• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!

    PIVO: Kudy teče, tudy léčí...


    Pokud chcete sdělit, že je někde dobré/špatné pivo, uveďte i důvod, který vás k takovému závěru vede. Nahlédněte na rozcestník na nástěnce tohoto klubu, inspirujte se při hledání pivka dobrého, dodejte tipy vlastní...


    Kluby sžízněné:
    Nejen pivem živ je pivomilec, dopřejte si:
    [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ]
    Pivo na čerstvém vzduchu chutná nejlíp: [ PIVO NA ČISTÉM VZDUCHU - pivní zahrádky, pivní festivaly, nekuřácké hospody ]

    rozbalit záhlaví
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    KACIR: Ja mluvil prave o tech europivovarech. Vetsina mensich to uvadi i primo na lahvi, i kdyz vubec nemusi. Ale to ze Plzen by mela byt 11°, popr. Gecko 9° se nikde nedozvis.

    Me ted napada, jak je to vubec s Musketyrem? On byl puvodne 11°, ale ted to maji oznaceny tusim jako vycepni, takze by to melo spadat pod 10°.
    KACIR
    KACIR --- ---
    KACIR: Mě nejvíc na Plzni vadí, jak z ní dělaj něco extra, (a lidi jim to žerou) přitom je to jen lehce předražený slušný pivo :-)
    KACIR
    KACIR --- ---
    ABRAHAM: Ale jo, dozvíš, pivovary se s tím tak moc netajej, právě kromě Prazdroje. Hodnoty stupňovitosti a jednotek hořkosti řady piv se daj najít v pivních listech na http://www.aliancepiv.cz , ale zrovna od Prazdroje data stupňovitosti a hořkosti se oficiálně získat nepovedlo. Maj tam jen 4.4% alkoholu, protože to je ze zákona údaj povinnej. Pokud si ale pamatuju, má Plzeňský Prazdroj 11.6° a 46 jednotek hořkosti...
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    KOOFILTH: mi u toho vadi, jak se porad honosej nejakou klasickou vyrobou a stejne to delaj v CK jako kazdou jinou sragoru v plzni, pricemz ale uznavam, ze jsem uplne cumel, jak se to do mne schovavalo tenkrat u toho hrocha, je to nejpitelnejsi z piv z novy technologie, ale postarat se o nej stejnak musi umet
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    KACIR: Nic není jako dřív, nic není jak bejvávalo aneb diky pravni uprave se uz nikdy nedozvime o stupnovitosti nekterych piv :)

    KOOFILTH: Jinak uznavam, ze se obcas da sehnat dobre osetrena Plzen (predevsim z tanku), ale takovych mist je fakt hodne malo, kdyz si vemes v kolika hospodach se toci. Ale rozhodne za zazrak to pivo nepovazuju. Pro me je symbolem pitelneho horkeho lezaku predevsim Krakonos a Chotebor.
    KACIR
    KACIR --- ---
    ABRAHAM: V lidové tradici ano :-)
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    KOOFILTH: Plzen je 12? :]
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    KOOFILTH: Hezkypekne :))

    Hele musim ochutnat točenou, ale lahve / plechovky jsou hnusny jak prdel a nebyly, to je asi jediny, co k tomu muzu rict, dost me to prekvapilo.
    KOOFILTH
    KOOFILTH --- ---
    X_RATED_IDIOT: nevim nevim, po světě sem něco projel a hlavně vypil a řikám, že kdo tvrdí, že Plzeň 12 je zprofanované europivo, je blázen.
    nemluvim ted o plechovkách a lahváčích ale o mistrně natočeným viz. U Hrocha, U Tygra, U Kata atd.
    kurva dyt uz je to snad jedinej pitelnej hořkej ležák, co se vyrábí.....
    nejenom, že má brilantní hořkou chuť, ale hlavně mi de krásně do palice a i když vychlemstám deset kousků, tak mi je druhej den normálně a cejtim se jako očkovanej běloch a né jak negr po sudu vypitýho terpentýnu

    U Hrocha nám ho leje za 33 korun, což je příjemná cena, za ten zázrak.

    sorry ja sem musel alespon trochu bránit naše mléko starců i když si umim představit, jak mně zase roznesete na kopytech nějakejma kvasnicema, nebo nefiltrovanou chýní :)
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    včera měli v tramvai nějaký tmavý nakuřovaný pivo, jehož složitý jméno si nepamatuju, co chutnalo po uzenym:) Lahoda
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    v sídlištní putyce u hřiště na Tempu na lhotce (myslim, že se to menuje u krychle - podle hlavy provozovatele) přidali pípu, zatim na ní byl matuška amerika a chýně nefiltr, jak to bude pokračovat neví nikdo, ale na to, že to je hospoda u hřiště je to celkem progres. Jinak tam maj bernarda asi 10 a 12 a polotmavou 11
    KACIR
    KACIR --- ---
    V Dlouhé ulici vzniká hospoda Prague Beer Museum se 30 kohouty, pouze česká piva z malých pivovarů, za ceny v tom okolí nízké. Uvidíme. Otvírají v září, pro sympatizanty na Facebooku se točí zdarma už 7.9.:

    Prague Beer Museum Milý fanoušci.-JE ČAS NA PIVO ZDARMA!!Příští úterý,7.září(20:00-2:00),bude tajná, předběžná, předotvírací party(jen pro facebookový fanoušky)Pražského pivního muzea.Řekněte vašim kamarádům ať klikají na “to se mi líbí”, ať si to pivko dopřejí taky.Vaše jména budou na guest listu na dveřích.Těšíme se na vás!!


    Spíš si teda myslím, že to pivo zdarma bude jen jedno, zbytek za svoje, ale i tak, proč se tam nekouknout...
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    teď budu muset strávit delší čas na chalupě, takže počítám, že v sobotu dopoledne udělám nájezd do liblic, basa poutníka je jasná, ale pak se asi zbláznim, nějakýho koucoura taky musim vzít, možná něco z mnichova, asi tambora, no asi to bude náročný je tam toho moc :)
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    (já mám rychtáře, ale jen z láhve)
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    ale dyk jo, já to beru, kolikrát si člověk muže leda gratulovat když maj aspoň plzeň
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    X_RATED_IDIOT: právě jsem se vrátil z Lokálu... já beru normálně plzen nepiju...ale v lokálu to je jiná liga, sorry
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    BLEVAJZZ: já nevim, je to sice dobře udělaný, ale furt je to jen reklama na jedno z nejzprofanovanějších europiv, který imho nejni zas tak dobrý (jako nouzovka když neni PIVO to ujde)
    KRYSTOFF
    KRYSTOFF --- ---
    nevite prosim kde najit na webu prehled ceskych pivovaru podle vlastnika??
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    AFRAM: A to pravděpodobně nebyl nikdy na návštěvě u Habsburků :)
    AFRAM
    AFRAM --- ---
    Narazil jsem na tenhle zajimavy citat - snad se sem bude hodit:-)))


    Benjamin Franklin: „Pivo je živým důkazem toho, že Bůh chce, abychom byli šťastni.“
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    X_RATED_IDIOT: kromě G, kterej je nadesignovej tak že pění dost na to, aby se nadmírák dost dobře natočit nedal :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam