• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!

    PIVO: Kudy teče, tudy léčí...


    Pokud chcete sdělit, že je někde dobré/špatné pivo, uveďte i důvod, který vás k takovému závěru vede. Nahlédněte na rozcestník na nástěnce tohoto klubu, inspirujte se při hledání pivka dobrého, dodejte tipy vlastní...


    Kluby sžízněné:
    Nejen pivem živ je pivomilec, dopřejte si:
    [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ]
    Pivo na čerstvém vzduchu chutná nejlíp: [ PIVO NA ČISTÉM VZDUCHU - pivní zahrádky, pivní festivaly, nekuřácké hospody ]

    rozbalit záhlaví
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    ABRAHAM: evidentní obět svýho koníčka, pivoholik :)
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    Tak jsem si na konci ledna šmikl další pivní výlet, tentokráte se základnou v Benešově, odkud jsme obráželi hlavně novinky na našem pivním trhu. Zde stručný sumář:

    čtvrtek
    Vítek z Prčice 12° nefiltrované, Restaurační pivovar Vítek z Prčice - Sedlec-Prčice: příjemně se pilo
    Vítek z Prčice bavorské 13° polotmavé, Restaurační pivovar Vítek z Prčice - Sedlec-Prčice: na první napití parádní, ale pak už mi nějak nelezlo
    Třebonické pivo Bohatýr 14° světlé, Melodie - Benešov: pivo zvláštní, chutnalo sirupově :)
    Rychnovská Kněžna 12° nefiltrované, Melodie - Benešov: chutné pivo, dobrá nabídka, ale ta hospoda je děsně zahulená

    pátek
    Magnát 12° nefiltrované, Stodola - Štiřín: příjemné, ani špatné, ani vynikající
    Magnát medové 12° nefiltrované, Stodola - Štiřín: pro mě jedno z nejlepších piv celého výletu
    Magnát hořký pomeranč 12° nefiltrované, Stodola - Štiřín: pro mě jedno z nejhorších piv celého výletu
    U Bezoušků 10° nefiltrované, U Bezoušků - Průhonice: tak konečně jsem se sem dostal, dlouho se mi to nedařilo.. Desítka parádní
    U Bezoušků Sládkova 13° polotmavé, U Bezoušků - Průhonice: další příjemný kousek, chutnal hodně rauchove
    Prokop 1580 12° nefiltrované Zlý časy - Praha 4 - Nusle
    Zlatá labuť 13° nefiltrované Zlý časy - Praha 4 - Nusle
    Modrá Hvězda 12° nefiltrované Zlý časy - Praha 4 - Nusle
    Ferdinand 11° světlé, Na Knížecí - Benešov: no, po celém tom dni vůbec nechutnalo

    sobota
    Berounský medvěd 11° nefiltrované, Šalanda - Pivovar Berounský medvěd - Beroun: parádní podnik a parádní ceny
    Berounský medvěd 14° polotmavé, Šalanda - Pivovar Berounský medvěd - Beroun: piva mi přišla průměrná, ale ve vlaku jsem měl ještě PETku 11 a ta byla famózní, lepší jak točené
    MMX 11° nefiltrované, Pivovar MMX - Lety u Dobřichovic
    MMX 12° nefiltrované, Pivovar MMX - Lety u Dobřichovic: obě piva průměrná, dvanda mi chutnala o něco více, zvláštní projekt
    Ferdinand 11° světlé, Ferdinanda - Praha 1
    Labuť 12° nefiltrované, Labuť - Litoměřice: hodně "perlivé" pivo
    Labuť 12° polotmavé, Labuť - Litoměřice: ani tady nejsem nikterak spokojen
    Rychtář 12° nefiltrované, U Kozlů - Říčany: hodně zbytečné pivo, nucená zastávka kvůli ČD

    nedele
    Kočka 12° nefiltrované, U Dvou koček - Praha 1: mile mě to překvapilo, po všech těch "pomluvách", hodně chutnalo
    U Medvídků 1466 14° nefiltrované, Minipivovar U Medvídků - Praha 1: toto snad ani zklamat nemůže!
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    dle pivního infa zde: http://www.firmy.cz/detail/2465839-ludek-charvat-praha-bubenec.html maj poutníka v lahvi za rozumný ceny, budu si to muset ověřit, mám to podstatně blíž než do brodu :)
    KEJML
    KEJML --- ---
    A teda minulej tejden jsem byl poprvé v jihoměstským pivovaru. Polotmavá 11° byla dobrá, tmavá 14° nenadchla (ale rozhodně ani neurazila), ale světlá 12°, ta byla naprosto vynikající. Bylo to jedno z těch trochu víc hořkejch piv, který mě osobně ne vždy sednou, ale tohle bylo prostě skvělý.
    KEJML
    KEJML --- ---
    UMBERTO: Nevím, jestli jsem měl smůlu na špatný várky, ale měl jsem Beroun dvakrát a moc mi nejel, vždycky mi přišel na kyslej. Přímo v pivovaru míň, na nějaký pivní akci tolik, že jsem ho ani nedopil
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    X_RATED_IDIOT: smarja, ono to este ma bejt jakoze stout, jo?:-O

    Vidim, ctu Výsledkem je magická kombinace chutí s výraznou hořkostí připomínající stout a esli teda neco v realu chutove je, tak ani tuk z teto vety!
    Ja stouty moc nemusim pro pro mne az prilisnou horkost. Takze kdyz mne Merlin prisel jako sladkej cecek, tak teda chudaci milovnici stoutu:-)))))
    UMBERTO
    UMBERTO --- ---
    V sobotu jsem byl na výletě a pěšky jsme došli do Berouna. Kousek od nádraží minipivovar s restaurací. Skvělé pivo Berounský medvěd rozhodně stojí za ochutnání. Měl jsem světlou 11 a tmavou 13, obě piva výborná.
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    MOUNTBATTEN: já to jen ochutnal a taky mi přišlo, že to stout moc nepřipomíná, k protivínu mám pořád ještě trochu střevní averzi :)
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    Pivo Merlin
    http://www.pivo-merlin.cz
    Mela sem vcera a pry sem jedina, komu nechutna; rikal pingl.
    Ale bylo to desne sladky a jine chute sem uz necitila, jen sladky cecek:-((
    KACIR
    KACIR --- ---
    X_RATED_IDIOT: Protože Svět piva je pochybnej podnik...
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    WEREWOLF: jo to by bylo fajn, proto nechápu, proč měli ve světě piva když sem tam byl naposled tolik naraženejch belgickejch speciálů za 149,- za půllitr, řekl bych, že to nevytočej ani za tejden ikdyby měli 15ti litrový soudky
    WEREWOLF
    WEREWOLF --- ---
    WEREWOLF: Déle nez cca 36 hodin
    WEREWOLF
    WEREWOLF --- ---
    UMBERTO: Počet aktivních pip je relativní. Pro me osobně by ideální byly 4
    dvanactka
    Desítka
    Tmavě
    Speciál

    Jde ale hlavně o to, kolik piva je ten vycep schopen denne prodat. Ideální situace je takova, ze zadne pivo Neni narazené
    UMBERTO
    UMBERTO --- ---
    X_RATED_IDIOT: Naražený pivo bych déle než 14 dnů na pípě nenechával, optimální doba je podle mě do týdne. Záleží tedy na výtoči, ale myslím, že stačí 4-5 kohoutů.
    1. desítka
    2. dvanáctka
    3. tmavé
    4. něco silnějšího, speciál apod.

    S větším množstvím píp je taky dražší sanitace.
    KACIR
    KACIR --- ---
    X_RATED_IDIOT: Hodně záleží na kapacitě a celkové výtoči, u menší hospody bych přes šest nešel určitě. Dvacet píp U Miroslava nebo ještě víc ve Zlejch časech na mě působí nepřehledně...
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    X_RATED_IDIOT: nejak vymyslim, ale ted na to nemam casu
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    o víkendu jsem zaslechl, že jedna z mejch oblíbenejch hodlá rozšiřovat počet píp, jakej máte názor na optimální počet píp z heldiska diverzifikace sortimentu s přihlédnutím k výtoči a potažmo kvalitě vytočeného? dal bych anketku, ale nevim, jak se zadávaj ankety s vypisováním počtů a klasickou s předvolenejma počtama se mi dělat nechce, byla by moc obsáhlá (3-20 je fakt moc)
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    tak kucí... Lokal 2 U Bílé Kuželky na malé straně byl někdo obhlédnout situaci?
    KACIR
    KACIR --- ---
    HERRICH: Na pivním infu je tomu věnovaná rubrika, ale nic aktuálního tam není: http://pivni.info/info/soudky/
    Když jsem kdysi byl u Klokočníka, tak tam zrovna někomu naplnění slibovali, ale realitu nevím. Jedině vzít telefon a obvolávat...
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    snad to dělali ve starosramenu :(
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    nevite kde v praze naplnit 5l plechovej soudek? a potrebuju to i se spuntem, ty se mi nekam podely :/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam