• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!

    PIVO: Kudy teče, tudy léčí...


    Pokud chcete sdělit, že je někde dobré/špatné pivo, uveďte i důvod, který vás k takovému závěru vede. Nahlédněte na rozcestník na nástěnce tohoto klubu, inspirujte se při hledání pivka dobrého, dodejte tipy vlastní...


    Kluby sžízněné:
    Nejen pivem živ je pivomilec, dopřejte si:
    [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ]
    Pivo na čerstvém vzduchu chutná nejlíp: [ PIVO NA ČISTÉM VZDUCHU - pivní zahrádky, pivní festivaly, nekuřácké hospody ]

    rozbalit záhlaví
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    KRYSTOFF & SAMMAEL: Tak jsem okoštoval a je to spíše zklamání. 11° mi přišla dost nevýrazná, bez chuti, asi jako kdybych si šnyta 12° doplnil vodou. 12° byla už o poznání lepší, takhle bych si představoval standardní pivo. 13° opět zklamání, i když ne už tak velké. Silnější pivo, ale žádný velký výraz, ničím nevybočuje. Ještě mám v lednici nějaký Velikonoční speciál, ale jsem dost skeptický.
    Btw: 11°a 12; mi zrychlila trávicí proces ;-)
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    KRYSTOFF: Nechal jsem si dovézt vzorky, už se chladí v ledničce, v průběhu týdne otestuji :-)
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    pivař na permanentní služebce :)
    MILHAUZ
    MILHAUZ --- ---
    X_RATED_IDIOT: jak ty to vsechno stihas, to je mi zahadou. nejses ty trochu z te kategorie workoholik, co rad pije aneb alkoholik, co hodne pracuje? :-)
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    no a teď už zase konečně poutníček :)
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    tak v Hannoveru stejný pivo jak v mnichově, maj tam nějakej Gilde a ještě pár dalších, všechno stejná chuť, radši jsem pil františkána wajs

    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    ABRAHAM: Hmm, to je docela pálka. Ale asi to zkusím.
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    SAMMAEL: minule to tak bylo. Normál pivo za tolar, třetinka speciálu rovněž za tolar. U kočky nějaké lepší kousky stály i 2 tolary.

    Teď jsem četl, že nově budou ty děvečky roznášet rovnou tupláky. Ale půllitry budou k dostání normálně u pultu.
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    A jaká je cena piva? Jedno pivo = jeden tolar, nebo proměnlivě?
    KACIR
    KACIR --- ---
    Stan C vypadá nadějně, ale za ten jejich tolar už chtěj 44 korun a to už není pěkný...
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    KACIR: Tak dle všeho bude. Navíc přibude stan Švejk restaurantu. Švejka mám sice rád, ale tento stan budu brát velkým obloukem.

    Nabídka stanů - Český pivní festival
    http://www.ceskypivnifestival.cz/cs/jidelni-listek-stanu.shtml
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    včera jsem náhodou navštívil restauraci u karla 4 pod vyšehradem, dříve celkem nezajmavá putyka, teď tam točej plzeň, gambáč, asi kozla, ale k tomu všemu kácov 12 nefiltr, svijany máz a leffe bruin (33,- za třetinku), prej to i občas měněj viz. http://www.restauraceukarlaiv.cz/
    KACIR
    KACIR --- ---
    ABRAHAM: Vida, díky!
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    KACIR: Czech Beverage Industry Company, vznikla někdy loni. Nic moc o ní nevím. V dubnovém čísle PBA je rozhovor s novým ředitelem.

    Více klasicky zde:
    Pivovar Vyškov | Novinky | Pivní.info
    http://pivni.info/news/pivovar-vyskov/
    KACIR
    KACIR --- ---
    ABRAHAM: Super! Však jsem napsal, že nic moc čerstvého tam není - kdo to má pronajatý?
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    KACIR: ba ne, pivovar je od března v pronájmu, takže naděje na záchranu je celkem velká..
    KACIR
    KACIR --- ---
    HYPNOGEN: Skoro. Vyškov bohužel patří státu a kvůli nedokončenejm církevním restitucím nelze na tom nic změnit. Stát - tedy ministerstvo zemědělství - ten pivovar vede poměrně od čerta k ďáblu, pivovar se i proti jejich vůli zatím drží. Viz http://pivni.info/udalosti/765-kauza-vyskov.html - ale nic moc čerstvého...
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    já myslel, že Vyškovský krachnul. to jsem rád, že nikoli :)
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    X_RATED_IDIOT: načal jsem generála, dobrý, ale moc silný, dodělám vejpečky (aby sáklo) a otestuju 12 březňáka
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    MILHAUZ: klášter bejvá dobrej, hora a konrád nejni žádnej zázrak (pro mě), ale konráda sem měl jen filtrovanýho u lávky v troji parkrát
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam