• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    MILKOV
    MILKOV --- ---
    Tak jsem včera vyzkoušel ve Frankfurtu Graffenwalder Pils, a je dobrý, moc dobrý. Možná by ho nemuseli nechávat tak hluboko prokvasit (má 4,9% alkoholu), ale šmakuje zatraceně dobře.
    KACIR
    KACIR --- ---
    KINGFISHER: To mi připomíná historku o tom, kterak si z pivovaru v Martině nechali udělat rozbor svého piva. Výsledek zněl: Vaše koně jsou zdrávi... (nebo to bylo z Bytči? Šariši? No prostě předrevolučni Slovensko :-))
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    KACIR
    KACIR --- ---
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    LAYTEK: kdybych tam neviděl toho technaře nalevo, tak bych řekl že to je obyčejnej sklad za pivovarem..
    LAYTEK
    LAYTEK --- ---
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    Krabice vypitých lahváčů piva zvaného Pražský.. Original Czech Lager ze Smíchova.. foceno v jižním Irsku ..

    KACIR
    KACIR --- ---
    Doplnění: náchodský Weizenbier nezklamal, ve své kategorii druhý! Primátor Dark uspěl v tmavých pivech, celá zpráva je na www.svetpiva.cz

    Jo to jsou lepší výsledky než z tý Ameriky, zajímavý by bylo porovnat přihlášené pivovary, netuším, jestli se té americké soutěže Primátor účastnil...
    KACIR
    KACIR --- ---
    Souhlas s degustátory, neb 16 je vskutku exkluzivní...
    MILKOV
    MILKOV --- ---
    MILKOV: basička to spraví, mám ještě rozpitého svijanského Knížete a pár testovacích lahví z Hanušovic :-)
    UNSEEN
    UNSEEN --- ---
    MUFLONEK: no hurá, i když osobně radši kvasnicový.

    MILKOV: hele, ne že mi to tady všechno vykoupíš .o))
    MILKOV
    MILKOV --- ---
    Tak, zítra jedu z Tvrze přes Náchod :-)
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    Přišla mi tisková zpráva - kopíruji sem jejich pár prvních odstavců:

    Britský odborný časopis Beers of the World (Piva světa) vyhlásil vítězem druhého ročníku soutěže nejlepší piva světa v jedné ze čtyř hlavních kategorii, kategorii ležáků, pivo značky Primátor Exkluziv 16%, kterou vyrábí Pivovar Náchod, a.s. Vítězem v dalších hlavních kategoriích, kategorii piv typu Ale anglického typu byl vyhlášen belgický Tripel Karameliet. V kategorii piv typu stout/porter zvítězil anglický Rouge Shakespeare Stout a v kategorii pšeničných piv německý Kaltenberg König Ludwig Weissbier. Soutěže se zúčastnilo více než 250 značek ze stovky pivovarů z Evropy včetně Velké Británie, USA a Austrálie. Mezinárodní porota, složená z pivovarských odborníků a novinářů, degustovala anonymně vzorky ve třech kolech. Vybrala celkem 20 piv a právě náchodský Primátor Exkluziv 16% zaujal porotu vedle vytříbené chutě i barvou a dalšími vlastnostmi špičkového piva.
    BATAILLE
    BATAILLE --- ---
    Před nedávnem se tu probíralo pivo v plastovejch lahvích, tak se chci podělit s aktuálním zážitkem. Kamarád mi přivezl litrovku nefiltrovanýho Permona 12°, což je produkt Minipivovaru Lomnice. Musím říct, že mě velice příjemně překvapila nejen chuť piva (trochu hořčejší ocas, vyrovnaný plnou kvasnicovou květnatostí), ale i jeho kvalita - což znamená, že padly všechny předsudky, který jsem k plastu doposavad měl. Na litrovce navíc ještě líp vynikne decentní a vkusnej design etikety (což - přiznejme si - dělá taky dost). Jediná nevýhoda je, že má malou trvanlivost, to je ale u nefiltrovanejch piv samozřejmost; v tomhle případě to ale mínus není, protože alespoň u mě by se rozhodně nezkazilo...
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    BUKIN: Díky, šlo mi přibližný směr.
    BUKIN
    BUKIN --- ---
    MILKOV: Tak to asi vypadám natolik mladě, že nedali ani na zaškemrání (tj. na přímý dotaz: pivo máte?)...
    Ve Švédsku při drancování Systembolagetu (státní obchod s alkoholickými nápoji nad 3,5% vol.) po mně občanku taky chtěli...
    MILKOV
    MILKOV --- ---
    BUKIN: ČSA? Mají, ale nenabízejí, musíš zaškemrat :)
    BUKIN
    BUKIN --- ---
    HELOUN: Zlatej Heineken v KLM :-) Když jsem letěl do Švédska, tak jsme letěli nejdřív do Amstru s ČSA a tam nebylo pivo žádný!!! Takže v druhém letadle s KLM byl jeden vděčnej i za Heineken...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam