• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!

    PIVO: Kudy teče, tudy léčí...


    Pokud chcete sdělit, že je někde dobré/špatné pivo, uveďte i důvod, který vás k takovému závěru vede. Nahlédněte na rozcestník na nástěnce tohoto klubu, inspirujte se při hledání pivka dobrého, dodejte tipy vlastní...


    Kluby sžízněné:
    Nejen pivem živ je pivomilec, dopřejte si:
    [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ]
    Pivo na čerstvém vzduchu chutná nejlíp: [ PIVO NA ČISTÉM VZDUCHU - pivní zahrádky, pivní festivaly, nekuřácké hospody ]

    rozbalit záhlaví
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    UNDERDOWN: nemít to tam přes celou prahu...
    UNDERDOWN
    UNDERDOWN --- ---
    X_RATED_IDIOT: Tak já picnu Permoníka z Farmašopu fon Lopatoff

    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    no celkem běžná produkce vlastně, sepisovat to nebudu, zajmavější asi akorát chodovar 13, poutník 14, je to víceméně asi průřez pivkupectvím (což by znamenalo, že v oboru českejch nic moc)
    _UDO_
    _UDO_ --- ---
    X_RATED_IDIJOT: co tam mas za dobroty?
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    a já taky dostal advenťáka :)

    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    ... v Tesku měli nějakou akci Beer Festival a všechno bylo o něco levnější než normálně, tak jsem vzal od každýho jeden (nebo dva) vzorek na ochutnání.. ještě jsem neotevřel ani jednu lahev, takže závěry a postřehy budou pozdějc.. všechno jsou to Ale nebo Stouty.. kromě dvojice od O'Hary z místního zdroje (Irsko) je všechno z Británie..

    zleva doprava něco mále z etiket...

    O' Hara's stout - Laden with complex chocolate and coffee flavours, balanced by a robust bitterness and delicate spicy aroma, O' Hara's leann folláin is a full-bodied extra Irish stout

    6% a podle toho co jsem vykoukal z etikety jsou hlavní vývozní trhy Kanada a Chorvatsko stejně tak jako u následujícího Ale.
    -
    O' Hara's Irish Pale Ale - Dry Hopped - Irish Pale Ale with a full and lasting bitterness followed by a zesty citrus burst. 5,2%
    -
    Hobgoblin - Full bodied and well balanced with a chocolate toffee malt flavour, moderate bitterness and a distinctive fruity character and ruby red glow. 5,2%

    píšou Ruby beer.. rubínové pivo.. jsem teda fakt zvědavej.. láhev má na sobě nad etiketou čarodejnice na koštěti :-))
    -
    Black Sheep Ale - Crisp, dry and bittersweet. 4,4%

    ze všech těch kousků co jsem v obchodě bral byla polička s tímto Ale nejprázdnější, takže očekávám že to bude znamení kvality..
    -
    Fuller's London Pride - London Pride has a smooth, distinctive malty base, with a rich balance of well developed hop flavours from the target, challenger and northdown varieties in the brew. An astonishingly complex beer for it's strength, London Pride is the Uk's number ! Premium Ale. 4.7%
    -
    Innis and Gunn - To make Innis and Gunn we hand-select barrels which are packed with the most delicious oak flavours. Over many weeks our unique maturation slowly unlocks these flavours from deep inside the oak grain, the beer growing in character with every hour that passes. Only when it has matured to perfection do we bottle and release it. The result is a refreshing hony-hued beer with aromas of vanilla and toffee, and a malty, lightly oaked finish. 6,6% Product of Scotland.

    uchováváno v dubových sudech.. to zní zajímavě..
    ---
    Ceny za lahev se většinou pohybovaly mezi jedním a dvěma eury s výjimkou Innis and Gunn kde byla cena skoro 4 eura.. je to teda třičtvrtě litru, ale cena dost vysoká.. snad to bude stát za to..

    BORDIGA
    BORDIGA --- ---
    hrozná zpráva z jinýho nyxáckýho klubu:

    repast z Nového Prostoru od Alexandra Budky:

    Dozvěděli jsme se velmi nemilou zprávu. Z rozhodnutí radnice Prahy 1 má skončit legendární hostinec U černého vola, jedna z posledních autentických tradičních hospod na Malé Straně, která není orientovaná na turisty a pokračuje v nejlepších tradicích české hospodské kultury a jejího pozitivního vlivu na společenský, politický a kulturní život. Hospoda U černého vola měla být už dávno památkově chráněna nejen pro svou atmosféru, ale i významný přínos v budování naší demokracie. Vždyť právě zde se scházela významná část disentu a undergroundu z okruhu Plastic People a Charty, byla zde založena nejedna kapela, právě zde bylo jedno z míst setkávání Křížovnické školy čistého humoru bez vtipu, jejíž kolébka hospoda U Křížovníků se v bezduchou turistickou kulisu proměnila už dávno.
    Stejně podstatné jako udržování tradice a prostoru pro místní je i to, že je hospoda provozována neziskovým způsobem občanským sdružením a z jejího výnosu je sponzorována nedaleká hudební škola pro zrakově postižené (každý rok škola díky „Volovi“ v průměru získá kolem 400 000 Kč). Je tedy přinejmenším podezřelé, že radnice Prahy 1 chce náhle změnit provozovatele a dát přednost vyšší nabídce, aniž by zohlednila jiné přínosy, než peníze do obecní pokladny. Nenechte si líbit další likvidaci staré Prahy a protestujte! Klíčové rozhodnutí má padnout 13.12. na jednání zastupitelstva, záležitost má na starosti Tomáš Macháček, místostarosta za TOP 09, pověřený správou obecního majetku, telefon 221 097 217.
    NOIK
    NOIK --- ---
    v pivní rozmanitosti maj teďka nějaký vánoční speciály....tohle je super http://www.chodovar.cz/id277cz-vanocni-special.htm
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    X_RATED_IDIOT: aha :-))
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    Minulý týden hsem byl v Bulharsku a vyzkoušel jsem tamní základní piva...
    ta lepší chutnají cca jako Bránik... (Schumensko, Tuborg, Zagorka)
    ta horší smrdí jako stoka (Kamenitza, Beck's tamní licence)
    Ariana je takový horší Heineken

    asi nejlépe chutnala Astika... navíc tam teď vyvinuli 600ml láhev, která má standardní průměr i výšku, ale "objemová část" se zvětšila na úkor hrdla... vypadá to jako torpédo nebo stolní olej :) http://beer2beer.org/images/stories/01astika.jpg




    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    včera jsem navštívil Litoměřickou Labuť, celkem dobře udělanej interiér, pivo jakž takž, polotmavá 12 mi přišla kyselá, ale hlavně tam nevařej, jen pořádaj akce typu vepřový hody
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    KINGFISHER: o nic jsi nepřišel :)
    KRYSTOFF
    KRYSTOFF --- ---
    Zapis z patecni schuze ve Zlejch casech:
    Zly casy 2011
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    X_RATED_IDIOT: přesně takovej soudek jsem koupil v Regensburgu před cca čtyřma rokama... no a pak jsem odjel do Irska a ani ho nestihl vypít.. :-)
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    nestál za moc, měl 13,7° a 6% prostě Mnichov (kdo zná)
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    věnuji prázdnej soudek 5l od paulaner oktoberfest bier pro naplnění, zn: dizajn muší bejt :)
    KRYSTOFF
    KRYSTOFF --- ---
    hura dnes po roce opet do Zlejch casu! btw stavoval jsem se na obed U 2 kocek a varej vlastni pivo Kocku!!
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    BLEVAJZZ: doháje já dneska byl v jihlavě a řikal sem si, no ježek nic, stavim se teda až v kácově (což jsem udělal :)
    LUCKAZ
    LUCKAZ --- ---
    BLEVAJZZ: To pivo se jmenuje Zikmund? To by bylo pro tátu stylové :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam