• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    KACIR
    KACIR --- ---
    RAGNAROK: No jasně, ustanovil, jako reklamní slogan dodneška dobrý, konec konců rychlost, s jakou se tehdy plzeň chytla (nejen) v Čechách, svědčí o dobrém šmaku tehdejší novinky jakožto i dobré reklamě... :-)
    Kdepak, kdyby bylo všechno pivo jen plzeňskýho typu, byl by člověk hodně ochuzenej, ale jasně, že každýmu se pšenka nezavděčí.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    to byl teda blbec, nebejt toho chlapka tak tu mame weizen misto gambace, to by bylo mnohem lepsi :)

    dneska sem si dal kvasar z pivovaru cerna hora, prijemne pivicko :)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    KACIR:

    Ja teda nevim, ale nakej plzenskej sladek v roce ~1900 ustanovil pravidla vareni piva: psenice na chleba, oves pro kone jen jecmen na pivo.
    Sem to cet ve strakoucich na naucny tabuly hned vedle staryho pivovaru (mimochodem se tam vari Dudak a uz se na nej moc tesim az tam pojedu)
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    KACIR: Píšu si do kalendáře :-)
    KACIR
    KACIR --- ---
    Malá reklama:

    Objevte svět piva - pšeničná piva 12.-14. června 2009

    Po hodně zajímavé a poměrně vydařené vánoční akci přichází Honza Kočka a Svět Piva - www.svetpiva.cz s letní pivní akcí - opět v hotelu Mandarin Oriental, opět za rozumné, hotelu fakt neodpovídající ceny. Téma a tedy i podávané pivo - pšenice, tedy weizen, wit, lambik...
    Informace hledejte na http://www.pivnidenik.cz/clanek/3835-Objevte-svet-piva-psenicna-piva/index.htm

    Pokud čas a okolnosti dovolí, potkáme se tam...
    PIETY23
    PIETY23 --- ---
    ANDY_WARHOL: singha mi taky chutnalo po changu bolela hlava..:/ tiger v pohode myslim ze to ma heineken indicka cobra taky fajn ani kobru jsem po nem nehodil
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    DOOMBRINGER: proste rika, ze se tu bavime o pivu a ne o chemickejch vyrobcich pivo nahrazujicich
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    HERRICH:
    ANDY_WARHOL:
    Nevim, co mate proti krusovicim. Je pravda, ze kvalita krusovic je neprimo umerna vzdalenosti hospody od pivovaru, ale takova dvanactecka, nebo rezane krusovicke je celkem prijemnej zazitek. Prijde mi, ze je to takovej predsudek, ze krusovice sou spatny.
    A jeste me celkem tankuje Imperialni (nebo jubilejni? uz nevim) lezak od krusovic. Ten ale jen v lahvi, nebo v plechu.
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    ANDY_WARHOL: Zkousel sem japonsky, indicky, bangladessky, cinsky. Vsechno dovoz a vezkrze humus. Nevim, jestli si neco lepsiho nechavaji pro sebe doma.
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    nebyli jste nekdo tento tyden v Olmiku na tom pivnim festivalu? Za chvili se tam hodlam rozjet, tak me zajima jak to tam vypada.
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    ja to neznam, vim akorat o japonsym koncernu Kirin, tam je zajimavy to ze delaj vsechno od vyroby lahve po finalni produkt
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    mimochodem, co treba piva asijska, co se tyce thajska tak mi nejvic chutnalo pivo sintha.

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja bych tady na slovo krusovice a jeho odvozeniny uvalil embargo
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    KIKULINKA: tady se bavime o pivu
    KIKULINKA
    KIKULINKA --- ---
    RAGNAROK: vcera nebylo zbyti a i Krusina 12 byla pitelna
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    KACIR:

    Ano bylo to pivo z Litovele.
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    ANDY_WARHOL: pokud se nepletu tak do patentek delaji svatecni lezak, jantarovy lezak a cernou trinactku. Vsechno by melo byt s pridavkem kvasinek. Ja teda mel na mysli prave ten svatecni lezak..
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    bernardu s tim uzaverem je vic druhu, ale tohle pivo se jmenuje presne brernard jantarovy lezak s prisadou jemnych kvasnic - nepasterovano
    bylo prijemne

    nechal sem si k veceru v pivarskym dome natocit petku s psenicnym, vyborny pivo, bohuzel trochu drahy
    KACIR
    KACIR --- ---
    Dragoun - neni to pivo z Litovle vyráběně pro PLUS?
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Takovy jsem to byl zmlsany pivar. Posledni pulrok piju ale branik 12 a vobcas sem pil i Dragoun lezak (pravdepodobne konci). Dokonce jsem pil nedavno v nejaky hospe blejbrinus 12 a ani se mi nezved kufr. Jen tu Krusinu nemam odvahu vyzkouset.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam