• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIOThe Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    WIPER: ono už díly 5 a především 6 byly pěkně tuctová sci-fi, takže ta kvalita až tak strašně dolů nešla. Ale i tak je to zklamání, snad to mělo radši zůstat otevřené
    WIPER
    WIPER --- ---
    No ja se tim nakonec prokousal, protoze jsem byl zvedavy jak tu Dunu ukonci. Brian v knize Cesta k Dune pise ze se po otci zachovalo spoustu poznamek a rozpracovani. Doufal jsem ze se alespon ramcove dozvim co mel planu F.H. Ta samotna kniha jak ji dospal Brian je opravdu pekne tuctove sci-fi.

    Ale nakonec odpoved na otazku jeke cesty je KH zkraceni jsme tam snad nasel. Cesty mezi clovekem s strojem.

    ULRIK
    ULRIK --- ---
    No jo, ale to bych tu nesměl mít tunu lahůdek na který nemám čas...:)
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    ULRIK: Jak to říci, já z povinnosti prostě musím ochutnat něco, co má "obchodní značku", byť mne nafouklý obal a zkušenosti zvracejích kolegů říká něco jiného...
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    ULRIK: když přijde hlad, tak i ta mikrovlnka je dobrá :-) A ono není špatné si občas přečíst i něco slabšího, i kdyby jen proto, aby si člověk pak víc vážil těch povedených věcí
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    Nečetl jsem a ani číst nebudu. Jen výjimečně zavrhuju čtení něčeho, ale po gurmánském jídle, k němuž popíjíte vybraná vína a zakončíte jej třešničkou v podobě chutného dezertu, tak po něm opravdu nepůjdu a nehořeju si v mikrovlnce polotovar za tři pětky...:)
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    SAJMONDEE: to sem teda ani nečetl... ale asi taky budu muset :)
    WIPER
    WIPER --- ---
    Tak jsem take precetl pisecni cervi duny. Je to slabota. Ty psledni dva dily dolepene B.H. nestoji za koupeni ani cteni.
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    VODNIK: asi tak.
    tlustá knížka, ale skoro nic se tam neděje.
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    Taky jsem si poslední díl koupil ať to mám komplet, nečekal jsem od toho po Lovcích nic moc, ale bylo to ještě slabší. Takhle jsem si závěr takové pěkné ságy fakt nepředstavoval
    SINE
    SINE --- ---
    SAJMONDEE: Prečo slabé? A oproti ktorým dielom? Ja práve dočítavam Kapitulu, pričom si okrem 1 a 3 dielu považujem zvyšok za veľmi málo pútavý.
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    MUADDIB: Píseční červy
    WIPER
    WIPER --- ---
    tusim ze to bude tohle:
    http://www.eruditus.cz/knihy/brian-herbert-kevin-j-anderson/pisecni-cervi-duny

    asi si to z ucty ke staremu panovi pujdu koupit a precist :)
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    SAJMONDEE: poslední díl chronologicky dějově, nebo co se týče vydání?
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    tak mám přečtenej poslední díl "Duny". celkem slabé, ale víc se čekat nedalo. Přesto to bylo k čtení fajn.
    FACEDANCER
    FACEDANCER --- ---
    KAERO: pozor dali mel hrat imperatora a podminkou byl plat jeden milion dolaru za den nataceni a to ze si bude smet navrhnout svuj imperatorsky trun

    meli ho tvorit dva delfini
    kaka a pipi
    do kaka se kona tuha potreba do pipi se moci

    tolik k dalimu v dune
    KAERO
    KAERO --- ---
    PHOBOS99: nemam iq tykve, je mi jasne ze Dali by nehral hlavni roli, ale byl by vytvarnik. nejvetsi problem pri nataceni scifi filmu mi imho prijde zobrazeni jineho sveta/kultury. vetsinou to je jen pomichani toho, co vytvarnici vidi kolem sebe. ale Dali mel dost odlisne predstavy od normalnich smrtelniku, takze by mozna byl schopen vytvorit neco opravdu zajimaveho.
    FACEDANCER
    FACEDANCER --- ---
    WIPER: jj cetl a je to taky naslap, kazdopadne ne tak veliky jako ul ale velmi roztomile, hlavne se mi docela libila spoluprace franka s ramsonem, ktery dava jeho textu trochu jinou poetiku coz se ceni

    kazdopadne tohle jeste v originale prelouskane nemam

    WIPER: tak o tomhle by se dalo spekulovat kazdopadne je to svet ktery ma navaznost na zemi a je nejakym zpusobem odelen, na druhe strane moc tady nesedi geneticke mutace ktere se v pandore projevuji

    spis je podobna myslenka nez svet :D
    WIPER
    WIPER --- ---
    ANNIE: neboj, Duny se nedaji shrnout do tak kratkeho spoileru :)

    BTW: uz jste nekdo jiny take prelouskal tu serii Pandora? Porad mam pocit ze serie Duna a Pandora jsou soucasti jednoho sveta, ze se Pandora odehraval casove pred Dunou, respektive ze pribeh Duny navazuje na udalosti popisovane v serii Pandora.

    ANNIE
    ANNIE --- ---
    WIPER: v pohode :) mozna sem jen precitlivela, jak se na to hodne tesim, sem zatim na zacatku a nemam cas cist :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam