• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!

    PIVO: Kudy teče, tudy léčí...


    Pokud chcete sdělit, že je někde dobré/špatné pivo, uveďte i důvod, který vás k takovému závěru vede. Nahlédněte na rozcestník na nástěnce tohoto klubu, inspirujte se při hledání pivka dobrého, dodejte tipy vlastní...


    Kluby sžízněné:
    Nejen pivem živ je pivomilec, dopřejte si:
    [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ]
    Pivo na čerstvém vzduchu chutná nejlíp: [ PIVO NA ČISTÉM VZDUCHU - pivní zahrádky, pivní festivaly, nekuřácké hospody ]

    rozbalit záhlaví
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    NINE_OF_NINE: no vida, teď už jen vyřešit, kam s původním obsahem, vědět to, tak sem si ten soudek nechal
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    X_RATED_IDIOT:
    NINE_OF_NINE: predevsim IMO bude problem s mytim, pokud tam tahle konstrukce zustane
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    HERRICH:
    X_RATED_IDIOT: Tak jsem z hecu psal do Pernstejna(mam to nejbliz/a Taxis se celkem da/) a pry umi plnit i tyhle.
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    jo a pípa je samozřejmě nahoře
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    jednou jsem tohle utrpěl s hajzlnekenem a řekl bych, že to bude technologicky problém, to pivo neteče samospádem a nedá se pumpovat, čili to bude nějaký možná dvouplášťový a předtlakovaný bych řekl, když jsme to konečně vytočili, nesyčel ani vzduch nebo něco, z toho bych usuzoval na dvouplášť. trubička povede krz sud, tak to nepude ani vylejvat horem asi
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    NINE_OF_NINE: nikdy jsem tenhle vrsek nevidel, mozna kdyby se odloupal ten vrsek, pujde to normalka zavrit klasickym spuntem
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    Ehm, o puvodni napln mi samo nejde, stejny typ sudu pouziva treba i Heineken. Jde mi o to jestli se tyhle daji naplnit.
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    nedaj, ten nápis to kazí :)
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    Daji se tyto soudky:

    Take plnit?
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    oukej, zkusim se tam cestou domu stavit, doufám, že maj nějakej PET program, stočený to asi nevydrží, noale zase nakonec je mužu vypít hned večír, že (ale zase by mohlo zhnusnět), jestli se mi to povede realizovat, zareportuju
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    X_RATED_IDIOT: U Vendelína jsem byl, pivo měl tehdy jemně nakyslé, ale určitě bych se tam kdykoli znova zastavil. Je to celkem svérázný chlapík, který se tam loudá v teplákách a kibicuje, že se s tim cmrndáš a ať piješ rychleji, že ti to jinak zteplá :)

    Studánku jsem pil pouze jednu třetinku, ještě před otevřením pivovaru. A chutnalo mi. Takže doporučím obě dvě.
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    BLEVAJZZ: Já bych čekal, že se to piv vyráběných v menším nákladu týkat nemusí, u toho kvasničáku obzvlášť. Určitě to vyzkouším až se to tu někde začne prodávat.
    KRYSTOFF
    KRYSTOFF --- ---
    VOZKA: jo tydle pakety jsou dobry pociny, u nas v rakousku ted po billach prodavaj paket Kultur Brauereien coz je 9 tretinek z malejch soukromejch pivovaru. btw pulka z nich je z waldviertelu u ceskejch hranic, tam se vari asi nejlepsi pivo (Weitra, Zwettl, Schrems apod..)
    ENPE
    ENPE --- ---
    X_RATED_IDIOT: Na kole bych ji teda fakt vozit nechtel :)
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    HYPNOGEN: to jsem ještě neměl..musím zkusit. dokonce i ty krušky se staly pitelnějšími..docela překvapují. sice to černé je pořád hnus.. ale 12 je dobrá:-)



    RAGNAROK: baron dobrý ale na ferdinad d'Este 15 to prostě nemá :-)
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    BLEVAJZZ: nefiltrované géčko se už kvalitou dostalo aspoň na pivní průměr ;)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    BLEVAJZZ:
    Nedavno jsem mel Barona 15° od Svijan, priste si koupim celou basu.
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    VOZKA: no ono už to tak skoro 2 roky není u svijan o pivě, bohužel.. vysoká poptávka zlikvidovala kvalitu. nicméně pořád lepší než géčko to je jasné:-)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    BLEVAJZZ: "Současně s pivní zmrzlinou představil ředitel pivovaru Roman Havlík další novinku, kterou je stáčení světlého nefiltrovaného piva Kvasničák s charakteristickou zakalenou zlatou barvu a kvasnicovou příchutí do pětilitrových party soudků."

    Mě spíš zaujalo tohle :-)
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    super, musim tam zajet eště jednou, tentokrát ale né na kole :)
    ENPE
    ENPE --- ---
    X_RATED_IDIOT: 190 i s flaškou. Flaška se bude hodit na pochůzky do hospody.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam