• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    KACIR
    KACIR --- ---
    PET euro piva nemaj s původní značkou nic společnýho, jen u tý Nový Paky víte, že je to fakt Nová Paka, ty ostatní jsou Slovensko a snad i Maďarsko...
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    DEMONOFANARCHY: a to já si občas koupil lahváče, když začínaly jedenáctky, tak z nich byl nejlepší, ale asi holt pak nasadili na kvantitu a šlo to do kopru, naposled jsem ho měl asi v holeškách v mammutu u stěny a nebyl tak strašnej, ale hlava mě bolela, to je pravda, po pěti
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    KACIR: pravda, Servus bylo hodne srandovni demo piva:-))))
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    jen tak mimochodem, dle kolegy kterej jezdí makat do drinksu je zlatopramen v petce zlatej bažant, mě zlatopramen až tak neva, ale řikal sem si, že v tý petce je nějakej hnusnější
    KACIR
    KACIR --- ---
    ABRAHAM: No jo, ale v Praze se vyhnout géčku skoro nedá
    DEMONOFANARCHY: Kumburáka jsem v Bille ještě nepotkal, ale Valdštejn je dobré řešení. Brouček před nějakým rokem žízeň zahnal, neprohnal, nezaujal...
    MOUNTBATTEN: Tak zas mnohem lepší Zlatouš než Servus nebo jak se jmenovalo to rumunský papivo... :-D
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    no ja prave narazim jen na zlatouse, pripadne Klasik:-((
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    DEMONOFANARCHY: Kde to beres? Ja narazil akorat v Bille na Broucka a Valdstejna, ale prijde mi to temer nepozivatelny (kdo vi, co to vsechno absolvuje nez se to dostane v marketu do pultu). Se stocenym pivem do PETky nebo PETkovym pivem primo u zdroje nemam problem, ale k tem prodavanym v marketu jsem skepticky.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    K aktualnimu stavu domacich/venkovnich mejdanu holt musim priznat,ze do top se probojalo s poctem vypitych litru zlatous:-)
    KACIR
    KACIR --- ---
    Ještě k dostupnosti piv - regionální piva se dostávaj do módy, zlepšuje se zásobování, takže výběr piva už záleží hlavně na hospodskejch a štamgastech. Kde deset let točej jen G, asi nepřejdou zničehonic na Rohozec, protože by přišli o kšeft, protože G-závislák půjde jinam, ale zkusit něco dát za soutoč už takový riziko není - ale musí chtít to lidem nabídnout. Taky hosti si to můžou zkusit vydobýt u hospodskýho, ale to je běh na dlouhou trať.
    V Praze je natolik silná konkurence mezi hospodama, že se některé chtěj odlišit třeba šíří a proměnnou pestrostí sortimentu - viz třeba hospody sdružené do ALIANCE P.I.V....
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    KACIR: Ja s Geckem uz skoncil. Naposledy jsem mel 11° na Silvestra 2008, kdy jsem mel jeden lahvon abych ho vyzkousel. Od te doby se mu vyhybam jak cert krizi :) Prisun Starobrna se taky snazim minimalizovat - a celkem se dari :)

    A dik za anketu! Jsem zvedav na vysledky..
    KACIR
    KACIR --- ---
    A mý v poslední době nejčastější - domů kupuju nejčastějc Primátora a Klášter, točený v poslední době asi nejvíc Svijany, ale občas v nouzi i chemky, protože furt lepší točenej chembrinus než nic :-)

    Během července jsem popil něco Rebela, Rychtáře, Kácova a teď i Rakovníka a nutno říct, že slušné pivo se ještě sehnat dá. Například kolem Sázavy převládaly hospody s regionálním pivem aspoň na soutoči...
    KACIR
    KACIR --- ---
    Na nástěnku jsem dal anketu, jaké pivo že pijete v poslední době nejčastěji, tak se tam koukněte a zahlasujte, je to poměrně velký a nepřehledný, tak tím nechci zachlívovat záhlaví...

    Pokud budete mít někdo návrh na smysluplnou anketu, sem s ním...
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    U me je to za posledni pul rok:
    1. Vyškovské pivo (tocena 12, lahvova 11, semtam General)
    2. Poličské pivo (11 i 12, prevazne tocene)
    3. Poutník 12 nefiltrovane (pouze tocene)

    a v posledni dobe mi naskakalo i par lahvovych Chotebori 12
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    no já byl v lípě naposled než jí znovuotevřeli a to mi přišla 12 lepší, pak už sem měl jen 12 ve stánku na zbraslavi, takže to nemužu srovnávat
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    tak za mě poutník ležák nefiltr, rychtář natur, kout nefiltr
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    ABRAHAM: Boha, jak jsem mohl napsat "slisi"? :)
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    X_RATED_IDIOT: davam tomu 50 na 50. Mam na sobotu dve akce a jeste nevim jak mi to vyjde. Bud firemni party na chate, nebo vylet do Roznova a Kozlovic.

    Btw: pri teto diskuzi me napadl navrh na anketku. Zajimal by me kdo co pijeme (kazdy by si zatikl treba tak tri nejcastejsi znacky). Byla tu uz nejaka takova anketa?
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    paráda, počkám si na tvůj report, jedu tam až první tejden srpna :))
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    X_RATED_IDIOT: Chystam se tam pristi tyden, takze pokud tam budes driv, dej vedet.
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    V Brne je to stejny. Vsude Starobrno a Gecko. Tak tam nelezu a chodim do hospod kam jdu na pivo. Problem neni v tom, ze v tech hospodach je chemicka produkce, ale v tom, ze to vsichni vesele pijou, neznaji nic jineho a presto tvrdi, ze jsou to nejlepsi piva na svete. Pak si jednou daji neco jineho nez co znaji a maji na kazdem rohu a jsou hrozne mile prekvapeni nebo ohromeni. Nekolik takovych pripadu znam osobne.
    A hodne lidi naopak ty male pivovary povazuje za neco nedobreho. Slisi o pive Primator, reknou si ze to zni jako Klasik a zavrhnou to. Jsou holt krasne masirovani reklamou a bohuzel i v tech mistech, kde jsou regionalni pivovary lide chlemtaji euromoky. Prikladem muze byt treba Vyskov, kde tech hospod s nim na Vyskovsku vyrazne klesl. Mam pocit, ze nekdo psal i neco podobneho o Rakovniku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam