• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!

    PIVO: Kudy teče, tudy léčí...


    Pokud chcete sdělit, že je někde dobré/špatné pivo, uveďte i důvod, který vás k takovému závěru vede. Nahlédněte na rozcestník na nástěnce tohoto klubu, inspirujte se při hledání pivka dobrého, dodejte tipy vlastní...


    Kluby sžízněné:
    Nejen pivem živ je pivomilec, dopřejte si:
    [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ]
    Pivo na čerstvém vzduchu chutná nejlíp: [ PIVO NA ČISTÉM VZDUCHU - pivní zahrádky, pivní festivaly, nekuřácké hospody ]

    rozbalit záhlaví
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    KIKULINKA: tady se bavime o pivu
    KIKULINKA
    KIKULINKA --- ---
    RAGNAROK: vcera nebylo zbyti a i Krusina 12 byla pitelna
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    KACIR:

    Ano bylo to pivo z Litovele.
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    ANDY_WARHOL: pokud se nepletu tak do patentek delaji svatecni lezak, jantarovy lezak a cernou trinactku. Vsechno by melo byt s pridavkem kvasinek. Ja teda mel na mysli prave ten svatecni lezak..
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    bernardu s tim uzaverem je vic druhu, ale tohle pivo se jmenuje presne brernard jantarovy lezak s prisadou jemnych kvasnic - nepasterovano
    bylo prijemne

    nechal sem si k veceru v pivarskym dome natocit petku s psenicnym, vyborny pivo, bohuzel trochu drahy
    KACIR
    KACIR --- ---
    Dragoun - neni to pivo z Litovle vyráběně pro PLUS?
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Takovy jsem to byl zmlsany pivar. Posledni pulrok piju ale branik 12 a vobcas sem pil i Dragoun lezak (pravdepodobne konci). Dokonce jsem pil nedavno v nejaky hospe blejbrinus 12 a ani se mi nezved kufr. Jen tu Krusinu nemam odvahu vyzkouset.
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    ANDY_WARHOL: jj, bernard s patentnim uzaverem.. moc dobre pivecko, jedno take odpociva u mne v lednici :)
    NIA
    NIA --- ---
    ANDY_WARHOL: jestli je to s takovym tim "keramickym" spuntem, tak je vynikajici. trochu sladsi, pripomina mi nemecke nefiltrovane piva hodne.
    PIETY23
    PIETY23 --- ---
    ANDY_WARHOL: to je s tim 'starym' spuntem? -je hodne dobre -nebo teda pro me je vyladene tak akorat :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PISTA: hoegarden bych zrovna z toho tvyho seznamu vyhodil

    jinak cely je to samozrejme reklama, i kdyz mi jeden typek nedavno rikal ze se pokousel jim radit a jeho nazor prej nechteli, ale kdovi jak to myslel, bylo to po par pivkach, a nejspis to byla nejaka legrace :))))

    hraje se na notu, ktera u nas frci: sme cesi, kazdej druhej odbornik na pivo, tak kdyz se vybere par pivaru a oni pak ladej a ladej, tak to preci musi bejt dobry pivo, ale samozrejme je to nesmysl pro plebs. vubec se tim nenechavejte nachytat a pijte co vam chutna a na reklamu serte, kupovat pivo podle reklamy je stejnej nesmysl, jako kupovat cokoliv jinyho podle reklamy a ne podle parametru.

    jinak sem si dneska koupil jednu flasku nepasterovanyho bernarda s dodatkem jemnych kvasnic, tak sem zvedavej jak bude chutnat. zna jej nekdo ?
    PISTA
    PISTA --- ---
    SAMMAEL: No to je tezko rict... ja dal zas uvozovky ke znalcum, tim se to vlastne vyrovnava. Realne vzato, jestli znalci, liga nebo chlapi v reklame fungujou, tj. ze se to rentuje, tak jsou ty prizviska vlastne spravny. I kdyz uznavam, ze ty znalci sou trosku na vode, je to moc obecnej a veskrze pozitivni nazev pro regulerni pijaky...

    TOM_HOST: No dyt my mluvime o pivu. Pardal je pivo a zijeme v zemi, ktera se povazuje za pivni velmoc - bohuzel lidi, ktery pivo vychutnaj a rozumej mu je tu o nekolik radu min, nez lidi, ktery ho proste hodne vypijou (vychlastaj?).
    KACIR
    KACIR --- ---
    Pardál je dobrá odpověď na popularitu G10 a lepší než G a Staroprachem dohromady, ale nic moc to není. Nevím o nikom, kdo by patřil mezi pardáloladiče, ale vím, že nejen Bejček z Tramwaye si zkušební várku pochvaloval a později jím na pípě nahradil géčko...

    Ostravar a jejich baníkopivo míří někam jinam, je to silnější pivo, což na ochozy stadiónu nepatří, ale po zápase se tím baníkovec rychlejc zduní, ale někde jsem četl úvahu, že je to vlastně lehce upravená receptura Staropramen Milénium (dnes Granát)...
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    ja myslel ze je to auditko o pivu ne o reklame :)
    PIETY23
    PIETY23 --- ---
    branik pivo v kazdem pivu - a etiketa misto tetovani!
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    PISTA: To jsi špatně pochopil. Možná jsem tam měl dát uvozovky - "Pivo znalců", "Pivo Gambrinus ligy", "Pivo pro chlapy"...
    PISTA
    PISTA --- ---
    SAMMAEL: Hmm, v tom pripade sem asi nechodej "znalci", protoze sem si nevsim, ze by tu "ladeni Pardala" zanechalo nejakou pozitivni stopu. Holt je to moc staromodni, pit pivo kvuli tomu, jak chutna, a ne kvuli tomu, co ma na etikete...
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    SMIREK3: Jak to, že z toho nic nevytřískaj? Je to pivo znalců, tak to budeme chlemtat. Stejně jako Gambáč je přece to fotbalový pivo, Staropramen zase Chlapi v sobě...
    SMIREK3
    SMIREK3 --- ---
    SAMMAEL: Hmm, na tom neco bude. I kdyz proc by to cely staveli na tom ladeni, kdyz z toho pak nevytriskaj nic lepsiho? Hernajs, nebo prave proto...?
    PISTA
    PISTA --- ---
    Ostatne, tady uz to padlo, jestli se kdokoli potkal s nekym, kdo se ucastnil ladeni Pardala nebo jinejch takovejch piv. Pokud slo pri ladeni fakt o realny milovniky piva, tak by se o tom muselo nekde mluvit a dostaly by se ven i nejaky lepsi informace, nez jenom ty z etikety na flasce...
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    KIKULINKA: no to zajiste je :) ja jen ze to pivo si udela reklamu halvne tim jake je narozdil treba od pardala ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam