• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!

    PIVO: Kudy teče, tudy léčí...


    Pokud chcete sdělit, že je někde dobré/špatné pivo, uveďte i důvod, který vás k takovému závěru vede. Nahlédněte na rozcestník na nástěnce tohoto klubu, inspirujte se při hledání pivka dobrého, dodejte tipy vlastní...


    Kluby sžízněné:
    Nejen pivem živ je pivomilec, dopřejte si:
    [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ]
    Pivo na čerstvém vzduchu chutná nejlíp: [ PIVO NA ČISTÉM VZDUCHU - pivní zahrádky, pivní festivaly, nekuřácké hospody ]

    rozbalit záhlaví
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    MILHAUZ: myslim, ze tyhle plyny se pouzivaji hlavne kvuli konzervaci, takze pokud bys ten sud vypil za 2dny, tak mozna bude lepsi vzduch - ale nevim - taky do toho moc nevidim
    MILHAUZ
    MILHAUZ --- ---
    pratele, pristi patek mam svatbu a nakonec jsem se rozhodl pro koutskou filtrovanou desitku. rad bych to nejak dobre vychladil, nasytil, narazil a serviroval a nemam s tim zadne zkusenosti. volal jsem do pivovaru (je tam bezvadny pan na vratnici) a ten rekl, ze sytit nejlepe dusikem nebo biogonem a chladit idealne na 7-8 stupnu a kompresor minimale 3 atmosfery.

    mate s tim nekdo zkusenosti? rad bych, abych tomu pivu udelal co nejlepsi podminky.
    KACIR
    KACIR --- ---
    VOZKA: Ale jo, sud už je prázdnej, je potřeba ho vymejt a používat dál, je škoda ho vyhodit...
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    KACIR: Díky za tip. Taky jsem ho dneska koupil a na nějaký běžný pití je za tu cenu naprosto v pohodě, podle mě i lepší než Primátor, kterej je na mě moc sladkej, na Pegase ale zas nemá.

    K tomu špuntu - na co je potřeba ho vyndavat? Však to funguje tak, že se tam ten vzduch dostává nějak otočením toho vršku, ne?
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    jo to by mohla bejt vona :) no voni jak maj v tý centrální místnosti stoly u sebe, tak tam sou mezi nima dvě židle, ale místo jen na jednoho člověka, před pípou se sedí nejlíp, ale tam zas ta malá moc nepřijde :)
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    DEMONOFANARCHY: taková menší mladá tmavovlasá? taky se mi líbila :) dizajn maj dobrej, akorát maj moc stolů, když si sedneš k jednomu, za tvoje záda už se ke stolu nikdo nevejde
    KACIR
    KACIR --- ---
    Včera jsem poprvé zakoupil 5L soudek Grafenwalder Hefeweizen v Lidlu za 169K. Můžu tuhle pšenku s klidným svědomím doporučit, tmavší než Primátor weizen, chuť i vůně velmi příjemná.

    Chci se ale zeptat, jaký máte zkušenosti se soudky?
    Soudek má nahoře špunt/vzduchovej ventil, dole výpustní ventil, takže nepotřebuje pípu. Problém je, že se mi nedaří ten horní špunt vyndat bez použití hrubé síly. Zkoušel jste to někdo? Je na to nějakej fígl, nebo je prostě potřeba násilí a pak sehnat novou zátku?
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    X_RATED_IDIOT: Byl jsem loni a trochu mě to zklamalo. I když se to dá omluvit tím nultým ročníkem.
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    a co nějakej report z letňan? btw pokud se nepletu, za 14 dní je Broumská pípa, jedete někdo?
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    tak jsem právě koštnul radler od staropramenu, hodně studený to nejni vubec špatný, tak jedno
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    Nevíte jakou narážecí hlavu na Rychnov a na Chotěboř?
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    VOZKA: První várku měli z Harracha, ale už minimálně desítka by měla být jejich. Možná, že už i zbytek portfolia je uvařen zde.

    Domácí pivovar a restaurace Magistr
    http://www.pivovarmagistr.cz/
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    Koukal jsem, že se nám v Brně otevřela hospoda, kde údajně točí vlastní pivo jménem Magistr, konkrétně je to tady:
    Mapy.cz
    http://mapy.cz/#x=16.601645&y=49.209510&z=16&d=stre_79276_0_1&umc=9mKyIxTxjy¨=ulice%20Hrn%C4%8D%C3%AD%C5%99sk%C3%A1%2C%20Brno%2C%20okres%20Brno-m%C4%9Bsto

    Ví o tom někdo něco/byl tam už někdo? Já se chystám asi o víkendu.
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    UMBERTO: slušný, počítám, že se to ještě hodně rozšíří (jestlipak se tam objeví i svět piva? :)))
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    KRYSTOFF & SAMMAEL: Tak jsem okoštoval a je to spíše zklamání. 11° mi přišla dost nevýrazná, bez chuti, asi jako kdybych si šnyta 12° doplnil vodou. 12° byla už o poznání lepší, takhle bych si představoval standardní pivo. 13° opět zklamání, i když ne už tak velké. Silnější pivo, ale žádný velký výraz, ničím nevybočuje. Ještě mám v lednici nějaký Velikonoční speciál, ale jsem dost skeptický.
    Btw: 11°a 12; mi zrychlila trávicí proces ;-)
    KACIR
    KACIR --- ---
    MATHY: Známý pivo = špatný pivo, ale lidi si už na něj zvykli? :-)

    SHAGA: Plně souhlasím, moc dobrý pivo!
    MILHAUZ
    MILHAUZ --- ---
    MATHY: ja bych se nebal jit do neceho mensiho a lepsiho nez svijany. 11ka se podle me hrozne zhorsila. lidi si vychovas na kvalitu, to se rozkrikne, ze tam tocis neco dobryho. mozna to bude chvili trvat, ale podle me to za to stoji
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    hlavně svijany už začínají být až moc standardní
    SHAGA
    SHAGA --- ---
    MATHY: neznámý, ale dobrý, můžeš proti standardním nabídkám získat konkurenční výhodu
    MATHY
    MATHY --- ---
    CH_IN_A: HAYES: jj asi zvolim je
    SHAGA: to je tu celkem neznamy.. to chce neco vic znamyho
    MILHAUZ: veltrusy
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam