• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!

    PIVO: Kudy teče, tudy léčí...


    Pokud chcete sdělit, že je někde dobré/špatné pivo, uveďte i důvod, který vás k takovému závěru vede. Nahlédněte na rozcestník na nástěnce tohoto klubu, inspirujte se při hledání pivka dobrého, dodejte tipy vlastní...


    Kluby sžízněné:
    Nejen pivem živ je pivomilec, dopřejte si:
    [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ]
    Pivo na čerstvém vzduchu chutná nejlíp: [ PIVO NA ČISTÉM VZDUCHU - pivní zahrádky, pivní festivaly, nekuřácké hospody ]

    rozbalit záhlaví
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    AXUOH: Myslím že u sadu je prodávají a půjčujou i výčepní zařízení.
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    AXUOH: kdybys nesehnal, tak tady
    AXUOH
    AXUOH --- ---
    pls nevite, kde v praze sehnat takovej ten party soudek 5l nejakyho zajimavyho piva? treba svijany ho urcite delaj, akorat nevim, kam pro dej...

    dik za rady
    KACIR
    KACIR --- ---
    COLOMAN: Nízkorozpočtové? Jak to myslíš? Každopádně, na nástěnku to přidám, bo sklenice má zajímavý a o HOP Store pivovaru v paláci Myslbek jsem dosud neslyšel...
    KACIR
    KACIR --- ---
    BOTA01: Hodnocení jest ovlivněno vkusem degustátora, neb degustovat může kdokoli. Mě by hodně zajímalo hodnocení znalců, to by bylo hezký, kdyby šlo vyfiltrovat hodnocení od autorů "prověřených..." :-)
    Jo a Šerák je ňamka, v Praze na čepu v Amnézii...
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    pravdepodobne tototu budete znát: http://www.volny.cz/karlovopivo/xpr.html nizkorozpoctove pivovary v Prahe..
    --snad infoše sa zidu na doplnenie nastenky...
    BOTA01
    BOTA01 --- ---
    KACIR: No nevypada to spatne, ale hodnoceni Kozla 11° , je pro mne trochu zdeseni (a nizke hodnoceni Seraka taktez..to nebyli nikdy na Morave???)
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    KACIR: Jeste bys tam mohl prihodit Hospudku U Kudeje, Olomouc

    http://www.memorialmatejekudeje.cz/ (nejak jim to ted nejede)
    http://www.beerborec.cz/page.php?page=hosp_detail&pub_id=18366
    KACIR
    KACIR --- ---
    BIGG: Jo, tuhle smutnou zvěst už jsem někde čet, už jsem smazal tento pivovar i z nástěnky. Ale ještě vám tam zbyl Moritz, tak si není proč zoufat...
    BIGG
    BIGG --- ---
    Tak jsem zas po delší době zašel v Olomouci do Svatováclavského pivovaru a byl jsem upřímně zděšen. Že jim prý před nějakým časem odešel sládek a kvalita piva šla dolů jsem zaslechl, nicméně pořád bylo lepší, jak G9 apod. Ale že se celé přízemí pivovaru přeměnilo na hernu, to mě fakt dostalo - měděné kotle v přítmí blikajících automatů, to je přímo zločin.
    Nicméně po chvíli jsem pochopil, proč tam došlo k tam masivnímu odlivu zákazníků - na první pivo jsme na zahrádce čekali snad deset minut a být někde v okolí podnik, kde se točí něco rozumnějšího, tak už jsme odešli. Po chvíli dorazili zahraniční turisté a chtěli povečeřet. Že nikdo z obsluhy nevládl anglicky je smutné, ale prostě nejsou lidi.. Ale že nemají ani jeden jídelní lístek v angličtině, to je opět nejhrubší ignorance majitele. Tak se po chvíli zoufalého čtení českého jídelníčku zvedli a odešli...
    Jinak jejich weisbeer mě dost zklamal, kromě plátku citronu s ním neměl mnoho společného (nebo že bych byl tak zmlsaný Primátorem?). Tak jsme nakonec skončili u višňového piva, které tam taky bývalo lepší, nicméně v horkém letním večeru se pilo příjemně.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    no jestli to dostane do pazour kelner, tak to taky nebude zadna vyhra, ale co, me to lito nebude, i kdyby ten hnusnej heineken mel vsechny pivovary v cechach, tak bude dobre, uvarim si svoje a na ne hodim bobek, cim vic heinekenu tim vic malejch zajimavejch domacich a hospodskejch pivovaru a heineken se muze jit bodnout.
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    no dyk prave Hei na tom vydela tunu penez, protoze takhle lukrativni plac v praze neni moc k sehnani
    pokud jde o pivo, to je mi u prdele, sere me hajnekenova strategie a to tak ze hodne (a uz sem sprostej)
    KACIR
    KACIR --- ---
    HERRICH: Někde už jsem čet vizi, že Smíchovskej pivovar by po svém zrušení a přesunutí výroby někam do pryč byl skvělou lokalitou pro bytovou výstavbu... A na tom pivu už stejně není co zkazit...
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    tak holandani se chystaj prodavat (resp mam zpravy, ze uz k tomu doslo....hezky potaji, at je to pruhledny), asi uz je taky nebavime, ne ze bych starac nejak miloval, natoz oslavoval, ale nejak by me asi nemile neprekvapilo, kdyz se to zavre

    http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601085&sid=aecjR1v8.1P8
    http://pivni.info/news/4201-inbev-chce-prodat-staropramen.html

    SLAVNOSTNE ZDE PROHLASUJI, ze uz nepolknu nic co spada pod tohohle smejda (krucinal ja bych byl sprostej)
    KACIR
    KACIR --- ---
    Svět piva Honzy Kočky připravil na českém netu zatím neexistující databázi degustovaných piv: http://www.pivnidenik.cz/_dev/degustovana-piva/
    Zatím se jedná o beta verzi, ale už teď je to zajímavé čtení...
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    tak si panove prave pochutnavam na nove psenici od Harracha z Velmezu :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    KACIR: to je velkej cil, ale taky nerikam ze to budu delat hned, zacnu psenkou

    on se da koupit i mladinovej koncentrat kriek, mozna zkusim tohle s tim ze tam pridam cerstvy tresne

    na vareni od zakladu si stejne jeste netroufam ale asi to ani neni nutne, viz nase debata
    MXL
    MXL --- ---
    ...pro zajimavost-v poslednim cisle casaku Krkonose a Jizerske hory je dost interesantni rozhovor s chlapkem,ktery stejne jako jeho otec pracoval v puvodnim Vrchlabskem pivovaru a popisuje tam spoustu technologickych a logistickych detailu z minulosti...zkusim to nejak ziskat,okopcit a hodit to sem...

    ...jinak mne teda ten tresnovy Richard celkem dost chutnal, ale nemam moc srovnani s jinymi podobnymi pivy...
    KACIR
    KACIR --- ---
    Uvařit kriek je na začátek dost velkej cíl :-) Jinak v Kobylisich v restauraci Rodr mají lambik kriek od Lindemans, všechny lambiky tam maj do stovky. Zatim jsem tam ochutnal
    jen Faro, a to teda je zajímavá kyselá ňamka :-)
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    ENPE: U Richarda se klasicky davaji dve :) Radnice holt musi mit neco extra :D
    ENPE
    ENPE --- ---
    ANDY_WARHOL: Richarda jsem u radnice ochutnal a docela mě zklamal, chutnalo to jako klasickej ležák, do kterýho naleješ višňový mejdlo, ta příchuť byla hrozně chemická. Nejlepší na tom pivu byly ty čtyři višně na dně, ty byly dobrý.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    no ja ho zkusim vyrobit sam asi, ale musim sehnat dost tresni, taky mi neni jasny jak to presne udelat aby to jako kriek chutnalo, udelam to jako presnku svrchne kvasenou, a misto cukru bych tam pridal tresne, ale budu asi muset zapokusovat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam