• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!

    PIVO: Kudy teče, tudy léčí...


    Pokud chcete sdělit, že je někde dobré/špatné pivo, uveďte i důvod, který vás k takovému závěru vede. Nahlédněte na rozcestník na nástěnce tohoto klubu, inspirujte se při hledání pivka dobrého, dodejte tipy vlastní...


    Kluby sžízněné:
    Nejen pivem živ je pivomilec, dopřejte si:
    [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ]
    Pivo na čerstvém vzduchu chutná nejlíp: [ PIVO NA ČISTÉM VZDUCHU - pivní zahrádky, pivní festivaly, nekuřácké hospody ]

    rozbalit záhlaví
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    FESTER: A z jakeho duvodu se meni technologie vareni piva pri vzajemnem "pozirani" pivovaru / podniku / korporaci?

    Po dlouhe dobe jsem jednu otevrel, jestli jako jsem opravdu jen nebyl moc zmlsany.. Furt ta sama sracka, citim tam pachut nevycistenych trubek z nonstopace 7. tridy.
    FESTER
    FESTER --- ---
    WILDENBURY_SQ: pochop ze plzen uz neni ceske pivo... a zacina shift na mezinarodni standart....
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    Jsem uz tak zmlsany, nebo mi prijde opravnene, ze lahvova plzen (kdysi me oblibene pivo pro svatecni prilezitost) nejde pit, jaky je to patok? Branik mi normalne chutna vic..
    KACIR
    KACIR --- ---
    X_RATED_IDIOT: Jo, černej Klášter už je minulostí, a to bylo taky dobrý pivo. KGB sice pořád vařej opravdový pivo, ale zmíněnou heinekenizací se v podstatě netajej...
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    tak dneska jsem si skočil pro basičku do speciálky a co jsem se nedozvěděl, chtěl sem rychtáře hejtman - polotmavej ležák a prej že mu dodavatel řikal, že už ho rychtář vařit nebude a že ani černý, že prej to budou vařit v černý hoře a že přesunou i něco jinýho, prostě se zdá, že KB svoje akvizice tak nějak heinekenizujou a to se tvářili tak uvědoměle
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    nojo já vim, už sem na to koukal, ale nějak mě nenapadlo jim psát, ale asi to udělám
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    X_RATED_IDIOT: http://www.pivovarpoutnik.cz/cz/kamnapivo.php
    Uvadi, ze se da koupit i v Praze. Tak si tam pisni a zeptej se kde ho sezenes.
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    nojo, to si mužu nechat poslat sběrkou od kolegů taky, ale sakra, proč to nejde nějak pružně, na rychtáře už krám mám (Kaňka, Zenklova 57, doporučuju, má to docela pestrý), ostatní jakž takž, ale ten poutník furt nic
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    X_RATED_IDIOT: Az pojedu do Prahy, muzu ti basu privezt :)
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    chtěl bych mít tvůj problém :))) takhle kde sehnat v praze poutníka v láhvích...
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    děkuju
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    Pivoobchod.cz | Váš dodavatel piva
    http://www.pivoobchod.cz/
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    nevim kde bych se obrátil s takovym dotazem. Nevíte kde se dají v praze koupit sudový Svijany?
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    X_RATED_IDIOT: Co dodat :]
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    btw: ještě k rožnovu, navštívili jsme pivní bar rožnovanka na náměstí. Na vývěsce stálo, že mají 27 druhů piva, točenýho cca 6, z toho 4x patoky z plzeňskýho spolku a pak černá hora 10 a kvasar, výběr byl poměrně jasnej, kvasar,
    DEMONOFANARCHY: /kvasar je dobry pivko/. Po kvasaru nás napadlo, že pít 14 v takovym vedru je sebevražda a že teda dáme něco v láhvi, na dotaz co maj v láhvi jsme se dozvěděli, že maj od 8 po 24, na upřesnění co máte v láhvi za 12 nám bylo řečeno: nó tak branik je dvanáctka a pak možná gambáč :)) takže jsme dali ještě kvasar a šli jsme
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    sakra ale ta pěna vypadá jak krví obarvená odpadní čistička, nic divnějšího jsem neviděl
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    Právě piju nový pokus Bernarda, višňové nealko, a musím říct, že na rozdíl od švestky mě to úplně neznechutilo a docela se to dá pít. Je to jako poměrně slušná málo sladká višňová limonáda s velmi slabou pivní příchutí, což mě osobně docela sedí. Jediné co mě odrazuje je, že strašně pění (vychlazené jsem ho měl dost) a pěna působí silně chemicky, přichytává se na stěnách sklenice a vůbec neopadá (na hladině opadá jen o něco pomaleji než normální pivo).

    Což mi připomíná, měl už někdo ten polotmavý Birell? Dá se to kvalitou srovnávat s Bernardem?
    KACIR
    KACIR --- ---
    Pivo Tambor v Praze: http://pivni.info/blok/6736-tambor-zabubnoval-v-praze.html
    Z vlastní zkušenosti Tambora doporučuju, jejich desítka je plnohodnotné dobré pivo, hospodu zatím neznám...
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    Vi nekdo neco vice o tomto?
    Prague Beer Museum
    http://www.facebook.com/BeerMuseum
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    KACIR: Jako jasne. Da se to tim omluvit. Proto jsem psal, ze to "trosku" nepochopim :) Nastesti ten 10. srpen neni tak daleko :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam