• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIOThe Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
    ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

    Pokus o prelozeni BG litanie:

    "I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

    "Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
    rozbalit záhlaví
    JANCHOR
    JANCHOR --- ---
    SAJMONDEE: Dam si vetsi pozor.

    Kazdopadne docteno, slza v oku zamacknuta, ke God Emperor vzhlizeno se zvedavymi obavami :)
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    JANCHOR: tak sorry. to jeste nevis, jak to nakonec vsechno dopadne s Duncanem. radsi ani necti moje starsi prispevky ;-)
    JANCHOR
    JANCHOR --- ---
    SAJMONDEE: Presne. Docitam nerovna se "mam docteno" ;)
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    JANCHOR: nerikals, ze docitas Deti duny?
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    No kluci, tak jste mu to dovršili...:))
    JANCHOR
    JANCHOR --- ---
    SAJMONDEE: Mysleno "cist dal po prvnim dilu".

    ITCHY: Diky za dospoilovani spoileru! ;)
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    ULRIK: nemyslím že by prozradil něco co se nedalo v třetím díle dočíst, doufám že nikoho nenapadlo že by paul co ghola strašil ještě v dalších dílech, neb krispel v jeho zádech prostě musel jasně znamenat definitivní tečku za jeho osudy..
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    Tak to je určitě rád za to, žes mu to před koncem vyspoileroval...smaž se.
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    JANCHOR: Pauluv osud prece c Detech konci.
    JANCHOR
    JANCHOR --- ---
    STRANGERD: Ja jsem nedavno prekonal dlouholetej strach, zariskoval, ted akorat docitam Children a urcite budu pokracovat dal (byt u Deti jsem si uz obcas rikal wtf).

    Kazdopadne cist dal minimalne kvuli Paulove osudu.
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    ja hrozne miloval Deti Duny a tenhle dil jsem precetl nejrychleji, protoze jsem se nemohl odpoutat.
    TYRAEL
    TYRAEL --- ---
    WIPER: Přiznávám, že i pro mě je Imperátor asi nejlepší knihou série. Jeho teorie o vládnutí a o složení armády pouze z žen by stálo za to vyzkoušet :-P
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    To já bych nepřeskakoval, tak nějak by mi chybělo zdůraznění významu Duncana a co se vlastně stalo s Paulem a...:)
    WIPER
    WIPER --- ---
    Bozsky Imperator je kniha skvostna sama o sobe. Skoro bych rekl ze se da docasne preskocit 2 a 3 dil a pustit se do 4ky, ktera se odehrava nekolik tisicileti po udalostech v dilech 1-3. Vsadim se ze vrati chut kazdemu dunofilovi precist si celou sagu.
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    STRANGERD: To není risk, to je sázka na jistotu:)
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    WIPER: nerekl bych, prvni dil je v podstate ukoncenej pribeh o ziskani kontroly nad arrakisem a fragmentarnimu pochopeni role postav v mytologie herbertova vesmiru a prave ta castecna nedorecenost tomu v mejch ocich dava zvlastni kouzlo; nicmene pokud je to cos napsal fakt, pak asi budu muset riskovat (na coz nemam koule uz skoro deset let, tak nevim kdy se odhodlam :)
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    WIPER: Fakt? Chjo, to budu muset zas přečíst... (FH, na BH ani nesahnu, předehry stačily)
    WIPER
    WIPER --- ---
    STRANGERD: Skoncit s Dunu po prvnim dile je jako precist si Spolecenstvo prstenu a nepokracovat dal ve cteni Pana prstenu ;-)

    Pokud si vzpominam dobre, tak prvni tri vydane dily duny planoval F.H. jako jednu knihu. Takze to chce alespon docist to k Detem duny.

    ULRIK: Rekl bych se toho Duncana jako KH planoval F.H. uz od zacatku. Ty posledni dva dily co dopsal B.H. tvrdi ze vychazeji ze pracovnich materialu ktere mel F.H. pripravene. Takze zakladni koncepty jako napr. Duncan, zaverecna valka se stoji jsou od F.H.

    Ja jsem ted za posledni rok ve forme ebooku precet skoro vetsinu knih a povidek co nevydali u nas. Tema Lide vs. Stroje je obevuje vicekrat i mimo duny. Ukonceni serie Dun resi prave tento nevyhnutelny konflikt. (jinak nez valkou:)
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    XADAS: Fakt? No pokud počítáš Brianovu sračku, možná. Jinak by se o tom dalo polemizovat, domýšlet a to je asi vše.
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    STRANGERD: pro mně teda 6 :)
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    ULRIK: vzdycky sem nakouknu a jen se utvrdim v tom, ze pro me duna bude mit vzdycky dil jen jeden :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam