• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    MOUNTBATTEN: Nebylo to višňové náhodou Kocour?
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    Tak vcera v Kulovem blesku sem si dala visnaka (visnovy opat), rezany Rohozec 13ka a Primator weizen (u toho se dycky zaseknu:-))) )
    Prijemny podnik, skutecne. A ocenuji,zeje nekuracky, ovsem se zahradkou,toz my kuraci zas tak netrpime:-))
    A hermelin tam maji fakt dobry (jen ja mela smulu zas:-)))) )
    KACIR
    KACIR --- ---
    X_RATED_IDIOT: Spřízněný klub hermosexuální zde: [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ] aneb, co vše se k pivu hodí za laskominy. :-)
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    MOUNTBATTEN: slušný označení, nám zase řikaj pivní ipsanti :)
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    X_RATED_IDIOT: Nejspis prijedu taky..
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    KACIR: faakt? Dobra zprava, zrovna tam mirim
    (mirime. Hermosexualove:-))) )
    KACIR
    KACIR --- ---
    Pivo ROSEMARY - první pivo Aliance P.I.V.

    Skoro podpultová informace - pouze hospody sdružené do Aliance P.I.V. kolem Sv.Václava narazí malé ohlédnutí za létem - pšeničný ležák Rosemary - svrchně kvašené pšeničné pivo s rozmarýnem.

    Jsem na to poměrně zvědav :-)

    V současné době se navíc k zakládajícím pěti hospodám přidává příjemná hospoda Kulový blesk.
    KACIR
    KACIR --- ---
    KOOFILTH: No jo, ty na to jdeš logicky a matematickým zaokrouhlováním, pivovary se říděj logikou celníků.
    Dle hesla UTFG: http://ceskapiva.ic.cz/

    V celmích tablkách:
    Pilsner Urquell - ležák světlé pivo 11%
    Pilsner Urquell - výčepní pivo světlé 8%
    Gambrinus Premium - ležák světlé pivo 11%
    Gambrinus - výčepní světlé pivo 9%
    Gambrinus se sníženým obsahem cukrů - 7%


    Ty dvě desetiny stupně EPM u PU konzument nepozná, ale SAB ušetří na dani.

    Hlavně, jenom na stupních nezáleží...
    KOOFILTH
    KOOFILTH --- ---
    ABRAHAM: no 11,8 mi přijde dost dvanáctka....
    KRYSTOFF
    KRYSTOFF --- ---
    ABRAHAM: nekdy pisou stupnovitost na vyvozni plechovky, pokud se to vozi do civilizovanych zemich kde se to jeste musi uvadet (e.g. Rumunsko, Spanelsko). Takze Urquell=11,8°

    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    jedna z hlav. managerek krušovic je moje kamarádka tak přivezla na oslavu 5L soudky té jejich 12ky.... a nevím jestli se mi zkazila chuť...ale mně to normálně i chutnalo.. rozhodně lepší než gambrinus.... má už znova krásnou barvu a lehce hořká chuť..... fakt jsem čuměl. samozřejmě staronovový sládek je tam jen naoko.. ale pivo se změnilo.. určitě k lepšímu.
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    sponzorovat fotbalový hulváty

    LoL, hodne výstižné! Kvůli dementům s pivní zátkou na hlavě a dresem Sparta mam obcas chut piti piva bojkotovat a dam si vino :))
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    pravdu díš...
    KACIR
    KACIR --- ---
    X_RATED_IDIOT: PU je dražší jednak kvůli reklamě, jednak je to značka, která si to prostě může dovolit, protože ji všichni znaj. Že je Rychtář lepší, to ví jen pár lidí. Většina malejch pivovarů dělá lepší a levnější pivo než koncerny, nemaj z čeho platit drahou reklamu, sponzorovat fotbalový hulváty a podobně...
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    KACIR: Ja mluvil prave o tech europivovarech. Vetsina mensich to uvadi i primo na lahvi, i kdyz vubec nemusi. Ale to ze Plzen by mela byt 11°, popr. Gecko 9° se nikde nedozvis.

    Me ted napada, jak je to vubec s Musketyrem? On byl puvodne 11°, ale ted to maji oznaceny tusim jako vycepni, takze by to melo spadat pod 10°.
    KRYSTOFF
    KRYSTOFF --- ---
    no myslim ze se shodneme ze po Urquellu neboli hlawa
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    KACIR: to sem tim tak nějak chtěl říct... (s tim, že slušný jak kde a jak kdy) a taky moc nechápu, proč je tak nadražený, když ty suroviny jsou cca shodný jako řekněme s rychtářem (kde bych viděl větší vklad) a přitom co se tejká lahví, je rychtář cenově na polovině
    KACIR
    KACIR --- ---
    KACIR: Mě nejvíc na Plzni vadí, jak z ní dělaj něco extra, (a lidi jim to žerou) přitom je to jen lehce předražený slušný pivo :-)
    KACIR
    KACIR --- ---
    ABRAHAM: Ale jo, dozvíš, pivovary se s tím tak moc netajej, právě kromě Prazdroje. Hodnoty stupňovitosti a jednotek hořkosti řady piv se daj najít v pivních listech na http://www.aliancepiv.cz , ale zrovna od Prazdroje data stupňovitosti a hořkosti se oficiálně získat nepovedlo. Maj tam jen 4.4% alkoholu, protože to je ze zákona údaj povinnej. Pokud si ale pamatuju, má Plzeňský Prazdroj 11.6° a 46 jednotek hořkosti...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam