• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!

    PIVO: Kudy teče, tudy léčí...


    Pokud chcete sdělit, že je někde dobré/špatné pivo, uveďte i důvod, který vás k takovému závěru vede. Nahlédněte na rozcestník na nástěnce tohoto klubu, inspirujte se při hledání pivka dobrého, dodejte tipy vlastní...


    Kluby sžízněné:
    Nejen pivem živ je pivomilec, dopřejte si:
    [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ]
    Pivo na čerstvém vzduchu chutná nejlíp: [ PIVO NA ČISTÉM VZDUCHU - pivní zahrádky, pivní festivaly, nekuřácké hospody ]

    rozbalit záhlaví
    KACIR
    KACIR --- ---
    ABRAHAM: Nástěnka aktualizována, další podněty vítány..
    KACIR
    KACIR --- ---
    ABRAHAM: Jo, Bigg poinformoval, já se k tý nástěnce ještě nedostal, ale dík za připomenutí. Potěšilo mě, že se opičej po Moritzovi a maj ten prostor nekuřáckej...
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    Kdo nezaregistroval, tak Svatovaclavsky pivovar v Olomouci zacal opet varit. Snad se brzy najde cas zajet na ochutnavku. Rovnez je mozne provest aktualizaci nastenky ;)

    http://pivni.info/minipivovary/753-vasek-je-zpet.html
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RURYRY: byl sem nekde v centru, v takovejch malejch ulickach, ono to tam neni moc velky, tak jako brno, mam pocit.
    ale kde to presne bylo a jak se to tam menovalo, to uz fakt nevim
    RURYRY
    RURYRY --- ---
    ABRAHAM: Pěknej výkon, neflákal ses!
    RURYRY
    RURYRY --- ---
    ANDY_WARHOL: Já znám jenom Kratochwil poblíž nádraží...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RURYRY: v lublane je spousta hospod kde vari svoje pivo, ja v jedne byla pivo bylo hodne dobry, ale to se do bezne distribuce nedostane
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    RURYRY: Mam prave za sebou cestovani po techto zemich, pricemz jsem ochutnal:
    Jelen, Lav, Premier, Pils Plus, BG (Srbsko)
    Niksicko, Nik (Cerna Hora)
    Peja (Kosovo)
    Tirana, Korca, Stela, Czech Pilsener, Norga, Kaon (Albanie)
    Skopsko, Zlaten Dab (Makedonie)

    Dale pak Soproni, Tuborg, Amstel, Efes, Lasko a Lowenbrau, na ktere jsem take narazil.

    Zajimaji me prave nazory, pokud je nekdo pil.

    Niksicko jsem mel tmave a je to jedno z tech nejlepsich co jsem tam pil. Lasko jsem mel jeden vecer z PETky, coz snad ani nema cenu hodnotit. Nicmene pil jsem i horsi behem teto cesty :)
    RURYRY
    RURYRY --- ---
    ABRAHAM: Asi je to trochu off topic, ale já to znám dobře ve Slovinsku, kde je trh rozdělenej mezi Union a Laško (Zlatorog) odhaduju 40:60. Union je téměř nepoživatelný na Laško se dá zvyknout, ale žádnej šlágr to není. Nejpodoběnšjí českým pivům je Union pils v lahvích 0,66, kterým místní pohrdají, protože je prý pro dělníky...

    V Sarajevu jsem před 9 lety ochutnal Sarajevsko a to bylo moc dobrý pití. Místní tvrdili, že tam býval český sládek.

    Nejznámější černohorské pivo je Nikšičko - což byla pro mne jediná záchrana v Paříži, kam jsem pro něj chodil k jugoslávskému řezníkovi.
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    Byl nekdo z vas v Albanii/Srbsku/Kosovu/Makedonii/Cerne Hore? Zajimaly by me nazory na tamni pivni produkci.
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    VOZKA: Ted zacali delat nejakou novou desitku, ktere rikaji Pašerák. Jeste jsem nezkousel, ale myslim ze by mohla byt fajn.
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    včera pegas ležák v merendě, nečekal jsem nic moc a byl jsem velmi příjemně překvapen
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    DOOMBRINGER: už jsem to tu psal, ale BACHA NA DESÍTKU :))
    RURYRY
    RURYRY --- ---
    DOOMBRINGER: souhlas
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    ANDY_WARHOL: jo, vim co tim myslis.. ale stejne uplne nesouhlasim.. ;-)

    ja si ted ujizdim na chodovaru - prezident a skalni lezak jsou naproste lahudky. a zlata jedenactka na zizen krasne bodne v horkem slunnem dni.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    DOOMBRINGER: to je prave ono, to neni pivo co prekvapuje, ja mam treba 12 klaster zarazenou do skatulky naprosto klasicke 12 ale presne tak jak ma chutnajici. Jako by to byla plzen pred tim nez ji zacali delat chemicky, jestli mi rozumis jak to myslim, proste klasika ale poctiva, navic je to oproti plzni asi o polovinu levnejsi pivo nez v supermarketu
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    ANDY_WARHOL: Zas takovej zazrak to neni. Ja nevim, co na nem vsichni vidi. U nas ve Varech ho toci v par hospodach, ted tady byl pivni festival na kterem byl taky (11°, kvasnicak, 13°) a teda jako nic moc.. Jako pitelne to bylo, ale zadna chut ktera by mne prekvapila se nekonala.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    by me zajimalo, proc ten klaster boduje na spodnich prickach vsech tabulek, kdyz je tak dobrej
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    MILHAUZ: U rokytky podle mě asi nejlepší točený svijany v praze. zrovna minutý týden jsme se tam u pivka v pohodě rozešli s přítelkyní:-DD


    RURYRY: U prašivky nejvíc hospoda :-DD miluji tyhle putiky:-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RURYRY: klaster je take moje oblibene pivo, co sem mel jen v lahvi, tak to se do tech koncin pujdu take podivat
    KACIR
    KACIR --- ---
    Český pivní festival i pro zmlsance: http://www.pivnidenik.cz/clanek/4263-Cesky-pivni-festival-stan-pivnich-nadsencu/index.htm

    a k tomu konkurence Zlejch časů: http://pivni.info/news/6065-zlej-plan-pro-krizovy-casy.html

    14.5. -30. 5. 2010 - Na čepu pivka ze 40 mini, mikro a pikopivovarů - z 27 píp ve třech lokálech Zlých časů (hlavní lokál, nový nekuřácký prostor a zahrádka)

    Krucinál, kdo to má stihnout???
    MILHAUZ
    MILHAUZ --- ---
    RURYRY: ja u rytire jeste nebyl, ale zanedloho se budu stehovat na letnou a zejmena na Klasterni pivnici se moc tesim!! klaster si ted casto kupuju i lahvovy, velmi osvezujici pivo!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam