• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIOThe Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
    WIPER
    WIPER --- ---
    DUNAR_: zrovna jsem se cvicne zaregistroval za BG, ale moc lidi to tam uz nehraje
    A_2
    A_2 --- ---
    Zdravím fanoušky Duny, nevíte někdo kde by se dala sehnat cd verze PC hry Duna (1992)?

    http://en.wikipedia.org/wiki/Dune_(video_game)
    WIPER
    WIPER --- ---
    FACEDANCER: a ktere myslenky z Vyslance do prazdna mas na mysli? ;)

    Treba tu, ze mysleni a rozmnozovani jsou totez? ;)

    http://en.wikipedia.org/wiki/Adrenochrome
    In the Frank Herbert novel "Destination: Void" , It is thought an adrenochrome-THC variant might be the chemical catalyst for artificial consciousness.
    FACEDANCER
    FACEDANCER --- ---
    WIPER: aktulane jsem si na vanoce udelal radost a uz ctu posledni dil faktro na nebevzeti

    jinak jde dost poznat ze frank ma prisediciho a zadruhe ze uz je jako autor dosti vypsany neboli vi co je dobre a co ne

    vyslanci do prazdna prozatim vedou i kdyz me nektere myslenky ktere zde frank uvadi dost prekvapuji cekal bych je spise v nejake odbornjsi literature z te doby takze je na miste potlesk

    jinak pred nedavnem jsem se zase na ceste nikam a zase zpatky pohrouzil do "stvoritele boha" a az na drobne problemy s korektorem ktery si nejak nevsima nekterych stylistickych vad porad jedna ze zajimavejsich knih ktere jsem od franka precetl, kratka a uderna
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    SILENY_PES: ten smajlik na konci znamena, ze si delas legraci, ze jo?
    SILENY_PES
    SILENY_PES --- ---
    SAMIEL: Taky, že to původně měl být seriál, film z toho udělali až ve střižně :)
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    SAJMONDEE: a mozna z toho mel udelat dvacetidilny serial, aby na nic nezapomnel...
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    již po několikáté jsem shlédl Dunu (tu verzi od Lynche). moc pěkná. mám tu prolouženou verzi, takže než je zabit Duke Leto, uběhne 1 a půl hodiny.
    možná se měl Lynch více soustředit na filosofii Duny než na samotnou zradu.
    WIPER
    WIPER --- ---
    KOLOUSEK: s Bill Ransom
    ale jen od dilu 2-4. Prvni dil psal Frank dal. Pak jo jeho kamarad Bill presvedcil ze to proste MUSI mit pokracovani a tak to dali spolu. :-)

    ten prvni dil Vyslanci do prazdna stoji za precteni. Rekl bych se se tam rodi to AI, o kterem se pak hovori v Dune ze proti nemu byl sluzebnicky djihad.
    KOLOUSEK
    KOLOUSEK --- ---
    WIPER: a s kym?
    WIPER
    WIPER --- ---
    KOLOUSEK: no prvni dil Vyslanci do prazdna je rekl bych jeste hustejsi nez Duna, co se tyce myslenek a filosofovani. Ale tyka se specificke oblasti umele inteligence a lidskeho vedomi. Kniha je o tom jak lide vyrabeji AI. Dalsi dily te serie Pandora jsou uz psane napul s nejakym jinym autorem, takze je to uz vice pribehove.
    KOLOUSEK
    KOLOUSEK --- ---
    WIPER: ja myslela hlavne slohem a koncentraci zajimavych myslenek na stranku ;))
    BUG
    BUG --- ---
    SAJMONDEE: jasne, obvykle sem to delal tak ze sem mu vybombardoval zakladnu a nemel cim tezit:-)
    WIPER
    WIPER --- ---
    KOLOUSEK: mno podobne dune to neni. Respektive jak uz jsem psal, mam pocit ze dej serie Pandora predchazi serii Duna.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    SAJMONDEE: No jiste!! Klasika...
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    nene..nechal si přejet panáčka nepřátelským harvestrem a on se zastavil...
    MISON
    MISON --- ---
    SAJMONDEE: tipnu si jestli to nebylo stejne jako u command and conquer: postavil si zed?
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    a jestli pak jste dokázali v Dune 2 zastavit nepřítelovu těžbu?
    KOLOUSEK
    KOLOUSEK --- ---
    WIPER: zvazim to ;) ale zatim nemam cas ani na knihy, ktere mam mnohem vyse na seznamu planovane literatury ;))

    je to podobne dune nebo ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam