• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    DEMONOFANARCHY: luxus :]
    KACIR
    KACIR --- ---
    Na nástěnku dále přidány odkazy na nový přírůstek do ALIANCE P.I.V. - Klub malých pivovarů v Plzni, kterýžto doporučuju k návštěvě! Mimochodem, jediná hospoda v Plzni, která nemá stálý pivo na čepu.

    Taktéž přidán odkaz na Cestu pivního znalce - propagační to počin K-Brewery a také na pivní cestovku Czech Beer Tours, zaměřenou ale spíše na firemní klientelu...
    KACIR
    KACIR --- ---
    MILHAUZ: Přidáno, Svijanský Rytíř by neměl být opomenut, hospoda je to rozhodně lepší, než ta svijanská U Rokytky...
    MILHAUZ
    MILHAUZ --- ---
    KACIR: nastenka je supeeer! vsichni maji samozrejme sve oblibene hospody, ale je dobre to mit takhle sepsane.

    KACIR: ad letna - pro uplnost tam jeste chybi svijansky rytir http://restaurace-svijanskyrytir.wz.cz/ trochu zvlastni hospoda (zaviraji o vikendu), nikdy jsem tam nebyl, ale na nastence by mela byt
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    DEMONOFANARCHY: asi mesic mi lezelo na lince pivo z Lidlu, nazev to melo "Pivo". Kdo to vari jsem ani nikde nezjistil. Otec to koupil na hubeni/odhaneni vcel, ale i ony to odmitly bumbat, tak to skoncilo u me na stole. Den pred expirackou jsem to otevrel, napil se a za staleho michani vyleval do drezu :)
    KACIR
    KACIR --- ---
    Čerstvá zpráva z Baru Chýše: Na 27-28.12. jsme pro Vás připravili "pivní řadu" se stupňovitostí 13° az 16° a to: Jantar 13°, Tmavé 14°, unikátní pivo "Námořník" 15° a Weizenbock 16°
    - dodám jen, že vše je buď Strahov nebo Matuška Broumy a že tento nekuřácký bar najdete v pražských Čimicích...
    KACIR
    KACIR --- ---
    ABRAHAM: Ano, jak říká jeden můj kamarád, pohan, ale velký znalec bible - musíme přece znát učení svých nepřátel :-) - aneb vědět, jak chutná to, co pomlouváme :-)
    Dopít to, takovej masochista nejsem, starobrno jedenáctku jsem na vyhlašování cen SPP jen ochutnal a never more - teda v té konkurenci Matušků, Bernardů a Chotěboře se nedalo čekat, že u mne uspěje...
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    KACIR: Je to prave ten Primus, ktery te napadne jako prvni :] Obcas trpim sklony k sadomasochismu a koupim si nejake takove zverstvo. Onehdy jsem se doma trapil asi hodinu s Mestanem. Fakt to neslo, ale nakonec jsem to do sebe nejak dostal.
    KACIR
    KACIR --- ---
    K nástěnce - používáte nástěnku k pivní inspiraci? Je nepřehledná, ale má vůbec cenu ji měnit?

    Hlasujte kliknutím na palce u tohoto příspěvku:
    Palec nahoru = ano, má smysl, nástěnka je užitečná, občas nakouknu atd.
    Palec dolů = ne, netřeba ztrácet čas, nepoužívám, používat nehodlám ani po úpravě atd.

    Hlasujte prosím všichni, kdož toto čtete, i celkový počet hlasujících je podnětným údajem, díky za spolupráci...
    KACIR
    KACIR --- ---
    Na nástěnku přihozeno pár tipů od Abrahama i z Letné, Letná je asi zajímavější, než jsem čekal, škoda, že tomu tak nebylo v době, kdy jsem tam bydlel...
    RURYRY
    RURYRY --- ---
    CH_IN_A: Psal, jsem,že je tam trochu odpudivý prostředí. Víc zkušeností ale nemám, chystám se tam.


    X_RATED_IDIOT: Ještě mě napadla Euforie na rohu Veletržní a Ovenecké. Maj pivka z K Brewery včetně 14° Comenius a občas pivo z cesty pivních znalců.

    www.cestapivnichznalcu.cz
    RURYRY
    RURYRY --- ---
    X_RATED_IDIOT: To je kde, prosím Tě?
    KACIR
    KACIR --- ---
    ABRAHAM: To jsem nějak přehlédl, to je shoda jmen s českým polopivem nebo nějaká shoda náhod? :-)
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    CH_IN_A: okolo toho sem nedávno šel a celkem mě to překvapilo, to tam asi nejni moc dlouho co?
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    jeste vysmaty zabak v hermance, s rychtarema 10.12.12 nefil.
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    Prosím na nástěnku přihodit i web druhé pivní prodejny v Brně (http://www.pivoteka.eu), popř. i tu Olomouckou (http://www.pivoteka.cz). Jinak dobrý obchod s pivem je i v Havl. Brodě (http://www.pivniklenotnice.cz/).
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    RURYRY: doplnil bych dole u štrosa festovnu s hubertusem (jestli ještě funguje, byl sem tam někdy před půl rokem)
    RURYRY
    RURYRY --- ---
    MILHAUZ: Teď jsem si vzpomněl, že už jsme si tu o Prašivkovi jednou psali. Můžu doporučit klub/hospodu Vobora na rohu U Akademie a Sochařské, kde mají vynikajícího 12° Kocoura. 10° bohužel Staropramen, tak doporučuju raději točenou limonádu.
    Jinak Pivkoland/Base Camp dobrá volba. Potěší hlavně cizí pivka. U domácích značek mi přijde cena mírně nadsazená.
    Tu zelenou hospodu Žabáka jsem netestoval - trochu mě znechutilo prostředí. Můžu doporučit ještě hospodu Barré hned pod Paliárkou, kde maj vynikajícího Bernarda (10, 12, kvasnice).
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    MILHAUZ: napsal jsem to spatne, nejde mozna ani tak o "pravou" IPA, ale spis mam na mysli klasickou ci beznou, kterou znam treba z Anglie. Mam totiz stale na vedomi tu "cernou" IPU co jsem od Matusky mel. Tou klasikou vsak myslim prave bronzovou ci jantarovou barvu, vyssi obsah alkoholu, plna chut, vyrazna horkost. Tak jako tak mam pocit, ze jakekoli pivo od Matusky nemuze byt spatne :)

    Jinak kdo nezna ci nevidel, existuje pekna tabulka pivnich stylu:
    http://daphne.palomar.edu/mlane/BEER/BeerPeriodicTable.jp


    A zpet k IPA. Vcera vecer jsem lupl Sierra Nevada Torpeda IPA a nutno rict, ze fakt parada. Ta paradne horka a plna chut.

    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    KACIR: zajimave, ze se nikdo nezastavil nad tou jedenactou polozkou v mem seznamu :)
    Jinak rodina zacina chapat muj vztah k pivu. Mamka mi pod haluz prichystala: Merlin, Porter, 1530 (Cerna Hora), Master, Hoegaardan, Paulaner Weissbier, Bernard cerny kvas. Mam z ni radost :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam