• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    KRYSTOFF
    KRYSTOFF --- ---
    dovolte abych se pripojil do diskuse:

    Ad Primator: myslim ze to byla predvanocni akce, tehdy je meli vsude, pak zmizely, nastesti jsme jeli na silvestra zrovna pres Nachod tak jsme tam nakoupily, predevsim vynikajici Weizenbier a pak ten English Pale Ale, ty silnejsi 16-21-24 uz moc nemusim

    Ad Zatec: podle me vynikajici, bohuzel ho nikde nemaj ani na cepu ani v lahvich. kdyz se vozi do Australie, tak nevim proc ne po Cechach.
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Máte tip kde v Praze se prodávají multipacky od Primátora? Když někde mají Primátora, tak samostatné lahve
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    KACIR: to je zlo.. úplně nesnášim tu tlačenici u baru, jak se tam každej cpe.. po pěti minutách (v lepšim případě) si konečně obědnám... no a za 15-20 minut znova... děsný..
    MIKEX
    MIKEX --- ---
    KINGFISHER: myslel sem to tak ze lidi obecne do hospod v Irsku chodej, ta vysoka cena je neodrazuje, je jasny ze by bylo lepsi kdyby bylo pifko levnejsi, rekl bych ze i u nas bys nasel dost lidi ktery si budou stezovat ze je skopek drahej (treba muj deda :-])
    Ale dost OT, kazdej at si pije podle sebe.
    KACIR
    KACIR --- ---
    KINGFISHER: Každej pije podle svýho, ale já natřískaný hopody nerad.

    FRANCIMOR: Žatec je podle mě dost slušnej, ochutnej...
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    ANDY_WARHOL: to neni o narvaný hospodě, to je o naprosto přetřískaný/přervaný hospodě kde postupuješ stylem: krok,5s nic, krok, 10s nic, krok, 10s nic atd atd až po pěti a více minutách těch 20m ujdeš.. demence na entou..

    jo whisku taky můžu, ale to je na mě moc silný pití, já si radši dám těch svejch deset piv a jsem spokojenej, ale abych za to nechal v hospodě 50E je totální zhovadilost..
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    KINGFISHER: v indickym vlaku sem teda problem dojit na zachod nikdy nemel, pokud nebylo plno, ale narvanou hospodu si dokazu zive predstavit

    ovsem ja se taky nekdy opijim, ale spis whiskou nebo necim takovym, pivo piju protoze mi chutna, kazdej den si davam aspon jedno, a prave ze vetsinou jenom jedno, maximalne tak tri, ted si chci doma uvarit nejaky na zpusob hogardna, to mam hodne rad, ale stejne nebudu pit furt, to mi dobre nedela
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    MIKEX: jo, jak to můžeš vědět že jsem jeden z mála? ty znáš stejný lidi který znám já a víš jakej maj názor? zvláštní.... (btw. většina z nich má stejnej názor jako já, makat hodinu kvůli dvěma pivům je dosti trapná záležitost..) ... to že hospody prosperujou vůbec nikoho nezajímá..

    DOOMBRINGER: ale hovno ostuda.. co jako? prostě nevyhazuju prachy oknem vole.. a přečti si příspěvek vejš.. je jasný, že pivo je pro ty anglány/iry za 1,5 je prostě lepší než za 5E... a letenka stojí hovno..

    ANDY_WARHOL: no já právě když už piju jakože kalba, tak vždycky minimálně 8... a makat půl dne kvůli tomu, abych si povyrazil? to radši zajdu do offlicencu, koupim dva sixpacky a dřepnu si u někoho na privátě v obejváku, dám si tam jointa (což si teda fakt v žádnym irskym podniku nedám), a dokonce si i pokecám (protože v 80% podniků řve muzika tak nahlas, že neni ani slyšet na 20cm: JDU NA HAJZL!!!) ...+ v pátek/sobotu jít 20m na hajzl 5 minut protože je všude víc lidí jak v indickym vlaku taky neni žádnej skvělej zážitek..
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    FRANCIMOR: No, zatecky nic moc.. Ale jako rozhodne lepsi, nez G10. Takze na australii urcite dobra volba..
    FRANCIMOR
    FRANCIMOR --- ---
    co pifko zatec?je dobry?
    nasel jsem tu v australii distributora,ale nikdy jsem to ho nechutnal
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    co se tyce piva tak me treba prekvapila ljublan, varej si tam pivo v hospodach, co sem ochutnal byo moc dobry, drazi je to tam nez u nas vseobecne v restauracich, ale na to sere pes, ja vetsinou stejne nedam vic jak dve tri pivka, takze me to nezrujnuje, piju ho jenom na chut
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    YGGDRASSIL: Takhle.. Taky jezdim chlastat do ciziny, ale ne z duvodu ze by nekde bylo draho.. Vidim to tak, ze Praha uz je okoukana..
    YGGDRASSIL
    YGGDRASSIL --- ---
    DOOMBRINGER: No, nejen polaci. Ty davy anglanu a iru, ktere jezdily minule roky chlastat do prahy a dneska jezdi jeste dal na vychod, tak se jim zjevne taky nechce platit pet ecek za pivo.. To uz je jen o ekonomickym rozhodnuti na zaklade pomeru cena/vnimana hodnota, kolik je clovek ochotnej dat za pivo..
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    KINGFISHER: Co se porad ohanis danema? Hledas jen berlicky.. Proste ses ceskej skrt a tim to konci..
    Taky sem ve spanelsku mohl pit za 0,68€ plechovku celkem dobryho piva v supermarketu, a ne za nej davat 4,5€ a vic v hospode..
    Me vadi platit palky za pivo v ramci dane zeme.. Kdyz vim, ze stejne pivo stoji v hospode vedle o 50% min..
    Lidi jako ty nam nedelaji v zahranici nejlepsi reklamu.. Sorry, ale jako ty se chovaji akurat polaci..
    FRANCIMOR
    FRANCIMOR --- ---
    jo jo zkousim si pifko varit sam tady,ale nic moc.Zkousel jsem to z plechovek s koncentratem+chmel+dextrosa..
    potkal jsem ale chlapka nedavno co si todeal z jecmene a je to fakt fajnsmekr.Znal i ruzny druhy ceskejch pif a mel zivy (nesuseny)kvasinky (nekolik druhu) v lednice.Pifko co jsem ochutnal bylo to nejlepsi co jsem za posledni dva roky tady v australii ochutnal.asi se stanu jeho zakem...
    MIKEX
    MIKEX --- ---
    KINGFISHER: ses asi jeden z mala komu to vadi, rek bych ze tady hospody docela prosperujou... az budes nekdy v dublinu tak nechod do provarenejch hospod v centru pivo tam stoji i vic nez 6e!!! to by te mozna polozilo...
    KACIR
    KACIR --- ---
    Info z První pivní tramvaje (Praha - Spořilov)
    Část mailu, co se chystá na nejbližší dny a týdny v Tramu, pořadí bude nahodilé, co se točí aktuálně a kolik toho v sudu je, vám vždy rádi odpoví na tel. do Tramu 272 763 658


    Vzal jsem toho mraky a to ještě mám naslíbeno pár Laskomin od Kocourů a IPA z Ječný od Martina Vávry z Piv. domu….

    Tagže mraky : Král Šumavy - 13° sv. 5,5% - Strakonice
    Žatecká Vánoční - 15° sv. 5,8% - Žatec
    Kvasar - teď nevím… - Černá Hora
    Šerák - 11° sv. 4,7% - Hanušovice
    Vánoční speciál - 13° polo - Krušovice
    7 kulí - 13° polo 5,5% - Benešov
    Konrád - 12° sv. 5,0% - Vratislavice
    Dačický - 14° sv. 6,0% - Lorec - K. Hora

    Určitě jste z toho ledacos pili, ale né v Tramu. Tam jsme kromě Sedmikulky neměli nic a tak to napravujeme…
    A pro velký úspěch jsem ještě zajistil Opátky a sice toho s bobkem a dalšího
    s pepřem, no a gdyš uš jeli takovou dálku z Asie až do Prahy, tak mi přibalili i 17° Vánočku a čerstvou nefiltrovanou 8° !!! kvasnici a na tu, na tu jsem opravdu zvědaf !!!

    Tagže ať už přijdete na mraky speciálů, či na naše pifka na stálo PU, Pardál a Quasnice-pschenice, tak jen doufám, že neodejdete „na mraky“

    J.
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    FESTER: no jo, ale tady je fór v tom, že irsko má pivo v evropě nejvíc daňově zatížený... takže to neni o tom, že si chtěj nahrabat, ale protože je na to vysokej tax.. je tady jeden pub, kde maj jugy ( http://en.wikipedia.org/wiki/Jug_(container)#Beer_jug ) ... prostě takovej džbán kde je akorát 3 pinty... (evropský pinty, tj 0,57 litru tušim) .. a cena je 9,50E .. to už se jakože dá, ale 4,50 za Heinekena, kterej chutná jako z plechovky je fakt kravina..
    KACIR
    KACIR --- ---
    Teď jsem si to přečet ještě jednou a už byl Budvar zmíněn... Nevěřím v prodejnost dopravou předraženýho piva, ať bude sebelepší, pivo neprodává kvalita, ale cena a reklama, pivních zmlsanců je minimum...
    KACIR
    KACIR --- ---
    Ta doprava na druhej konec světa je tak šíleně drahá, že to nevidím reálně. Snad jedině Budvar... Anebo - vím, že se opakuju - vařit si pivo z mladinovýho koncentrátu, ten na pivo českýho typu před časem nabízel Herold...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam