazníkovi vařit tu svou rudou hvězdu... Mimochodem, že se snažej zaujmout zákazníka něčím nezvyklým - Zeleným pivem - to mě přijde docela nadějný, krom toho, že to byl píárkovej tah dokonalej a psali o nich ve všech novinách, tak to byl úkrok z uniformity europiv... Jenže takový speciality můžou dělat image, ale hlavní obrat je z laciný eurodesítky...
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Nejde moc o vlastníka, spíš o vedení firmy. Když se nechají strhnout do víru "hodně piva za málo peněz", tak je to v prdeli, i kdyby to bylo ve vlastnictví STS Chvojkovice-Brod. Když chtějí vyrobit hodně piva v krátké době, tak to musí ošidit. A navíc pokud chtějí velké množství piva v jiné lokalitě než se nachází kmenový pivovar, tak je určitě jednodušší převézt na místo jednu dodávku etiket, než deset kamionů s pivem. Tak se pivo vyrobí z místních zdrojů. A protože se zrovna ozval i Pivovar B, že by v této lokalitě potřeboval větší množství "jejich" piva, tak se toho uvaří o trošku víc a rozleje se to do různých lahví.
    Chyba je ale především v zákaznících. A to nejeonom v těch s prominutím prasatech, co jsou schopný pít piva typu Ambrosia a Lahváč, ale i v těch, co si říkají pivaři a pochvalují si dobrý plzeňský Gambrinus i přesto, že se už leta vyrábí v Popovicích (...Nošovicích a kdo ví kde ještě) a kvalita jde dolů přímo sešupem. Gambrinus je jen příklad, který mě teď momentálně napadl. Je jich samozřejmě mnohem víc. Stela Artois vyráběná na Smíchově, apod.
    PRASOPES
    PRASOPES --- ---
    Ono je pravda, že je v Česku ještě spousta minipivovarů který vlastní sami Češi. Díky nim je jasný, že český pivo nevyhyne, což mě utěšuje. Nic to však nemění na tom, že jsme prodejný ku*vy a to se samozřejmě netýká jenom piv.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam