• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    EJCZKA
    EJCZKA --- ---
    FERDA_MRAVENEC: tak to gratulace!!
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    MIKEX: vim už kde dostanu staráče v lahvi, pak točenýho budvara a prej ještě někde plzeňská kuželka...

    guinness jsem ještě neměl a ani mě to nějak nezajímá.. má to totiž nesprávnou barvu.. fck
    _KROKOUSH_BLG_
    _KROKOUSH_BLG_ --- ---
    MIKEX: existuje dobrej guinness? :D ja to osobne nezvladal :)
    MIKEX
    MIKEX --- ---
    KINGFISHER: hledej, staráč/plzeň/budvar se dá najít točenej, ale spíš doporučuju řádně prozkoumávat jejich moky až přijedeš domů bude se ti stejskat po dobrým Guinnessu...
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    chjo.. jsem něco málo přes měsíc v irsku a stejská se mi... pořád tady točim dokola Tuborga s Amstelem (Fosters je taky dobrej, ale jenom v hospodě, ne z plechovky) a jako je to v pohodě, ale prostě to neni ono... prej tady někde prodávaj plzeň, tak si asi koupim pár kuželek.. já chci do klasický český hospody na klasický český pivo ! :'-(
    FERDA_MRAVENEC
    FERDA_MRAVENEC --- ---
    Tak musím konstatovat, že vlastní domácí pivko se vcelku vyvedlo...Má sice trošku více nahořklou koncovku, ale jinak je pitelné:-) má kalnější barvu, mírně chutná po kvasnicích...
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    se nekdo snazi vytvorit ceskej oktoberfest
    http://www.pivnifestivalpraha.cz/cs/index.shtml
    KACIR
    KACIR --- ---
    _KROKOUSH_BLG_: Jo táák, Klášter - no proti gustu, já ho považuju za velmi dobrý pivo, a nejsem sám, jejich jedenáctku už popátý zvolili členové Sdružení přátel piva Jedenáctkou roku... To, že ho točej v Hospodě U kláštera, je možná jen kvůli názvu, kdoví, jkou maj výtoč, když jsem tam byl naposledy před pár lety, popíjel jsem tam Kelta :-)
    _KROKOUSH_BLG_
    _KROKOUSH_BLG_ --- ---
    KACIR: jooo kdyz jsem skrz klaster chodil do skoly tak mi mozna oteviral, mozna uz vim byl fakt moc prijemnej....prave hned na zacatku belohorsky ulice je hospoda klaster a toci tam pivo klaster, to mi osobne nechutna
    KACIR
    KACIR --- ---
    _KROKOUSH_BLG_: Ne, pan Opasek je velmi příjemný pán, opat břevnovskýho kláštera. Pivovar na Břevnově možná někdy byl, nevím, ale v současnosti určitě není, tak nemůže vařit žádnej humus...
    _KROKOUSH_BLG_
    _KROKOUSH_BLG_ --- ---
    KACIR: a kdopak to¨?nejakej vrchni sladek ci co?
    KACIR
    KACIR --- ---
    _KROKOUSH_BLG_: To by se na tebe ctihodný pán Anastáz Opasek velmi zle zachmuřil, kdybys tě slyšel, žes ho obvinil z něčeho takového!
    _KROKOUSH_BLG_
    _KROKOUSH_BLG_ --- ---
    KACIR: brevnovsky klaster totiz vari peknej humus ;)
    KACIR
    KACIR --- ---
    Strahov vaří super pivo, doporučuju, ale ještě lepší než jantarový bylo jejich černý svatováclavský :-)
    A malá drobnost - s klášterem břevnovským nemá Strahov nic společnýho :-)
    _KROKOUSH_BLG_
    _KROKOUSH_BLG_ --- ---
    musim rict ze dneska jsem pil nejlepsi pivo co jsem kdy ochutnal, a to je v klasternim pivovaru na brevnove, konkretne ve strahovskym klastere...... Svaty norbert 13° jantarovy svetly. kdo nepil nepochopi :) dyztak www.klasterni-pivovar.cz
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    FESTER: Takto to sice nepojímám, ale pivo je to dobré. Jinak Debilla mívá občas v regálech zajímavé kousky. Kromě klasických bas s Klasikem, Gambáčem a podobným odpadem, právě mívá i jiná, ne uplně běžná piva.
    FESTER
    FESTER --- ---
    SAMMAEL: hlavne ze je to Primator :)
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Dneska jsem si chtěl v DeBille zakoupit Primátor Weizenbier, což bohužel neměli, ale zato měli Primátor Rytířský a to je také chutné.
    FERDA_MRAVENEC
    FERDA_MRAVENEC --- ---
    KACIR: zatím se to chová jak má...po osmi hodinách začaly kvasnice kvasit, uprostřed nádoby se začala dělat klasická pivní pěna....vychází z toho poměrně teplo...kvasinky jsou nějaké čilé:-) Zatím to nevydává žádný nasládlý pach, tak mám svůj "pivovar" v pokoji, kde mám standardní teplotu 21stupňů...jak to bude nesnesitelné, tak půjde pivovar do sklepa:-)

    Ve sklepě máme starou ledničku, tak to tam nechám dozrát.......
    KACIR
    KACIR --- ---
    FERDA... Zatím jsem to nezkoušel, ale jednou k tomu dojde, ale asi to bude chtít ledničku navíc :-)
    Pochlub se, jak to dopadlo. Ty to asi víš, ale co kdyby tu byl někdo neznalý, tak doporučím - domácím vařením se zabývá web www.homebrewing.cz
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam